SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT - Volterra

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3131

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4977
Witam serdecznie wszystkie Ladies! Czytam forum od jakiegoś czasu i postanowiłam wreszcie sama zwrócić się o pomoc. Mam prawie 23 lata, sport towarzyszył mi przez większość czasów szkolnych (treningi koszykówki i bieganie). Na studiach się rozleniwiłam, jedyną aktywnością była praca za barem ok. 2-3 dni w tyg po ok 10-12h. Pogorszyło się samopoczucie, więc postanowiłam coś z tym zrobić. Około 2 lata temu na diecie (na początku dukan około 10dni, potem 1200-1300 kcal przez dłuższy czas) oraz samym bieganiu schudłam z 64 kg do ok 57-58kg (wygląd - deska z obu stron). Wszystko oczywiście wróciło z nawiązką, od tamtej pory staram się zwracać uwagę na to co jem lecz nie wiem ile kcal powinnam jeść aby pobudzić metabolizm. W chwili obecnej oprócz zdobycia estetycznej, sportowej sylwetki zależy mi przede wszystkim na zdrowiu - w lipcu ubiegłego roku miałam ostatnią regularną @, ginekolog nie stwierdził nieprawidłowości przepisał luteinę, która niazadziałała, po czym mimo moich oporów tabletki anty na 3 m-ce (po odstawieniu znów nie mogę się doczekać na @). Po dziennikach innych dziewczyn, widzę, że jest to coraz częstszy problem, więc będę wdzięczna za wszystkie rady.

Wiek : 22
Waga : 63
Wzrost : 175
Obwód w biuście(1) : 87
Obwód pod biustem : 72
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 66
Obwód na wysokości pępka : 77
Obwód bioder (3): 97
Obwód uda w najszerszym miejscu: 56
Obwód łydki : 37
W którym miejscu najszybciej tyjesz : boczki, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : ramiona, biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) 3x w tyg ćwiczenia ze sztangielkami Jilian Michaels+20 min na rowerku/biegania po nich
Co lubisz jeść na śniadanie: placek owsiany lub same jajka
Co lubisz jeść na obiad : mięso/ryba + kasza/ryż + warzywa lub zupa
Co jako przekąskę : kanapka z razowcem (piekę na zakwasie z mąki żytniej 2000), owoce
Co jako deser : serek/jogurt lub odżywka białkowa
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: problemy z miesiączkowaniem + niedoczynność tarczycy, poza tym wyniki badań dobre
czy regularnie miesiączkujesz: niestety nie (od lipca 2012)
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: tak, euthyrox 50 od kilku lat
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: trening siłowy, bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : od ok. roku - kelp, omega3
Stosowane wcześniej diety : dukan (2011r - około 10dni), potem „głodówka” 1200-1300kcal przez ok 3 m-ce

DIETA

Staram się jeść zgodnie z „co jedzą Ladies”, lecz nie mam pojęcia jaki powinnam przyjąć rozkład BTW

TRENING

Kilka razy miałam okazję zasmakować treningu siłowego i odkryłam, że sprawia mi większą frajdę niż np. nudne kręcenie na rowerku.
Problemem jest brak konkretnego planu treningowego, ostatnio tylko ćwiczenia ze sztangielkami podpatrzone od Jilian Michaels.

W domu mam zestaw zakręcanych sztangielek (obciążenie 3-12kg jedna) , ławeczkę do ćwiczeń, drążek rozporowy w drzwiach oraz rowerek stacjonarny. Wiem, że do ćwiczeń w domu przydałaby się jeszcze sztanga+stojaki ale naprawdę nie mam możliwości tego pomieścić w małym pokoiku. Jeśli uważacie, że jednak niezbędne jest zapisanie się na siłownię, to trzeba będzie tak zrobić, lecz może da się na początek zrobić jakiś sensowny trening ze sprzętu, który posiadam.
Od około 3 m-cy ćwiczę raczej bez ładu i składu także w tej kwestii proszę o pomoc.


Podsumowując zależy mi na poprawie zdrowia, kondycji i ogólnej poprawie samopoczucia. Jeśli do tego udałoby się zdobyć choć trochę sportową sylwetkę, lub delikatny zarys mięśnia to będzie super :) Sylwetkę mam chyba typu klepsydra, nieskalaną mięśniem, za to otłuszczoną troszeczkę. Czy potrzebna mi jest intensywna redukcja? nie wiem - pozostawiam to do oceny szefowych.


Przepraszam za słabą jakość fotek, jeśli będę dysponować lepszym sprzętem to je zaktualizuję.
Z góry dziękuję za rady i wskazówki! :)












Zmieniony przez - Volterra w dniu 2013-02-28 00:04:29

Zmieniony przez - Volterra w dniu 2013-02-28 00:06:13
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 148 Wiek 38 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5033
A co tutaj taka cisza? Też śledzę Twój dziennik więc czekam na dalsze relację żebyśmy miały co porównywać ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 55 Napisanych postów 13783 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 111973
W związku z twoimi problemami hormonalnymi poczekaj cierpliwie na szefową Jednak miska czysta i ładna, więc na razie ją trzymaj.
Co do treningu, obciążenia może ci wkrótce braknąć do takich ćwiczeń jak przysiad czy martwy ciąg. Możesz robić trening nr 2. z tego linku https://www.sfd.pl/-t803543.html .

what doesn't kill you makes you stronger.
▪█─────█▪

PODSUMOWANIE PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/PODSUMOWANIE_PRZEMIANY_/_UNKNOVVN-t953320.html

PRZEMIANA SYLWETKI 2013
http://www.sfd.pl/Konkurs/UNKNOVVN-t933010.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Gen jest dobry Można zrobić rewelacyjną sylwetkę, jak się sprężysz, to może i w rok coś konkretnego dasz radę zbudować.

Napisz mi coś więcej o swojej niedoczynności tarczycy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4977
UNKNOVVN - dziękuję za szybką odpowiedź, już dziś wystartuję z tym treningiem :)

Martucca - niedoczynność wyszła przypadkiem podczas okresowych badań około 3 lata temu kiedy TSH było mocno podwyższone. Po konsultacji z endokrynologiem i usg tarczycy stwierdziła niedoczynnoćś, jak to powiedziała tarczycę mam jak u 6-8 letniego dziecka i nic się w tej kwestii nie zmienia (wizyty kontrolne i usg co pół roku, po zrobieniu wszystkich badań na tarczycę wykluczyła hashimoto). Od kiedy biorę euthyrox 50 poziom TSH jest w normie.

Dodam tylko, że nigdy wcześniej nie badałam poziomu TSH, więc nie wiadomo czy zawsze miałam niedoczynność, choć jest to możliwe skoro mam malutką tarczycę.


Zmieniony przez - Volterra w dniu 2013-02-28 11:36:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ale Hashimoto to nie jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4977
Nie, to nie hashimoto, fT3 i fT4 w normie. Endokrynolog powiedziała, że mam malutką tarczycę, która produkuje za mało hormonów i niestety muszę przyjmować euthyrox.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pierwsze 3 miesiące da się coś pokombinować z tymi hantelkami, ale musiałabyś dokupić sobie piłkę gymball
Dasz radę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4977
Najgorzej, że już ławeczka do ćwiczeń pół pokoju zajmuje a ja nie korzystam narazie z niej :/ Ewentualnie mam możliwość zapisać się na siłownię, bo mam niedaleko także jeśli uważasz, że lepiej będzie od razu zacząć na siłowni to nie ma problemu,
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Aaaa... To ławeczkę masz? Trzeba było od razu tak mówić.

Jeśli siłownia w grę wchodzi, to się zapisuj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 19 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4977
Mam ławeczkę właśnie i myślałam, że może chociaż na początku coś dam rade z nią i ze sztangielkami porobić. Nie mam zamiaru dokupywać non stop obciążenia, więc na siłkę i tak się zapiszę. Wiadomo, kwestia kasy więc po weekendzie (wypłacie) mogłabym się już zapisać.
Mam tylko pytanie, czy skoro zaplanowałam dziś i w sobotę czas na trening to mogłabym spróbować treningu ze sztangielkami dla zielonych A/B czy ma to sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1985 Wiek 11 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 67804
Mała, wtrącę się na chwilę, wiesz ja też mam niedoczynnośc tarczycy i problemy z okresem... na początku przeciwciała miałam negatywne, wyszły dopiero mi pozytywne po wielu miesiącach i były znacznie przekroczone, a w dodatku tarczyca się zmniejszyła... także tą tarczycę obserwuj...

moja gin -endo twierdzi, że 30-40% hashimotek ma problem z okresem

Zmieniony przez - hera21 w dniu 2013-02-28 13:53:30
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nie jestem taka jak Wy, czy też mogę schudnąć?

Następny temat

Najpierw masa potem rzeźba :D Gorzka Czekolada vs tłuszcz.

WHEY premium