SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta - jak ją ułożyć?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 703

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 21 lat Na forum 236 dni Przeczytanych tematów 6
Witam, chciałem poprosić o pomoc gdyż kompletnie nie umiem trafić w plan żywieniowy czyli co mam jeść, o której jeść, jak jeść i takie sprawy, jestem młodym chłopakiem i tak naprawdę nie jestem jeszcze w tym doświadczony a muszę zrobić krok przed siebie, jeżeli chodzi o siłownię to chodzę już od ponad roku czasu i staram się regularnie ćwiczyć z dnia na dzień, aktualnie stosuję kreatynę od SFD jednak wiem że na samej kreatynie się ciała nie zbuduje a mi właśnie na tym zależy, nie wiem tutaj o sylwetce od razu greckiego boga ale napewno dieta to sukces siłowni i trzeba ją stosować, dlatego prosiłbym o porady bo ja kompletnie nie trzymam diety i niby są jakieś efekty po roku czasu na siłowni ale to jednak nie to ;D

Mój wiek to 20 lat
Waga: 89,5 kg
Wzrost: 185cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17385
https://www.sfd.pl/-t527693.html

Sprawdzałeś podwieszane tematy?
W zależności od tego jak wygląda sylwetka musisz podjąć decyzję czy zaczniesz od redukcji czy od masy, wtedy kusisz wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne i ustalić makro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 21 lat Na forum 236 dni Przeczytanych tematów 6
Nie nie sprawdzałem wielkie dzięki za linka, nie pomyślałem wogóle o tym żeby cokolwiek poszukać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17385
Woec zacznij od tego bo nie jesteś pierwszy, i wszystko można znalesc. Potem jak zostaną jakies pytania to śmiało pisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Jak wyżej , masz wszystko w necie , poczytaj a jak już coś ułożysz to wtedy daj jakiś przykłąd w tej formie i każdy chętnie skoryguje czy coś podpowie https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Sugeruję postępować zgodnie z określonymi zaleceniami układania diety.

1. Dokładne wypełnienie formularza ankiety działu. Link do artykułu na ten temat otrzymałeś w wypowiedzi powyżej. Wypełnij i wklej tutaj. Wrzuć również zdjęcie sylwetki.

2. Obliczenia zapotrzebowania kalorycznego organizmu z dokładnego wzoru i wklejenie całości. Zapraszam do zapoznania się z nim:

https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne__jak_je_wyliczyć-t276436.html

3. W zależności od celu dodanie lub odjęcie 300kcal od zapotrzebowania.

Na razie tyle. Resztę ustalimy późnej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
No to w twoim przypadku trzeba zacząć od samego początku, czyli od poczytania sobie ogólnych zasadach diety o makroskładnikach o tym jakie produkty co zawierają i na jakich produktach bazować. Te wszystkie informacje znajdziesz w tematach podwieszanych w dziale odchudzanie i odżywianie. Na początku dowiesz się że musisz policzyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne na podstawie wzoru który również jest dostępny w tematach podwieszanych możesz tutaj wrzucić swoje obliczenia i ewentualnie je skorygujemy lub coś podpowiemy. Musisz też obrać cel czy będzie to redukcja masy ciała czy masa, w zależności od poziomu tłuszczu jaki masz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Deficyt kaloryczny - jaki ustalić?

Następny temat

Wybór celu treningowego

WHEY premium