SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Rzezbimy sylwetke

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9174

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 836
Moja miska z dzisiaj: plus chelebek bananowy do kolaji - sama pieklam






Zmieniony przez - Ewkaewka w dniu 2016-02-18 23:50:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
46g białka masz z prochu, więc kolejna rzecz do poprawki

Co do treningu i progresji obciążenia...

Przysiad - wszystkie 3 serie robiłaś z 35kg? I wszystkie pełne? To następnym razem zrób pierwszą serię 35kg w kolejnej dołóż 2,5-5kg (w zależności od tego jakie masz obciążenia dostępne) i jeśli znowu zrobisz pełną serię bez trudu to do trzeciej też dołóż.
Warunek jest jeden - technika, dlatego może nagraj filmik do oceny

To tak przykładowo, możesz to przełożyć na pozostałe ćwiczenia.

Jeśli nie masz ławki rzymskie to wznosy tułowia możesz robić na piłce, albo nawet na podłodze - wtedy jest trochę inny zakres ruchu, ale i tak są to ćwiczenia do siebie zbliżone.

1,5 minuty plank? też by się przydało zweryfikować ćwiczenie. Nie sztuką jest wykonać ruch czy przyjąć pozycję jak na zdjęciu - ważne jest czucie mięśniowe, świadomość ciała i prawidłowa postawa.

Ewkaewka
Mam jedno pytanko, skoro najbardziej "bezmiesne" mam nogi zy moglabym dorzucic dodatkowe wiczenia na nogi? Bo ich w ogole nie czuje..

Zmieniony przez - Ewkaewka w dniu 2016-02-18 21:40:11


Można, ale wydaje mi się, że nie do końca umiesz wykonać te ćwiczenia które już są w planie. Wcześniej coś pisałaś, że to plan dla początkujących a powiem Ci ciekawostkę, że bardzo często dziewczyny trenujące po kilka lat wracały do tego planu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 836
Dzien dobry.Ja dzis o 7 na silownie pojechalam.Zrobie Wam rozpiske do oceny pozniej, bo z telefonu ciezko mi sie posze.Zrobilam fotke plecow I plana.Przysiadow nie mial mi kto nagrac Na sniadanie kawa z kokosem I pol miarki bialka, plus flap jack- w uk taki baton owsiany.Troche cukrowy ale wolalam to niz naczczco silowe robic.Zaraz bialko z bcaa I glutamina wypije.
A tak na marginesie jak robie silowe z rana jak to z posilkami powinno wygladac?Bo silowym suple a owsianka wtedy kiedy? zazwyczsj silowe od 6.30-7.00 do 8.15 z rozgrzewka I rozciaganiem.Podacie przykladowy rozklad czasowy posilkow na takie dni treningowe z rana?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Też robię treningi o 7 i był okres, że piłam kawę, jechałam na trening a posiłek po jak już się wykąpałam i dojechałam do pracy. Teraz jem dodatkowy posiłek o 6 (ten drugi bez zmian). Mówiąc szczerze to w obu przypadkach dobrze mi się ćwiczyło, choć były to odmienne systemy treningowe. Godziny dobierz tak, żeby Tobie pasowało.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 836
Eve, wypilam odzywke o 8.40 po silowni.Powinnam po godzinie zjesc owsianke czy poczekac do 11 I zjesc dtugie sniadanie jak zawsze?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 836
Trening z rana :


Trening B.
A. Martwy ciąg 45 kg 8-10 x 3 serie....troche za ciezko jeszcze dla mnie
B1. Wyciskanie sztangi stojąc 7 kg 14 x 3 serie bylo ciezko juz w 3ciej
B2. ściąganie drążka górnego do klatki szeroko z nachwytem 25kg x 1 30kg x 2 15 poworzen
C1. wypady 4 x 12 na noge 10kg, 15kg, 15kg, 15kg waga hantli razem
C2. uginanie nóg leząc 4 x 15; 25kg, 30,30 30 - ostatnia seria 10 powtorzen
D. plank 2 x 1.5 minuty

Do tego dodalam:
przysiady 35kg x 3 serie po 15,
wyciag dolny 7.5kg na noge 3 x 15, na przemian z przyciąganie drążka dolnego siedząc do brzucha 25kg 3 x 15 pomiedzy cwiczeniami 60 sec przerwy

Nogi czuje, tylek mnie w pracy bolal od siedzenia :)

Co sadzicie?Zaraz dodam fotki jakie zrobilam.



Zmieniony przez - Ewkaewka w dniu 2016-02-19 17:48:26

Zmieniony przez - Ewkaewka w dniu 2016-02-19 17:49:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 836
Popatrzcie na mojego planka - jest dobrze? Robilam fotke to troche sie przekrecilam.

Kolejne fotki to mojej figury w babcinych majtach :) Tak jak widac jest co zrzucac z ud i tylka. Kolan nie widac ale to wczesniej wyslalam/




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rzabba Instruktor
Ekspert
Szacuny 492 Napisanych postów 6557 Wiek 49 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 132729
w planku powinnas spiac posladki i brzuch i zrobis tilta a u Ciebie posladki sa w gorze
5

>>życie zaczyna się po trzydziestce<<
leniwa efka
trzeba mieć silne barki, żeby udźwignąć skrzydła anioła

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Przy plank ściągnij łopatki, opuść niżej trochę biodra tak by ciało było w jednej linii a pozycja wymuszala prace brzucha. Pośladki i brzuch mają być spięte. Tak jakbyś chciała pępek przyciągnąć do kręgosłupa.
Na zdjęciu nie widać ze jest co zrzucać a raczej to ze jak zrzucisz to zostaną same kości i będzie nieestetycznie.

Co do Twojego pytania - ja nie wyznaje zasad zegarkowych pt do godziny po treningu.. albo że po treningu zawsze odżywka białkowa.

Tak jak juz pisałam zjedz rano śniadanie. Idź na trening, wykąp się, ubierz, wróć do domu czy tam do pracy, usiądź i zjedz drugie śniadanie. Bez filozofii. Grunt by posiłki były zbilansowane. Możesz łączyć kasze płatki czy ryż z owocem do tego jakieś źródło białka i tłuszczu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 59 Wiek 41 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 836
Rzabba dziekuje, tak pocwicze.

Eveline - rowniez dostosuje sie do Twoich rad. Dzieki dziewczyny, ja naprawde potrzebuje konkretnych porad, bo na siowni nawet instruktor mnie nie poprawi :/
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Waga spada, centymetry nie. Co zrobić?

Następny temat

Napady głodu - złe makro? Do tego bóle brzucha i ogólne pogorszenie samopoczucia.

WHEY premium