SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Struc - rower, bieganie, kalistenika, ruch, zdrowie

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14108

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Po przedwczorajszym treningu na siłowni mam straszne zakwasy na nogach i korpusie. Wczoraj było najgorzej więc nie robiłem nic. Dzisiaj już standardowo ok 12 km na kole oraz taki wodzik - 10 rund, pull ups 5x / dips 5x. Trochę mnie to zniszczyło :)

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Ćwiczysz w domu, czy w jakimś parku?
WODy sam układasz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
A jaki czas w murphie wykreciles i jaki podział robiłeś?

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Podciągasz się na drążku jak w CF?? Czy "normalnie"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Dzisiaj wracając rowerem z pracy zahaczyłem o placyk do sw.

Dzisiaj robiłem strict pull ups, pozycja taktyczna/hollow, no jedynie paluchów nie obciągam, nie jest mi to potrzebne. Dipy również z napiętym korpusem i nogami wyprostowanymi. W domu mam drążek w futrynie, więc podciągi domowe robię z ugiętymi kolanami. Ogólnie unikam bujania/kipingu.

Wody układam na zasadzie, fbw (jak robię z ciężarem) lub góra, dół. Jeżeli robię tylko górę to zazwyczaj wybieram po jednym ruchu push i pull. Jak dół to przysiady i martwy. Symetria w treningu musi być zachowana. Zazwyczaj trenuję na zasadach podobnych do EDT, czyli antagonistyczne grupy i obwód na czas lub ilość powtórzeń. Choć ostatni trening ze sztangą był robiony seriami.

Tak na prawdę mój trening jest spontanem, może to źle, ale dobrze mi z tym. Ważne, że jest progres, zarówno w wydolności jak i sile, np. na drążku. Postanowiłem, że raz w tygodniu porządnie przetrenuję nogi i korpus (fronty, mc) oraz wycisk w górę. Krata też się pojawia bo dbam ostatnio o to co wrzucam do pyska :)

Kurde dobrze się ostatnio czuję ze sobą :)

PS.
Robiłem kiedyś 1/2 Murph'a ale nie liczyłem czasu. W tym roku planuję zrobić cały i zapisać wynik, pewnie będzie w obwodzie, kopać nie umiem więc pewnie na strict pulapach będę jechał, zobaczymy


Zmieniony przez - Struc w dniu 2016-08-11 22:19:33

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Masz jakoś podzielone treningi siłowe - np. 2x góra, 2x dół ? Jakoś tak, żeby się zgadzało i ta równowaga była..

Fajnie to wygląda generalnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Trening dołu w tygodniu wygląda tak:
ok 3h pedałowania + ok 1h biegania + 1 trening siłowy ze sztangą (przysiady, mc oraz hipull, ohp no bo sztanga to grzech nie zrobić).

Góra w tygodniu:
2-3 treningi siłowe kalisteniczny (podciągi, dipy, australiany, pompki, raczkowanie, zabawa na ziemi, wchodzenie nogami na ścianę, nauka hs i inne). Jak dojdzie odważnik to będę miksował w kompleksy + zabawa ruchem.

Mam ogólnie mało czasu i wciskam treningi między różne sprawy, zapisuje wszystko ostatnio na endomondo by mieć historię i w razie czego korygować całą aktywność.

Ostatnio myślę o trzech celach: doszlifować pistolet bo koślawie niemiłosiernie, nauczyć się stać na rękach oraz zrobić muscle upa. Trening dwóch pierwszych mogę ogarnąć w domu, ale do musce upa już muszę mieć plac.

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Plecy, klata, bic, tric mocno zakwaszone

Taki kolejny wodzik planuję za 2-3 dni. Dodam, że były to dokładnie podciągi w neutralnym wąskim chwycie i dipy na poręczach. Kolejny to będzie szerszy nachwyt i dipy na poprzecznym drążku.

Dorzucam wideo na mobilność od pasa w dół, korzystam gęsto i często z tego kanału. Polecam.








Zmieniony przez - Struc w dniu 2016-08-12 19:38:23

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Wczoraj ze 14km pedałowania. Po drodze mam różne górki, na których robię siłę. Przed wzniesieniem zwalniam do zera, i na najcięższym przełożeniu ogień - oj pali, oj pali.

Zacząłem sobie robić ćwiczenia pod pistolet + mobilność od pasa w dół. Stosuję dwie prgresje - pierwszą wg Pavla Tsatsoulina (najbardziej popularną) i drugą wg Ryana Hursta, która zakłada progres od ziemi. Obie stosuję i miksuję w jedno.

Codziennie po kilka-kilkanascie minut treningu dla pistoletu

Progresja wg Ryana:


dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 285 Napisanych postów 7707 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 118772
i jak ci idzie z tymi pistoletami? jakiś filmik z postępów? do czego ogólnie przydatny jest pistol sq? to wzmacnia co konkretnie? nigdy nie próbowałem jakoś a wiem że musiałbym to opanować awaryjnie.

Sport to zdrowie do póki nie robisz singli

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kiedy i po co wystartować w zawodach?

Następny temat

Zastój na redukcji

WHEY premium