SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę do oceny, 58kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7791

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

27

Płeć

M

Cel

Masa

Waga

58

Wzrost

170

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Na pewno wygląda to sporo lepiej niż wcześniej. Postaraj się jednak, żeby posiłki były smakowite a nie żeby tych wepchać w siebie wartości odżywcze. Zapraszam do działu kuchnia sfd:

https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2088
dla mnie jest smaczne napisałem tylko składniki jajka, masło czy to znaczy, że jem je na surowo? jajka smażę na maśle i mam jajecznice, lub robię omleta albo mogę zjeść sadzone.

kondi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Masło spożywaj na zimno. Chyba, że smażysz na klarowanym. Tradycyjne masło nie nadaje się do smażenia, ponieważ szybko ulega spaleniu. Wydziela się toksyczna akroleina.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2088
klarowane klarowane

kondi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Po co pijesz białko chwilę po posiłku?
Nie ma z tego żadnych korzyści.

Same jaja to ubogi odżywczo posiłek.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-21 12:48:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2088
To co proponujesz? Z tego co wiem to najlepszym rozwiązaniem są śniadania białkowo-tłuszczowe najnowsze badania mówią, że są najzdrowsze.

kondi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Gdzie są te badania?
Na chwilę obecną nie ma takich - jeśli mówimy o literaturze fachowej, nie o badaniach scince-fiction czy robionych na ''kolanie''.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-21 13:06:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2088
no i tak własnie jest jeden dietetyk mówi tak drugi tak. Jeden, żeby jest węgle drugi, żeby białka z tłuszczem gdyż nie powodują gwałtownego wyrzutu insuliny i kogo tu słuchać.

kondi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Wyrzut insuliny nie jest niczym złym.
Insulina w raz z glukagonem są hormonami regulującymi poziom cukru we krwi, tak działa ludzki organizm.

Problem zaczyna się w momencie gdy systematycznie objadamy się dużą ilością węgli które są wysoko przetworzone. Mało tego - produkty białkowe również powodują silny wyrzut insuliny, np: białka mleczne są silnie insulinogenne.

W naszym organizmie nie ma ''złych'' hormonów.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-09-21 13:27:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 106 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2088
ok rozumiem postaram się jeszcze pozmieniać ta moja dietę. Dzięki za wyjaśnienie. Po prostu tak kombinuje z tym wszystkim bo nie dawno wydałem kasę w pewnej firmie zajmującej się tym i niby wszystko jest ale co z tego jak po tygodniu jedzenia mam dość, albo nie smaczne albo takich ilości ie jestem w stanie zjeść.

kondi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase do sprawdzenia

Następny temat

Płatki górskie z białkiem

WHEY premium