SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny [70kg]

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3207

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

33

Płeć

Mężczyzna

Cel

Budowa masy

Waga

70

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Te wagi, które można kupić w markecie i "badają" poziom tłuszczu to wróżenie z fusów, podobnie jak tanita która jest bardzo droga w porównaniu z nimi, ale wszystkie działają na zasadzie bioimpedancji i potrafią mieć rozjazd nawet 10%. Są przydatne, ale tylko w przypadku jeżeli sprawdzasz się zawsze w tych samych warunkach (pora dnia, pora od posiłku, przed/po toalecie) oraz na tej samej wadze, wtedy ok, bo możesz śledzić pomprostu "tendencję", co rośnie co spada, ale do samego wyniku nie ma co zawierzać najlepiej zrób to za pomoc faldosxiomierza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 209
Wrzucam jeszcze zdjęcia do oceny - ile tutaj może być BF? Waga pokazuje niby około 20% przy około 72kg.
Czy powinienem jednak redukować, czy iść w masę i później zredukować?











Zmieniony przez - przemek89k w dniu 2023-02-20 20:18:43

Zmieniony przez - przemek89k w dniu 2023-02-20 20:18:56

Zmieniony przez - przemek89k w dniu 2023-02-20 20:19:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Wycinka i nie ma nawet co myśleć , wy******* porządnie i potem dokładaj powolutku i będzie fajnie szło :) , wejście teraz na masę w Twoim przypadku to będzie strzał w kolano i nic dobrego z tej masy nie wyjdzie prócz konkret zalania pewnie :) , waga żaden wyznacznik także się nie zastanawiaj i ******* ile można :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 209
Chce się tylko upewnić, bo ile osób tyle opinii ;) Od dzisiaj rozpisałem sobie dietę na deficyt, przynajmniej tak mi się wydaje na około 2000 kalorii (praca siedząca, 3x w tygodniu siłownia - cardio odpuszczam, bo podobno można na tym gorzej wyjść :P). Czy taka kaloryczność jest odpowiednia, czy w tym przypadku można liczyć (o ile się uda) na rekompozycję, czy raczej nie?

Jeszcze jedno pytanie - zakładając, że widzę tłuszcz np. na brzuchu, albo w jakimś innym konkretnym miejscu - to powinienem ćwiczenia nastawić głównie na te partie ciała,czy generalnie nie ma to znaczenia a tłuszcz i tak będzie schodził z całości? Dla przypomnienia mam trening FBW, więc i tak całościowy, ale pytanie jest teoretyczne ;)


Zmieniony przez - przemek89k w dniu 2023-02-20 20:32:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
przemek89k
Chce się tylko upewnić, bo ile osób tyle opinii ;) Od dzisiaj rozpisałem sobie dietę na deficyt, przynajmniej tak mi się wydaje na około 2000 kalorii (praca siedząca, 3x w tygodniu siłownia - cardio odpuszczam, bo podobno można na tym gorzej wyjść :P). Czy taka kaloryczność jest odpowiednia, czy w tym przypadku można liczyć (o ile się uda) na rekompozycję, czy raczej nie?
Cardio pozwala wytworzyć większy deficyt , do tego masz prace siedząca to tym bardziej powinieneś włączyć cardio do swojego planu , nie chodzi tu już tylko o sam deficyt ale o korzyści jakie czerpiemy z aktywności :) , rekompozycja ciężki temat , raczej bym
Zapomiał o tym na początek :) , Oblicz swoje zero kaloryczne i odejmij Ok. 300kcal i obserwuj co się dzieje , aeroby bym wrzucił na początek nawet 3-4x20min


Zmieniony przez - gnidusek w dniu 2023-02-20 20:34:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 209
No właśnie jak poczytałem o rekompozycji to odradzają cardio, stąd mój wniosek żeby tego nie robić. Czytałem, że robiąc cardio po treningu siłowym podobno organizm nastawia się na coś innego niż budowanie masy. Najlepiej byłoby dla mnie gdyby waga stała, a tłuszcz % leciał :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3173 Napisanych postów 4131 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 130088
Haha takie mity z cardio to już dawno obalone :) , Myśle że każdy z nas by tak chciał żeby waga stała a fat leciał , niestety tak dobrze nie jest , praca nad sylwetka to nie pstryknięcie palcem tylko nawet lata pracy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6277 Napisanych postów 76066 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755022
Być może będzie około 20 procent tkanki tłuszczowej, z uwagi na to że mięśni masz niewiele, a tkanki tłuszczowej w stosunku do niej dość sporo. Patrząc pod kątem tego, jak wyglądają inne osoby zaczynające swoją drogę z kształtowaniem sylwetki, to nie jest źle. Osobiście sugeruję redukować tkankę tłuszczową nisko, po to, aby później budować lepszej jakości mięśnie. Budowanie masy mięśniowej z obecnego poziomu skończy się otłuszczeniem organizmu, co ma wpływ nie tylko na wygląd sylwetki, ale również na zdrowie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 86 Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 2298
Jakbyś zaczął od zdjęcia to by nie było tematu bo tutaj jest zdecydowana redukcja. 2000 kcal to zdecydowanie za nisko jak na początek redukcji. Ja bym się skłaniał do około 2500 kcal. Nie bój się cardio ale jeśli bez niego możesz spokojnie funkcjonować na założonej kaloryczności to zostaw je sobie na późniejsze etapy redukcji gdy jedzenia będzie mniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 209
Raz w tygodniu pewnie wrzucę basen, ale głównie będę się skupiał na treningu oporowym.
Co do kaloryczności to 2500 wydaje mi się dużo - w tych granicach przy treningu było chyba moje zero kaloryczne... (kalkulatory pokazywały około 2450 że to moje zero przy treningu 3x w tygodniu).
W takim razie zamiast 2000kcal będę jechał na 2300 i obserwował co się dzieje.




Zmieniony przez - przemek89k w dniu 2023-02-21 21:55:45
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - nastolatek

Następny temat

Problemy trawienne w młodym wieku

WHEY premium