SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań. Plan treningowy do oceny.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 908

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Witam serdecznie.
Ćwiczę na siłowni od około 2 miesięcy( jakieś efekty powoli już widzę ale nieznaczne) i nie wiem czy dobrałem sobie odpowiedni trening i dlatego swoje pytanie kieruje tutaj.
Ćwiczę 5 razy w tygodniu.

PON:
Klatka+ barki
Klata: wyciskanie sztangi na ławce 4x10, butterfly 3x10, przyciąganie linek stojąc 3x10.
Barki: wyciskanie sztangielek siedząc 4x10, unoszenie sztangielek stojąc 4x10.

WTO:
Nogi+ kaptury
Nogi: wyciskanie ciężaru na suwnicy 4x12, wspięcia na palcach 4x12, wyprosty i zginanie nóg na maszynie 3x12
Kaptury: podnoszeni i opuszczanie ramion z ciężarem 4x10.

ŚRO:
Brzuch+ przedramiona+ triceps
Brzuch: brzuszki i skręty tułowia
Przedramiona: uginanie nadgarstków nadchwytem i podchwytem siedząc 4x max
Triceps: wyprosty przedramion stojąc przy wyciągu 3x10, francuskie wyciskanie krzywki leżąc 3x10, uginanie ramion na poręczach ( ile dam rade tyle zrobię )

CZW:
Plecy+ Braki+ Kaptury
Plecy: podciąganie na drążku 2x10, przyciąganie uchwytu maszyny siedząc( wąskim i szerokim uchwytem na zmiane) 4x12, przyciąganie jedną ręką ( na zmianę) drążka wyciągu pionowego 4x10
Braki: wyciskanie sztangielek siedząc 4x10, unoszenie sztangielek stojąc 4x10.
Kaptury: podnoszeni i opuszczanie ramion z ciężarem 4x10.

PIĄ:
Biceps+ Nogi
Biceps: zginanie ramion przy modlitewniku 3x10, zginanie ramion stojąc przodem do wyciągu 3x10, zginanie ramion ze sztangielkami 3x10
Nogi:wyciskanie ciężaru na suwnicy 4x12, wspięcia na palcach 4x12, wyprosty i zginanie nóg na maszynie 3x12.

Ćwiczenia te dobrałem do treningu bardziej na rzeźbę.

Podam jeszcze swoje wymiary bo może to być przydatne
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 22

Waga : 93KG

Wzrost : 185

wymiary :
klatka : 121cm
brzuch : 99cm
talia : 96cm
uda : 61cm
łydki : 40m
biceps : 36cm
przedramię : 30cm
Cel treningowy : rzeźba

Staż treningowy na słowni : 2 miesiące

Uprawiane inne sporty : rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : siłownia

Dieta : staram się jeść jak najmniej tłusto i dużo białek

Przeciwskaznania medyczne : brak

Zażywane suplementy : brak



Zmieniony przez - Gow88 w dniu 2011-03-07 22:15:51
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
wiem że zależy od diety.
Tylko po cos są takie zalecenia. a jak będzie ćwiczył to i tak zdecyduje sam a my możemy mu najwyżej napisac jakie są opcje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
jeżeli na rzeżbę to ogranicz wegle.
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ wejdz i poczytaj.
Plecy+ Braki+ Kaptury czy Barki??
inaczej bym rozłożył partie.
Jeżeli na Rzeżbe to pewnie redukujesz to bym na Twoim miejscu trening aerobowy 45min i rano na czczo jakies biegi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Literówka mi się wkradła, chodziło mi o barki. Tak zgadza się redukuję, biegam 5 razy w tygodniu ale to tylko po 10 min, ale zwiększę do 30 min bo wiem po sobie, że nie dam rady na początku 45min. Czytałem tą stronę którą mi poleciłeś w linku, i to właśnie z niej mam większość ćwiczeń. Jak byś mógł mnie jeszcze oświecić w sprawie partii mięśni, jaki błąd w połączeniu to od razu bym zastosował.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
gdy podałem link to chodziło mi że na duże partie 12-16 sreii a na małe 9-12 serii bo gdzie niegdzie brakuje ćwiczen.
najpierw ćwicz dużą a potem mała.
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html
no 10minut to za mało 30-40min minimum
nogi+łydki
klata+tric
plecy+biceps
barki+przedramiona+kaptury
nogi
off
off
+brzuch po kazdym treningu i aeroby
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
5x w tygodniu to za dużo.

Pokaż plan który robiłeś do teraz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 43
Novy35 dzięki za info. Rozpisałem to teraz na nowo i jak masz chwile to looknij na to teraz.
PON
Klata+ Triceps
Klata: butterfly 3x16, wyciskanie sztangi leżąc płasko 3x16, wyciskanie sztangielek leżąc skosem 3x12, krzyżowanie linek 3x10.
Tric: francuskie wyciskanie sztangi leżąc 3x12, prostowanie ramion na wyciągu stojąc 3x12, prostowanie ramion przy maszynie tyłem 3x12.
WTO
Nogi+ Łydka
wyciskanie ciężaru na suwnicy 3x16, zginanie/ wyprosty nóg na maszynie po 3x 16, wspięcia na palcach 4x na maxa.
ŚRO
Barki+ Przedramiona+ Kaptury
Barki: wyciskanie sztangielek siedząc 3x16, unoszenie sztangielek w górę bokiem 3x16.
Kaptury: unoszenie ciężaru stojąc 4x16.
Przedramiona: uginanie nadgarstków siedząc 4x na maxa.
CZW
Biceps+ Plecy
Biceps: zginanie ramion przy modlitewniku 3x 16, zginanie ramion stojąc przodem do wyciągu 3x 16, uginanie ramion ze sztangielkami stojąc uchwytem młotkowym 3x 16.
Plecy: przyciąganie linki wyciągu dolnego w siadzie płaskim 3x 16, ściąganie drążka wyciągu górnego szerokim uchwytem 3x 16, przyciąganie maszyny siedząc wąskim uchwytem 3x 16.
Oczywiście tak jak mówiłeś codziennie aeroby 30 min no i brzuszki po treningu. wydaje mi się że teraz liczba powtórzeń i serii powinna być odpowiednia, ale mogę się mylić jak coś proszę o korektę.
Viren rozpisałem poprzedni plan na samym początku chyba że pytasz o coś innego to sprecyzuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Zrób sobie każdą partie 2x w tygodniu a nie tylko raz choc z takim poziomem wytrenowania polecałbym jakiś plan bardziej całościowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
całosciowy trening np.act też by dał rade na redukcji ale Gow88 chcę miec dzielony.
Viren:"5x w tygodniu to za dużo." Trening na rzeźbę-tutaj zalecana jest większa liczba treningów(nawet do 6 tygodniowo)info z atlasu więc nie wydaje mi się że 5 to za duzo.
Gow88
Na większe grupy mięśniowe wykonujemy 12-9 serii, na mniejsze 10-7 serii-ilość powtórzeń nie mniejsza niż 10-12.Dobre połączenie to wykonanie po treningu siłowym treningu aerobowego(30-45 minut). sorki wyżej źle napisałem.
na barki 1ćw i 3serie na każdy akton
najpierw duża partia potem mała.
na kaptury,przedramiona,łydki DODAJ JESZCZE JEDNO ĆW
no chyba że tak jak Viren mówi że każdą partie 2x w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 121 Napisanych postów 1726 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8884
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Taa, bo tak pisze w atlasie ? Nie sugeruj się tym zawsze i w każdym 'przypadku'.

Można równie dobrze redukować na 2-3 treninagach w tygodniu bo wszystko zależy od diety. Patrz też na poziom wytrenowania osoby a nie tylko na cel...

Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-03-09 17:19:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 674 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 13392
atlas cwiczen zostal dodany bardzo dawno i wiele sie zmienilo
nie ma tam np wielu cwiczen
atlas nie zawsze mowi prawde, a dla kogos z takim stazem 5 dni w tyg to naprawde za duzo, nawet gdyby treningi nie byly zbyt intensywne
Viren dobrze mowi
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

RZEŹBA

Następny temat

Pomoc przy budowaniu masy

WHEY premium