SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan do oceny + kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 506

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 213
Witajcie,
dwa miesiące temu zapisałem się na siłownię, ale do tej pory mój plan był chaotyczny, chodziłem na siłkę nieregularnie i byłem na diecie "na oko", czyli praktycznie żadnej. Mój cel treningowy to- najprościej mówiąc- masa :D No i oczywiście powoli zwiększanie ciężaru, bo przydałoby się umieć otworzyć okno w autobusie. Oprócz tego sztuki walki 3x w tygodniu. Proszę o ocenę planu i jeszcze na koniec mam kilka pytań. Nie znalazłem żadnej ankiety działu, więc zrobię swoją :P

-wiek:16
-cel: MASA
-waga: 61 kg
-wzrost: 176 cm
-staż na siłowni: jak wyżej. Można powiedzieć, że 0
-inne sporty: BJJ 2-4x w tygodniu, czasami bieganko
-przeciwwskazania medyczne: raczej brak
-dostęp do sprzętu: full siłka
-zażywane suplementy: na razie brak

A więc to mój plan (FBW):

A:
martwy ciąg (?)- nogi i plecy
wiosłowanie sztangą (4 x 12)- plecy
wyciskanie sztangi na ławce prostej (?)- klatka
wyciskanie żołnierskie (3 x 10)- barki
uginanie przedramion ze sztangą (3 x 10)- biceps
wyciskanie francuskie sztangi (3 x 10)- triceps
zwis na drążku (3 x 1min)- przedramię
spacer farmera (3 x 1min)- łydki
+ coś na brzuch

B:
podciąganie na drążku (5x 6-8)- plecy, tricepsy
przysiad ze sztangą (?)- nogi
wyciskanie hantli na ławce prostej (?)- klatka
wyciskanie sztangi zza karku (3 x 10)- barki
uginanie na modlitewniku (3 x 10)- biceps
dipy (3 x 8-10)- triceps
rolowanie sztangi (3 x 10)- przedramię
wspięcia łydek (3 x 10)
+coś na brzuch

Przed każdym treningiem jakieś cardio 10 minut na rozgrzewkę.

1. Jak na razie podciąganie nie jest- delikatnie mówiąc- moją najmocniejszą stroną. Chciałbym na razie w planie zastąpić podciąganie jakimś innym ćwiczeniem, a równolegle się nauczyć zrobić te 6-8 powtórzeń. Czy mógłbym w takim razie w obu wersjach mieć na plecy wiosłowanie sztangą? To samo z dipami na tricepsy.
2. W ćwiczeniach z pytajnikiem mam dylemat jeśli chodzi o powtórzenia. Z myślą o progresji ciężaru- czy robić normalnie 4-5 serii po 6-8 powtórzeń czy może spróbować serii 12-10-8-6?
3. Mam 4 dni w które mogę trenować: czwartek, piątek, sobota i niedziela. Chciałbym trenować 3 razy w tygodniu, ale niestety nie mam możliwości zachowania dnia przerwy. Czy byłoby w porządku, gdybym trenował w czwartek, piątek/sobotę i niedzielę? Wiem, że z tą regeneracją średnio by było...
4. Czy kolejność ćwiczeń jest w porządku? Bo trzymałem się wersji by robić najpierw największe partie, ale niektórzy mówią, że najlepiej robić partie współpracujące ze sobą obok siebie czy coś takiego :P
5. Czy przysiady ze sztangą z przodu i przyciąganie kolan w zwisie na drążku byłyby na brzuch okej?

Nie krzyczcie na mnie jeśli plan jest kompletnie kijowy i wgl piszę głupoty, ok? :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
mozesz się wzorować na tym artykule https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html

1 moze byc wiosło ale raz daj hantlami raz sztangą
2 takie jak w innych ćwiczenaich jak npo w wiosle
3 tak trochę słabo pod warunkiem że zaczynasz i dwa dni pod rząd chcesz to samo robić
4 tak od największych do najmniejszych
5 Podczas siadów brzuch pracuje ale ja wiem czy traktować to jako ćwiczenia na brzuch, podciąganie nóg ok

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ja bym zaczal od 3 dni, podział push/pull/nogi.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] macko97 dziennik masowania

Następny temat

Pytanie dotyczące planu

WHEY premium