SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta na masę, a jej koszt

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1686

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2003
Witajcie.
Ćwiczę od 2 lat i 3 miesięcy, w tym czasie zwiększyłem wagę swojego ciała od 67 kg do 90 kg (183 cm wzrostu). Ćwiczyłem bez diety (co nie jest równoważne 'bez jedzenia'), ale zdecydowałem się na stały plan posiłków, ponieważ od marca zacznę się rzeźbić i będzie mi łatwiej wywalić jakiś posiłek w celu obniżenia ilości kcal. Wyliczyłem swoje zapotrzebowanie i kształtuje się ono na poziomie 3300 kcal. Nie jestem leniwy, ale jednocześnie nie jestem dietetykiem, ergo nie mam odpowiedniego doświadczenia, więc skorzystałem z jednej z diet, którą znalazłem na pewnym portalu.

8.30

Płatki owsiane 100g
Mleko 200g
3 jajka

B: 30g W: 80g T: 27g


11.30

Odżywka białkowa 40g
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g
Oliwa z oliwek 10ml

B: 30g W: 86g T: 14g


14.30

Ryż 100g
Pierś z kurczaka 125g
Sałatka 100g

B: 28g W: 90g T: 2g


16.00 - trening

17.15

Carbo 50g

B: 0g, W: 50g T: 0g


18.00

Makaron 100g
Tuńczyk w wodzie 150g

B: 32g W: 81g T: 5g


20.30

Makrela wędzona 150g
Chleb żytni pełnoziarnisty 150g

B: 30g W: 82g T: 25g


23.00

Twaróg 150g
Oliwa z oliwek 15ml

B: 30g W: 5g T: 15g


Razem - podsumowanie:

B: 180g
W: 480g
T: 88g
Kcal: 3432


Udział procentowy:

B: 2g/kg
W: 5,34 g/kg
T: 0,98g/kg
Kcal: 38,13 kcal/kg


Wprowadziłem pewne zmiany - 2 posiłek zamierzam zastąpić ryżem z kurczakiem, ponieważ łatwiej będzie mi przenieść posiłki w jednym pudle na uczelnię. Mówiąc krótko - bilans pozostanie podobny, szejk białkowy sobie zostawię. Planuję z pomocą tej diety dobić w ciągu zimy do wagi z przedziału 98-102 kg nie zatłuszczając się przy tym znacznie i wiem, że jest to możliwe. W punkcie krytycznym dołożę cm3, które mi zostało i połączę je albo z mono, albo z reactorem (wolę reactor, przed treningiem fajnie pompuje i jabłczan zawarty z reactorze nie ciągnie wody tak jak mono, a nie chcę wyglądać jak księżyc w pełni).
Jakieś poprawki? Coś zmienić? Największy problem jest w tym, że wyliczyłem sobie koszt tej diety i trochę się załamałem - pominąłem koszt oliwy z oliwek i wyszło mi na oko 675 zł w ciągu miesiąca (dziennie 22,5 zł). Jeśli do tego doliczę sieciówkę, bilety do domu, koszt siłowni, to może starczy mi na to, żeby kupić piwo i skserować książkę
Pytanie jakie się nasuwa - co stąd wyrzucić, żeby jednak płacić coś z przedziału 400-500 zł? Domyślam się, że nie kupię tuńczyka z 4,5 zł, tylko będę musiał polować na okazję za 1,99 zł, ale pewnych cen (makrela, kurczak) po prostu nie przeskoczę. Szacunkowe koszty:

płatki owsiane 100 gram - 0,50 zł
Mleko 200 gram - 0,50 zł
3 jajka - 1,70 zł
ryż 200 gram - 2,00 zł
pierś z kurczaka 250 gram - 4,00 zł
sałatka 100 gram - 1,80 zł
Makaron 100 gram - 1,00 zł
tuńczyk w wodzie - 3,00 zł
Makrela wędzona 150 gram - 4,00 zł
twaróg - 2,00 zł
chleb żytni pełnoziarnisty - 2,00 zł.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1013 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6121
Wiesz ja bym jednak skorzystal z tematow podwieszonych i ulozyl wlasna a co do kosztow np kurczaka to nie marudz xD U mnie kilo kosztuje ok 33zl (Jak cos nie mieszkam w Polsce i az dziwne, ze tu gdzie jestem za kurczaka tyle chca) pzdr

//EDIT

I pewno przy wlasnej diecie ominiesz takie koszta bo sa odziwo ogromne.

Zmieniony przez - Samirek w dniu 2010-09-11 00:52:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2003
Nie chcę układać własnej, ponieważ ta pasuje pod mój rozkład btw, zapotrzebowanie kaloryczne, czas treningu i sposób przeniesienia posiłkow na uczelnię. Orientuję się w kwestiach żywienia, niemniej jednak to, że umiem układać cegły nie sprawi, że zbuduję solidny dom :)
W Polsce kurczaki około 16 zł/kg, ale ja pamiętam czasy, gdy chleb kosztował 1,10 zł, a kurczak 12 ;D. Koszta pisane 'na oko', ale nie wydaje mi się, żebym je przekłamał/zawyżył. No cóż - najwyżej będę udzielał korepetycji i liczył przy okazji na stypendium z uczelni, bo w ten sposób nawet kwiatów dziewczynie nie kupię :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 425 Napisanych postów 56364 Wiek 34 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 184874
zaalbar trzeba patrzeć na promocje dziś zaopatrzam się w karkówkę bo bedzie w kauflandzie po 9zł pamietam kurczaki po 9,99 ...

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8047
Podajesz strasznie drogie ceny :) niestety jak się chce zeby wyszło niedrogo to nie mozna pojsc do jednego osiedlowego i kupic wszystko :) ja osobiscie robie zakupy zawsze w 3-4 sklepach, kompletna dieta to u mnie koszt koło 15 zł :) może nawet mniej , dla przykładu (podaję tu już tylko wypróbowane produkty, nie raz się już naciąłem że tanie nie znaczy dobre i podaje Ci tylko te które jem do teraz :) ) :
* twaróg - 250 gram chudy , wartości jeszcze lepsze niż inne które znalazłem, cena 2,30 (Biedronka)
* makaron Durum - 400czy 500 gram już nie pamiętam , cena 2 zł (Biedronka)
* Ryż brążowy 400 gram - cena 2 zł (Biedronka) lub Sonko (Robert) 400 gram cena 2,70 zł
* Tuńczyk 120 gram , cena 2 zł (Robert) i to nie żadna promocja :)
* Chleb pełnoziarnisty, smak rewelacja, waga 400 gram , cena 1,7 zł (Biedronka)
* Oliwa z Oliwek EXTRA VIRGIN , 750 ml , cena ~ 13 zł (TESCO)
i tak bym mógł jeszcze podawać wiele przykładów :) podsumowując, dla chcącego nic trudnego :D

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2003
Policzyłem sobie wszystko raz z drobnymi poprawkami (czyli ceny Biedronki) i być może zamknę się w 16 zł na dzien, co mnie satysfakcjonuje. Teraz znaleźć tanią makrelę i można żyć na poziomie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 622 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7218
Głownie poluj na promocje w dużych sklepach, w TESCO jak data przydatnosci ma sie skonczyc za ok 5dni to przeceniaja o polowe ceny, a jak za 2-3 dni jest jeszszcze tansze. Tyczy to sie napewno nabiału itp

"Głupi jest ten który myśli ze jest mądry"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 328 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5924
mi tez strasznie duzo wychodzi za diete ok. 20zł dziennie, a studenckie zycie nie pozwoli mi wywalic tyle kasy na jedzenie. Mam nadzieje, ze kura potanieje:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 188 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8047
Poncjusz ja jestem studentem właśnie i daje radę :) a przy tym mieszkam w akademiku , nie żyję jak mnich , a moim ojcem nie jest Bill Gates kura nie potanieje, bo drób pójdzie jeszcze w górę :) co do Cb Zaalbar to odpuść makrele :) już ja żyłem na tych promocyjnych rybkach i tylko się tak zniechęciłem do tej ryby , że już jej nie mam w menu od dobrych 6 m-cy tyle mogę powiedzieć, że jeśli chodzi o ryby to w żadnym wypadku promocje ( no chyba że mrożone) , jak już trzeba to lepiej kup w mniejszym sklepie, rzadziej, a świeżą :) jakbyś jeszcze nie wiedział jakichś produktów gdzie kupić to pytaj , przez 2 lata studiów rozpracowałem każdy składnik hehe na marginesie jeszcze co do drobiu to przeplatam pierś z kurczaka , z udami z kurczaka :) cena 6-7 zł , już wszystko przeliczyłem , pomierzyłem itd heh i po odejściu kości i skóry to cena jakieś 10-11 zł kg za czyściutkie mięsko :) a wolę to niż pierś na promocji z tesco za 15 zł (pewnie już umyta 3 x ) , a i B/T/W ud to 16/7/0 , więc jak nie masz redukcji to Ci wyjdzie super :) (chociaż ja je teraz jem również na redu )

"Co Cię nie zabije to Cię rozk****... " ^^

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3317 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 12722
makreli wedzonej nie jedz za czesto
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nagła dieta

Następny temat

Suplementy na Odchudzanie

Fitmeal