SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, hardgainer

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1125

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 73
Wiek: 16
Waga: 54
Wzrost: 171 cm
Cel: Masa
Staż: 0
Aktywność: 7 razy/tyg jazda na góralu, dziennie 20km w jakieś 45-50 min.
Zapotrzebowanie: 2500 kcal
btw: 120g, 110g, 250g

To jest totalny wstęp wstępów, po ewentualnych korektach określę gramaturę.

Śniadanie (7:30)
Mleko 0,5%
płatki owsiane z owocami suszonymi
jajka kurze + warzywa

Drugie śniadanie (10:30)
ryba
chleb pełnoziarnisty
warzywa
owoc

Posiłek przedtreningowy (13:30)
kurak
ryż (biały czy brązowy?)
warzywa
arbuz

Posiłek potreningowy (16:30)
tutaj problem...coś dodać?
makaron
banan

Kolacja: (19:30)
jajecznica
chleb razowy
warzywa

Druga kolacja (22:30)
twaróg półtusty
warzywa

Pytanie 1: Czy mogę stosować dowolność przy wyborze warzyw? Fajnie by było, gdyby ktoś polecił, które spożywać (jeżeli w ogóle trzeba to konkretnie określać). Fasola, kukurydza, pomidory, kapusta to prawidłowe opcje?
Pytanie 2: Przy tworzeniu diety opierałem się na ogólnych wytycznych postowanych na forum i dietach postowanych przez innych. Jakoś nie zauważyłem wędlin rano i wieczorem. Tradycyjnie na kolacje i czasem śniadanie mam wędlinę i przy rybie i jednym kurczaku mogę z nich zrezygnować?
Pytanie 3: Dodać tran czy kapsułki omega-3?
Pytanie 4: Nie wiem jak z masłem... w ogóle wyeliminować czy smarować chleb?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 170 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3847
Po treningu musisz dodac jakies zrodlo bialka np.jajka czy odzywke np.whey.Widze ze jajka juz masz wpisane wiec moze tunczyka czy inna rybke.

Walka rozpoczęta...
Co nie zabije to wzmocni!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 73
Okej, dzięki.

Jakiś niewielki odzew... Cisza znaczy że wstęp dobry?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Warzywa dawaj wszędzie z wyjątkiem okołotreningowych.
Po treningu daj jakieś źródło białka, jest to bardzo ważny posiłek tak samo jak śniadanie i powinno zawierać dużo kalorii.
Do diety dodaj tłuszcze takie jak oliwa z oliwek i tran.
Pytanie 1: Ogółem wszystkie. Jedynie warzywa bulwiaste, strączkowe zawierają więcej węglowodanów, więc je można wliczać. Natomiast szpinak, marchew, kapusta... zawierają dużo azotanów i je pasowałoby blanszować.
Pytanie 2: Wędlin staraj się unikać, mają dużo śmieci w sobie więc sobie odpuść je.
Pytanie 3: Tran.
Pytanie 4: Smaruj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 73
Skalar, dzięki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

MASA!

Następny temat

dieta do sprawdzenia ;D

WHEY premium