SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Dieta, ektomorfik, 70kg, do oceny

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 904

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 793
Zapewne sezon wiosenny powoduje, że na forum pojawiają się świeżaki, będę więc kolejnym z nich.

Siłownie mam na godzinę 11, a wszystkie diety przystosowane są raczej do ćwiczenia popołudniu, czy powinienem jakoś zmienić lub urozmaicić posiłki ?

Dostęp do siłowni będę miał od pn do ptk, oprócz tego piłka nożna.

Moje zapotrzebowanie wpisane w tabeli jest chyba za duże.

Wiek 19
Waga 69
Wzrost 180
Budowa ektomorfik - szczupła
Cel zwiększenie masy




Zmieniony przez - PanWonski w dniu 2014-05-25 23:37:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1938
Siemanko,
Posiłek 1- musisz dorzucić białko pełnowartościowe(zwierzęce) najlepiej coś chudego
Posiłek 2- trochę więcej biała, wymyśl coś, tego banana to wciągnij zaraz po treningu
Posiłek 3-100g ryżu spokojnie wystarczy
Posiłek 4(18:00)- szynka jaką kupujesz w sklepie jest bezwartościowa, lepiej ją zastąpić twarogiem, mięsem przygotowanym samemu lub w ostateczności serem żółtym, wrzuć oliwę
Posiłek 5(21;00)-dużo mniej tej dyni, nie trzeba aż tyle
Posiłek 6 ( 23:59)-100g ryżu spokojnie wystarczy

To takie ogólne uwagi, staraj się wszędzie ładować warzywa, są niezbędne do tego abyś mógł ładnie przyswoić wszystkie wartości odżywcze. Sugeruję żebyś zaczął z dużo niższym pułapem kalorycznym, na początku może coś koło 3000kcal i obserwuj swoje ciało. Jeżeli zauważysz ze waga rośnie to pozostań przy 3kkcal, jeżeli waga będzie stała w miejscu to dodaj około 200. Jak zaczniesz od 4kkcal, to organizm tego nie przerobi i odstawi w tłuszcz, potem z tym same kłopoty, uwierz :P


Zmieniony przez - kolas93 w dniu 2014-05-26 00:33:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 793
Jeszcze więcej białka ? Z tego co czytałem 2g/kg jest wystarczający a mam grubo ponad to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 79 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1938
Ważne jest pełnowartościowe białko ( zwierzęce) a tego masz około 120g, w sumie jak tą szynkę wymienisz na coś sensownego to już będzie ok. Białka roślinne nie posiadają odpowiedniego aminogramu, teoretycznie może zostać on uzupełniony aminokwasami z biała zwierzęcego, wtedy takie białko roślinne stanie się białkiem pełnowartościowym, ale nie masz gwarancji że tak się stanie, dlatego lepiej dostarczyć te 2g/kg białka z białek zwierzęcych. Takie jest przynajmniej moje zdanie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 20191 Wiek 12 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 69241
Witam,
zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady dietetyka, dieta zostanie opracowana precyzyjnie dla Ciebie.

Nasi specjaliści przygotują wszystko za Ciebie i specjalnie dla Ciebie

http://potreningu.pl/plany/strefa-mezczyzny

Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie podczas przerwy tygodniowej na redukcji

Następny temat

Pomocy w Diecie !! Bardzo ważne !

WHEY premium