SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta dla anorektyczki.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3561

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Koniu151 z działu Odżywianie i Odchudzanie.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 205
Hej, mam 15 lat (dziewczyna). Aktualnie ważę ok. 44 kg i mam 172 cm wzrostu. Cóż, przez głupotę doprowadziłam się do złego stanu. Przychodzę więc do Was z pytaniem o dietę, aktywność itd. Czy podejmować się ruchu? A raczek czy mogę dorzucić lekkie ćwiczenia z małym obciążeniem jak przytyję do 46 kg. Myślałam, aby przy 48/ 49 kg zacząć trening na siłowni pod okiem trenera personalnego i trzymać się diety. Wtedy bym już przybierała na masie mięśniowej.
Zastanawiam się jaka powinna być kaloryczność posiłków które spożywam. Nie uprawiam sportu, nie chodzę na spacery (mam zakaz od lekarza), jednak ćwiczę na wfie 3 razy w tygodniu (jak to wf w szkole, jest lekko i spokojnie). Co wa dni robię brzuszki i parę przysiadów dla poprawy nastroju i codziennie rano oraz wieczorem się rozciągam.
Co do jedzenia, tak dla wyjaśnienia- nie mam problemu z jedzeniem. Śniadania staram się jeść na ok. 500 kcal a jeśli widzę, że jest za mało to coś dojadam. Jeśli ktoś ma czas i chęć do udzielenia mi kilku rad to będę bardzo wdzięczna. :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 675 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12186
Odstaw na razie miarke i wage daleko w kat. Zapomnij o liczeniu kalorii ( chyba ze nie dojadasz). Staraj sie jesc 6 posilkow dziennie, w kazdym musisz uwzglednic tluszcze bialko i wegle. Nie boj sie jedzenia teraz musisz traktowac je jako lekarstwo ( wiem co mowie a przy tym dokladnie cie rozumiem, nie jest latwo na poczaku). Masz napady glodu bo jestes bardzo niedozywiona i organizm domaga sie swojego. Latwiej bedzie nam doradzic jak zalaczysz zrzut z diety... Musisz zebrac sie w sobie, na pewo dzasz rade. Postanow sobie np ze do konca lutego ani razu sie nie zmierzysz i nie zwazysz, nie licz kalorii tylko jedz. Na poczatek powinnas skupic sie na weglowodanach i tluszczach ale bialka nie wykluczaj... Mozesz w aptece kupic sobie takie ,,koktajle'' Nutridrink, zawieraja same witaminy i mineraly. Malymi kroczkami odbudujesz organizm a potem postaramy sie pomoc jakos z treningiem ( ale to bedzie nagroda za wytrwala prace ). Tak ja powiedzialam, daj organizmowi kilka tygodni czasu na odpoczynek i zaserwuj mu dawke witamin i mineralow. Trudne zadanie przed toba ale nie jest niewykonalne. W chwilach slabaosci pamietaj ze tutaj jest zawsze ktos kto sluzy dobra rada

Nie bedziesz szczesliwy z bycia najlepszym, ale bedziesz najlepszy z bycia szczesliwym.
@pozytywnezycie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Jeśli masz zamiar iść na siłownię i zacząć z dietą to zacznij od razu, uzyskasz najlepsze efekty

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 205
OzzyMG, nie mogę iść na siłownie bo lekarz zabronił mi ruchu. Jestem w takiej sytuacji, że jestem podwożona w każde miejsce. Jest to bardzo uciążliwe dla mnie ale nie wiem czy powinnam wdawać się w dyskusje z lekarzem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Tak więc zacznij od ułożenia samego jadłospisu z dodatnim bilansem kalorycznym

https://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_Odżywianie-t418003.html 

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Bull Administrator
Ekspert
Szacuny 920 Napisanych postów 55283 Wiek 50 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 336126
Kolego - nie doradzaj w takich sprawach - to jest zbyt poważna choroba a podanie linku nie jest żadną pomocą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 198 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2129
Witam , zanim zaczniemy doradzać potrzebuje kilka bardziej szczegółowych informacji
- w jaki sposób doszłaś do takiej niskiej masy ciała i w jakim okresie czasu? jaka była twoja wcześniejsza masa ciała
- dlaczego wyznaczysz sobie cel 46 , 49kg itp. Czego oczekujesz od siebie jakiego wizerunku
- pod opieką tylko lekarza rodzinnego jesteś?
- opisz dokładnie jak wygląda Twój system żywieniowy , opisałaś tylko śniadanie pod względem kaloryczności - najlepiej wpisać wszytko do dziennika na potreningu i zrobić zrzut ,potrzebuję informacji ile w ciągu doby dostarczasz kcal z jakich źródeł itp.



Zmieniony przez - AniaKl w dniu 2015-11-29 18:45:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Chodzisz na jakąś terapię ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 205
Dzięki Wam za troskę. Tak, chodzę na terapię. Nie mam lekarza rodzinnego, bo jego podejście doprowadziło do tego, że schudłam. Jestem pod opieką psychiatry który monitoruje moją wagę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 205
Co do utraty masy ciała to rok temu zaczęłam biegać i ważyłam ok. 62 kg. Do lipca schudłam do 49.5 kg. Byłam na wyjeździe i poleciała mi masa mięśniowa (1,5 kg mięśni w 2 tygodnie). We wrześniu ważyłam ok. 48 kg i później waga poszła bardzo w dół. Straciłam sporo tkanki tłuszczowej. Miesiąc temu miałam pomiar i wyszło, że mam 3% tkanki tłuszczowej w organizmie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 205
Wydaje mi się, że waga 49 kg będzie okej, bo rozmawiałam z trenerem który zaproponował mi układ, żebym przytyła 5 kg a potem dopasujemy trening, dietę z dodatnim bilansem i ewentualnie jakąś odżywkę.
Co do mojego żywienia. Jem 4- 5 posiłków dziennie. W szkole jadam sałaki z mięsem, tuńczykiem i do tego pieczywo, albo jakąś kanapkę. Na obiad jem ok. 150 g kurczaka (nawet więcej), głównie warzywa i 40 g kaszy. Na kolacje jem również mięso i warzywa. Odpuszczam na noc węgle w postaci ryżu czy kaszy. Ostatnio zaczęłam jeść jakieś ciasta które piecze moja mama. Traktuje to jako taką "terapię" i przekonanie się do jedzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10651 Napisanych postów 30007 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609935
to jak jestes pod opieka specjalisty to bardzo dobrze odżywki na pewno odpuśc nawet jak przytyjesz te 5kg, jedz poprostu zdrowo ale tez odczasu do czasu zjedz to na co masz ochote i bedzie dobrze

ważne by pozytywnie myślec, bo psychika to jest bardzo dużo
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan dla 15,8 Latka

Następny temat

Redukcja bcaa i kreatyna?

WHEY premium