SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DIETA + ZDJĘCIA + TRENING DO OCENY + KILKA PYTAŃ :)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5258

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

26

Waga

96-98

Wzrost

193

Cel treningowy

opisane niżej

Staż treningowy na siłowni

powrót na siłownie 20.01.2012,więcej info w profilu

Uprawiane inne sporty

czasem koszykówka rekreacyjnie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

full osprzęt siłownia

Dieta

low carbo

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

lordoza/kifoza/skolioza - cały pakiet do tego czasem boli lewy bark

Zażywane suplementy

obecnie tylko białko wpc i kazeine na noc, być może dołącze bcaa

Ostatnio przerabiany plan

na masę - więcej info niżej lub w profilu

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

info niżej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
wtorkowy UP

Ponawiam pytania z punktu 5. i dodaje jedno ;)
1. Jaką progresję ciężarową stosować w ćwiczeniach w PULL/PUSH i LEG? 2,5kg do 5kg do każdego ćwiczenia, każdej serii? Czy progresją w tym wypadku może być zamiennie skrócenie przerwy między seriami?

2. Jaki ustawić ciężar bazowy w ćwiczeniach PULL/PUSH i LEG. Np. przysiady na MASIE skończyłem na 6x128kg. Przy obecnym treningu było to coś takiego: RAMPA 5 (68, 78, 88, 98, 108kg) i chcę zwiększać co 5kg każdą serię, po 4 tygodniach chcę dojść do 5x128 a docelowo np. 5x138kg. Czy takie założenie jest dobre, żeby dojść ciężarowo/siłowo po 4 tygodniach do maxów, a w ostatnich dwóch tygodniach pobić rekordy? Czy jednak obniżyć ciężar bazowy tak aby w 6 tygodniu zrównać się z naszymi/moimi maxami?

3. Obiegi – w końcu udało mi się znaleźć wzór na te ćwiczenia i wyszło, że muszę robić to wg schematu: A1-A5(15p) + A1-A5(12-15p) + A1-A5(12-15p) + rest (2min) + B1-B5(20p) + B1-B5(15p) + B1-B5(12-15p) + rest (2min) + C1-C5(20p) + C1-C5(15p) + C1-C5(12-15p). Przy pierwszej próbie zrobiłem 3xA (15powt + 12p + 12p), 2xB (20p + 15p), 3xC (20p + 12p + 12p). Obieg B zrobiłem tylko dwa razy z uwagi, że byłem zmęczony, to raz, a dwa, że mi się w maszyny wpierniczyli ludzie i nie chciałem robić przerwy. Druga sprawa to ćwiczenie SYZYFKI które mogę wykonać maks 10powtórze :/ Czy można jedno z ćwiczeń wykonać z mniejszą ilością powtórzeń a pozostałe dobrze, czy po prostu mam te syzyfki zmienić np. na wykroki?

4. Aeroby – bieganie w parku / na bieżni / rowerek czy steper? Priorytetem jest zmniejszenie obwodów ud i tyłka. Co jest lepsze?

5. Czy można aeroby z dnia gdzie robię obiegi zrobić np. wieczorem, tj. trening mam w godzinach 11-13, a aeroby byłyby około 24? Przy samych obiegach, zwłaszcza przy robieniu brzucha (ćwiczenie C4 myślałem, że będę rzygał:/) więc nie dałem rady już pobiegać na bieżni :/

6. Czy zamiast aerobów można wprowadzić więcej interwałów lub dać tabatę? Zacząłem biegać od 15minut w 1tygodniu i miałem zwiększać o 5minut z każdym tygodniem. To pochłania co raz więcej czasu, więc wolałbym zrobić więcej interwałów niż biegać. Czy jednak biegać trzeba koniec i kropka?

7. Co do diety to już wyczuwam brak w WW bo wieczorem już jestem co raz bardziej głodny :/ Jak to zahamować? Pić wody więcej, więcej warzyw? Inne sposoby?

8. Czy mogę robić w pierwszym dniu treningowym PULL + interwały przerwę między treningiem siłowym a interwałami, tak do 30-40minut tzn. ćwiczę na siłowni, po treningu białko wpc + banan i wracam do domu, przebieram się i biegnę do parku zrobił interwały? Jakoś na bieżni słabiej się mecze niż biegając w terenie

Zmieniony przez - m4ciekk85 w dniu 2012-05-15 10:55:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
Jako, że jest jakieś głupie ograniczenie na wysyłanie PW, jeśli się nie ma 50postów a mi trochę brakuję do tej liczby.... po spamuje sobie trochę :O

środowy up.. pytania jak wyżej! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
czwartkowy up.. pytania jak wyżej! ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
piątkowy up.. pytania jak wyżej! ;)

+1
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
1. standardowe jest 2.5kg
2. Tu chyba sam sobie powineneś odpowiedzieć.
4. bieganie zawsze najlepsze.
5. Lepiej po od razu.
6. Dobij do 30 min potem zastosuj hiit.
7.Masz tu mój temat i sobie porównaj.
https://www.sfd.pl/Poprawna_Masa_dobrze_zaczerpnięta_ze_źródeł-t859867.html
8.Możesz tylko już mniejsze efekty są.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
@StakeMan
Dzięki!

1. i 2. na większe partię zacząłem dokładać po 5kg, na mniejsze o 2,5kg, jednak w obu przypadkach do moich maxów dojdę za jakieś 2 tygodnie (4 z 6 tyg cyklu). Nie wiem czy siła mi skoczy podczas cyklu na redukcje, jakoś w to wątpie, więc czy mogę np. w 2 ostatnich tygodniach zmniejszyć dokładanie z 5kg na 2,5kg? Czy chodzi po prostu o sam progres ciężarowy i/lub skrócenie przerwę między ćwiczeniami, czy progres musi być jednostajny, tj. albo dokładam o 2,5kg przez cały cykl, albo dokładam o 5kg?

4. Tutaj po prostu się zapytałem, bo słyszałem, że na nogi/uda stepper jest lepszy, więc nie wiem jaka jest prawda

5. Trudno będę musiał wcześniej wstawać ;)

6. Poczytam.. za 2tygodnie jak dojdę do tych 30minut

7. Ty masz dietę na masę ja mam na redukcję, mam sporo mniej węgli od Ciebie, ale już dostałem odpowiedź żeby więcej warzyw po prostu jeść.

8. Jak duża jest różnica to czy zrobię interwały od razu po treningu czy jakieś 3-40minut później? Chciałem generalnie teraz robić we wtorki mniej więcej:
Trening (PULL) -> białko WPC + banan lub BCAA + banan -> interwały -> obiad
Na bieżni kiepsko robi się interwały. Owszem męczę się ale nie tak jak w parku. Tam po 4 już mam dość, a po 8 mam mroczki przed oczami ;)

Dzięki za pomoc raz jeszcze

Zmieniony przez - m4ciekk85 w dniu 2012-05-19 11:50:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 764 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17259
1. Możesz. Dokładnie liczy się progres. nawet kilo-pół lecz progres, cały czas więcej.
4. Bieganie zawsze najlepsze, chcesz mięć ładne efekty biegaj z tętnem pilnuj swój hr. Najlepiej biegać po miękim (NIE PSUJESZ STAWÓW).
7. Nie doczytałem że o redukcji mówiłeś ;).
8. A dlaczego nie robisz 1 serii na klatę za 1h 2 serii itp...
Lepiej od razu bo tak biegasz aby spalić w zasadzie to co jadłeś wcześniej. Po 20 min zaczynasz palić tłuszcz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
@StakeMan

1. Spoko loko, obczaje co i jak będziedalej bo na razie idzie dobrze!
4. O tym tętnie czytałem gdzieś kiedyś tam. Póki co to jest moja pierwsza redukcja i chcę po prostu zobaczyć jak mój organizm na to wszystko zareaguję. Później będę zwracał uwagę nawet na takie szczegóły jak tętno. To, że lepiej biegać po miękkim również wiem. W mojej okolicy jest tylko park ale z normalnym chodnikiem z kostką brukową. Dzisiaj zaliczyłem pierwsze bieganie po obiegach, które skończyłem o 14 i zacząłem biegać o 14:30. W dalszym cyklu będę biegał na bieżni na siłowni.
8. To już jest nieco inny przykład :) Tak mi się wydaję. Trening PULL jest bardziej siłowym (mało powtórzeń, wolne ciężary), później biorę szybko białko WPC i banana - chociaż tego banana to zmienię bo nie jest to dobry pomysł jak teraz czytam. A interwały mają przyśpieszyć metabolizm na dłużej... nie wiem czy tu dobrze rozumuję... póki co schodzi około 1kg / tydzień więc jest dobrze chyba. Jutro będę mierzył odwody i zobaczę czy coś się zmniejszyło w udach czy nie.


PS Jak ktoś chciałby dołączyć się do dyskusji to proszę się nie krępować! :P

Zmieniony przez - m4ciekk85 w dniu 2012-05-19 16:20:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 121 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2682
ehh chlopie Twoja postawa to lekko mowiac zaniedbanie. Na 1szy rzut oka widac ze masz powazne problemy z kregoslupem, sylwetka nie symetryczna. Idz do ortopedy, sportowego i to jak najszybciej, bo w wieku 30lat bedziesz o lasce smigac. Zdrowia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 42 Wiek 38 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 427
Odnośnie sylwetki a raczej zdjęcia to pisałem co i jak. Jest wyżej, nie chce mi się powtarzać bo nie to jest sednem tego wątku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening na mase ocencie i pomozcie

Następny temat

Nowy plan

WHEY premium