SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta : please ocencie i poprawcie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Tyka z działu Fitness.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
Szukałem w dziale Odrzywianie ale tam jest info głównie dla ludzi trenujacych tylko i wyłącznie na siłce :)
Generalnie zastanawiam sie jak nalezy sie odyżwiac przy bieganiu pływaniu i siłce , zeby generalnie nie przytyc ale zeby zrobic wytrzymałosc siłe sprawnosc szybkosc
Generalnie mam prośbe zeby ktos rozpisał konkretnie propozycje posiłków w ciągu dnia :)
U mnie to wyglada mniej wiecej tak
sniadanie
płatki corn flakes + mleko lub kefir + orzechy włoskie
II sniadanie bułka(razowa) z szynka + jablko lub jakis inny owoc

obiad zupka II danie gotowane piers z kurczaka + 100g ryzu + suruweczka

trening bieganie lub siłka lub basen

zaraz po treningu wafle ryzowe

kolacja kus kus + tuńczyk + oliwa z oliwek

i się zastanawiam czy nie kupic jeszcze sobie białka i pic przed snem ?

wszelkie propozycje uwagi mile widziane ...

______________________________

kania

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 302
ogolnie nie znam sie za dobrze na ukaladaniu diet ale juz nawet ja widze ze ta dieta nie jest dobra! takie pomiesznaie z poplataniem... ja bym pierwsze co to mleko wyrzucila z diety, platki kukurydziane zastapila owsianymi, te wafle ryzowe w sumie za wiele Ci nie dadzą, te orzechy to jzu tez w ogole;/zamaist owoców lepiej jesc warzywa. pieczywo najlepiej wykluczyc z diety czyli tą bułke razowa(hmm pierwsze slyszę o takowej-jak juz to moze grachamke masz na mysli- ale moze są takie).i co to znaczy "kolacja tus tus"? bo nie bardzo kumam? mysle ze dieta taka jak mają kulturysci bylaby dobra dla Ciebie bo sam pisales ze silka no a ze basen czy cos jeszcze to najwyzej troche zwieksz porcje (ale co do tego nie jestem pewna).tak wyglada moj punkt widzenia.nie wiem co na ten temat inni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 302
dieta "kus kus" sorrki. ale w sumie jak przeczytalam jeszcze raz Twoja wypowiedz to w sumie taka dieta dla kulturystow jest dobra bo chyba o to Ci chodzi nie? diet na rzezbe i sile duzo jest tutaj. nie tylko sa tu diety na mase. a skoro aktywnie uprawiasz sporty i cwiczysz na silce to wlasnie ktoras z diet przedstawianych na forum bylaby dla Ciebie najlepsza.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
Spermik, na prawdę nie wszyscy chodzą wyłącznie na siłkę. Ja uprawiam oprócz tego SW, kto inny jeździ rowerem itp itd. To nie ma nic do rzeczy, bo i tak musisz określić swoje zapotrzebowanie na kalorie. Możesz to zrobić wg wzoru: masa ciała x 24 x współczynnik aktywności (zazwyczaj 1,1-1,2 w przypadku ludzi ćwiczących) = ilość potrzebnych kcal. Wklejałem też kiedyś wzór na podstawową przemianę materii. Przede wszystkim ustal, co jest Twoim proirytetem: masa, czy redukcja? Jeżeli masa dodaj kcal, jeżeli redukcja - odejmij.
Skoro już wiesz ile jeść, musisz określić, co jeść.
sniadanie
płatki corn flakes ZASTĄP OWSIANYMI + mleko lub kefir (W MAŁYCH ILOŚCIACH 0,5%) + orzechy włoskie OK - DOBRE ŹRÓDŁO NNKT

II sniadanie bułka(razowa) OK z szynka (UNIKAJ WĘDLIN BO NIE WIESZ CO TAM DAJĄ) + jablko lub jakis inny owoc (TYLKO NIE PRZEGNIJ Z FRUKTOZĄ)

obiad zupka II danie gotowane piers z kurczaka + 100g ryzu + suruweczka SURÓWECZKA TU WSZYSTKO JEST OK

trening bieganie lub siłka lub basen

zaraz po treningu wafle ryzowe EEEE, PO TRENINGU POSIŁEK BIAŁKOWO-WĘGLOWODANOWY BEZ TŁUSZCZU

kolacja kus kus + tuńczyk + oliwa z oliwek OK

i się zastanawiam czy nie kupic jeszcze sobie białka i pic przed snem ? MOŻESZ, ALE BARDZO DOBRYM BIAŁKIEM JEST KAZEINA ZAWARTA W TWAROGU. CHODZI O TO, ŻE BIAŁKO NA NOC MUSI SIĘ POWOLI WCHŁANIAĆ

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
oblicz swoje zapotrzebowanie i uloz diete ja tez trenuje boks, silownia kilka razy w tyg maly seksik nie ma idealnej diety kazdy jest inny

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
kopt wafle ryzowe po treningu zeby szybko zapobiec rozpadowi miesni :)
dlaczego napisałeś eeeeeeee ?
ps dzis po treningu zjadłem dwa :)

kania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
bo widzisz bracie... wafle ryżowe mają wartość odżywczą zbliżoną do papieru A na zatrzymanie katabolizmu jedz białko a nie styropian

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
,maja wysoki IG
wiesz co to jest ?

kania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 8680 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31712
nie Spermik. Nie wiem. Ucz mnie Powiedz mi co ma piernik do wiatraka? Myślisz, że jak się nawpieprzasz badziewia o wysokim indeksie, to Ci mięśnie urosną? To jedz paluszki, cukierki i batoniki. Mięśnie w okresach okołotreningowych potrzebują budulca i energii, żeby zahamować katabolizm i żeby rosnąć. Budulcem jest białko i przede wszystkim je musisz dostarczyć. Porządanym zaś źródłem węglowodanów są owszem - produkty o wysokim IG - ale nierafinowane, łatwo przyswajalne, jak kasze czy ryż (szczególnie niełuskany).

Zmieniony przez - kopt w dniu 2005-12-15 12:29:08

"Energia przepływa, nie powinna stać.
A stoi gdy wątpisz w tę energię.
Musisz więc za energią nadążyć, nadążyć za siłą.
Wówczas jesteś z siłą w harmonii."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 548 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4477
ziomal wafle ryzowe po treningu działaja jak carbo nie ?

kania

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
Kopt, jemu nic nie przetłumaczysz.

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

tania dieta?

Następny temat

posiłek w pracy

WHEY premium