SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Definicje i pojęcia związane z CROSSFITEM.

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 129
to, że wyglądają tak samo, nie musi znaczyć, że przez te 3 lata nie zrobiły żadnego postępu ;) różnice w wyglądzie, często nie muszą być zauważalne. fakt, że przez 3 lata zmiany w wyglądzie powinny zajść jakiekolwiek, może świadczyć o kiepskim planie treningowym, ale wymierną ocenę można dać wiedząc, czy są "papierowe" postępy.

Go hard or go home...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 78
WITAM:)Mam pytanie do _Knife_ wytlumaczyl bys mi cos bardziej odnosnie cross fit jaki plan do mojego celu ile razy trenowac w tygodniu jaki ciezar ilosc powtorzen jakie cwiczenia byl bym bardzo wdzieczny a moj cel to wyciskanie kettla 17,5 kg jedna reka nad glowe na ilosc powtorzen np 100 razy bez zadnej przerwy z gory dzieki :) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 19
ostatnio gdzieś usłyszałem o crossficie, od dłuższego czasu zabieram się do jakichś ćwiczeń, teraz jestem po maturach i mam masę czasu. myślicie że crossfit to dobry pomysł na nabranie masy? czy ćwiczenia w zasadzie na maxa nie kłócą się z nabieraniem masy? bo fakt faktem jestem zielony odnośnie ćwiczeń, od małego gram w nogę i bez żadnej filozofii.. tylko teraz mam 18 lat, ważę 60 przy 179 i to trochę bieda : /
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 692 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 138399
U mnie na siłce jest paru młodych chłopaków, którzy robią przysiady, martwy ciąg, wiosłowania, podciągania etc., więc nie jest z tym aż tak tragicznie. Rozmawiając z jednym czy drugim widzę, że zdają sobie sprawę, że na takich ćwiczeniach należy opierać trening i jest to podstawa. Oczywiście jest kilka "tragicznych" osób - przyjdzie taki (już przebrany do ćwiczeń czyli tak jak chodzi po mieście), bez rozgrzewki bierze się za wyciskanie sztangi albo biceps, pomacha z parenaście serii głównie na klatę i bica, nie spoci się przy tym ani trochę i wychodzi zadowolony. Co do "trenerów" na siłkach to faktycznie jest z tym słabo, szczególnie Ci bardziej wiekowi utrwalają mity, nie mają wiedzy bieżącej i po prostu źle "uczą".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 294 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11165
Dla zwykłego śmiertelnika nie trenującego w żadnym klubie sportowym, ćwicząc treningiem kulturystycznym X lat (2-4) zaczynającym robić teraz np. power celan albo clean and jerk.. to jaki ciężar to "dobry ciężar"? Waga własnego ciała? Pytanie odnosi się także do innych ruchów jak martwy ciąg itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 294 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11165
Podbijam :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12
wiadomo, że zawsze chcemy przekraczać swoje możliwości, ale pamiętajmy, że wszystko ma swoje granice...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3988 Napisanych postów 9621 Wiek 45 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 407794
Nie wiem czy ktos to czyta jeszcze ale zaciekawily mnie spostrzezenia Knifa'a ogladane przez pryzmat tego, ze od sierpnia na silownie chodze w niemczech. To zupelnie inny swiat niz taka polska pakernia. Maszyny owszem, wolne ciezary prosze bardzo ale oprocz tego w chooj ekspanderow, skakanek, ketli, obciaznikow, mat, kozly itd. No i tasmy podwieszone pod sofit ktore mnie coraz bardziej intryguja. Roznica jest diametralna, jak jestes leszczem zupelne zielonym nie czujesz się zle bo dookola same koksy. Ludzie kumaja fakt, ze od czegos trzeba zaczac. A to co robisz nikogo nie obchodzi. Przychodza kolesie rozstawiaja sobie stacje zapier.... w Polsce na "silce" jakby ktos skrzynie rozkladal, przygotowal stanowisko do mc, zalozylkamizelke z obciazeniem i zaczol skakac na skakance to raczej j**nietym zostal by okrzykniety. A tu się cwiczy.... Nie tam zebym nagle niemcow pokochal, ale jesli chodzi o treningi i wyrozumialosc dla innych to chyle czola. Sa owszem zaj**iste dziki ale najwieksze wrazenie to wlasnie robia ci od sily funkcjonalnej, crossfit'u etc. I jest ich najwiecej, oby do III wojny swiatowej nie doszlo bo ciekoto widze...

Zmieniony przez - Krzychu79 w dniu 2013-11-22 12:50:13

OnGear

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 715
slonik1121 - dawno pytałeś o wyciskanie 17,5 odważnika na 100 powt. Myślę że trening opisany w dochodzeniu do 100 pompek będzie się sprawdzał również w osiągnięciu Twojego celu.
https://www.sfd.pl/[ART]_Na_glebę_i_robić_mi_100_pompek!_-t670184.html
Rób trening na siłę a odpowiedni czas przed startem w takich zawodach skup się na wytrzymałości jak w powyższym treningu.

„...to Ci kiedyś wyjdzie...” - Najbardziej niedoceniana samospełniająca się przepowiednia dziadka.

http://www.sfd.pl/Wytrzymałość_siłowa_dla_wszechstronnego_sportowca__trening_w_domu-t903030.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 808
Witam. Chcialbym zapytac czy trening obwodowy moze byc polaczony np. z fbw/splitem (tzn. w poniedzialek fbw, wtorek obwodowy, sroda fbw itd. ) czy powinien zastepowac fbw/split ?

Zmieniony przez - RooNs w dniu 2013-12-27 19:14:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co to jest CROSSFIT?

Następny temat

Przykładowe WOD z oficjalnego serwisu

WHEY premium