SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Prośba o ocenę treningu do oceny + kilka pytań

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 360

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1078
Witam serdecznie,
Niedługo minie rok odkąd zacząłem ćwiczyć, przez ten cały czas trenowałem metodą FBW począwszy od treningu Marka Rippetoe po standardowe fbw 5x5 i udało się z 55 kg dobić do 77 kg ( lekko się zalałem ale pracuję nad tym).Powoli odczuwam lekkie znudzenie FBW i stagnacje.
W kolejnym tygodniu zaczynam stosować kreatynę + beta alaninę i pomyślałem, że to dobry moment na zmianę metody treningu na split. Poniżej wklejam plan na trening split - jest to gotowiec, który znalazłem.

Poniedziałek
trening klatki piersiowej

1.Wyciskanie sztangi na ławeczce poziomej 4 x 4-6
2.Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 3 x 6-8
3.Pompki na poręczach 3 x 8-10

trening tricepsów
1.Francuskie wyciskanie sztangi do czoła 3 x 8-10
2.Francuskie wyciskanie jednorącz sztangielki za głowy 3 x 10-12

Wtorek
trening grzbietu

1.Podciąganie na drążku do klatki (używamy obciążenie, gdy jesteśmy w stanie) 4 x 8-10
2.Martwy ciąg klasyczny 4 x 4-6
3.Wiosłowanie sztangielką jednorącz 3 x 6-8
4.Szrugsy sztangą z przodu 3 x 8-10

Środa
wolne
Czwartek
trening barków

1.Wyciskanie sztangi do góry siedząc 4 x 6-8
2.Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4 x 8-10
3.Odwrotne rozpiętki sztangielkami w opadzie tułowia 3 x 10-12

trening bicepsów

1.Uginanie ramion prostą sztangą 3 x 8-10
2.Uginanie ramion sztangą łamaną na modlitewniku 3 x 10-12

Piątek
trening nóg

1.Przysiad klasyczny 4 x 3-6
2.Martwy ciąg na prostych nogach 3 x 8-10
3.Wyprosty nóg 3 x 10-12
4.Wykroki w miejscu 2 x 4-6 na nogę

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 726 Wiek 3 lata Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 7376
Plan sam w sobie nie jest zły, dodałbym na nogi coś na dwójki i łydki. Ćwiczenia masz solidne, dobre, bazujesz na wielostawach, na izolacje też sobie możesz jak najbardziej pozwolić. Trochę jedynie odpycha mnie to że split, jakoś to że partia raz w tygodniu po roku stażu mi się średnio podoba, ja splity bym zaczął szczerze dopiero po 5-10 latach stażu, ale trening jest dla ciebie nie ty dla niego jak nie jesteś oczywiście zawodowym kulturystą, więc ty decydujesz co i jak. :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Jak już chcesz dzielić trening to wybierz sobie taki podział żeby trenować partię dwa razy w tygodniu. Zwłaszcza, że do tej pory trenowałeś planem całościowym gdzie partia była trenowana 3 razy w tygodniu. Co najmniej z mniejszą objętością treningową ale jednak.

Trening jako partia raz w tygodniu jest całkiem ok. Dodasz jakąś formę uginania na tył uda, dołożysz jakieś sensowne ćwiczenia na mięśnie rdzenia i plan będzie w porządku.

Jak tylko dieta będzie dopięta, a technika ćwiczeń zachowana będzie dobrze.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 26 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 1078
Ok rozumiem , czyli mógłbym najpierw przejść na plan P&P na początku 3x w tygodniu, następnie 4x w tygodniu ?

Podrzucam plan z forum, który mi się spodobał dlatego że bazuje głównie na podstawowych ćwiczeniach wielostawowych.

Push 1

Przysiady
Wyciskanie sztangi leżąc
Wyciskanie żołnierskie
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim
Pompki na poreczach w wersji na triceps lub wyciskanie francuskie ze sztangą

Push 2

Przysiady
Wyciskanie sztangi lub sztangielek leżąc
Wyciskanie sztangielek siedząc
Wykroki ze sztangielkami
Wyciskanie wąskim chwytem lub pompki odwrotne (triceps dips)

Pull 1

1.Martwy ciąg ze sztangą
2.Wiosłowanie ze sztangą
3.Żuraw (glute-ham-raise) lub uginanie podudzi leżąc
4.Uginanie stojąc ze sztangą prostą
5.Szrugsy ze sztangą lub sztangielkami

Pull 2

1.Martwy ciąg na sztywnych nogach
2.Podciąganie na drążku
3.Wiosłowanie ze sztangielką
4.Uginanie młotkowe ze sztangielkami
5.Face pull lub podciąganie sztangi w opadzie do klatki/pendlay row

Wszędzie 4s po 6/8






Zmieniony przez - mlgdario w dniu 2020-09-10 19:33:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Tak możesz podejść do tematu.
Jeśli masz do dyspozycji 3 dni treningowe to możesz sobie wybrać jeden push i jeden pull i wykonywać je zamiennie. A później dołożyć kolejne zestawy jak będzie mógł trenować 4 razy w tygodniu.

Push pull jest świetną opcją treningową bo trenujesz każdą partię dwa razy w tygodniu, a jest już możliwość pokombinowania z różnymi ćwiczeniami na poszczególne grupy mięśniowe.
A ten plan co wkleiłeś z podwieszonych jest bardzo fajny możesz nim trenować do tego odpowiednia dieta.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z przysiadem

Następny temat

72,5kg na „klate”przy wadze 61kg

WHEY premium