SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to znaczy ze....?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
dokładnie, trafna uwaga

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Ja bym nigdy nie ćwiczył klatki z plecami i uważam to za podstawowy błąd cwiczyć dwie duże grupy mięśniowe na jednym ćwiczeniu( stanowczo odradzam ).
Podciąganie na maxa,hm...to zależy ile razy jestes w stanie się podciągnąć.Ja robię 4 serie podciągania, a w dwóch środkowych przywiązuję sobie krążki do pasa.
Na triceps polecam jako pierwsze ćwiczenie wyciskanie francuskie sztangi leżąc. nie pamiętam reszty , za dużo tego...

BRUTUS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Jeszcze raz, po dokładniejszym przeanalizowaniu w ogóle nie podoba mi sie Twój trening. Po pierwsze złe dopasowanie poszczególnych gróp mięsniowych. Jeżeli chcesz ćwiczyć 4 razy w tygodniu to to uważam że lepiej będzie tak
Pon. Klatka i triceps
wt.plecy i biceps
śr.dzień wolny
czw.Barki i brzuszek
pt.nogi i łydki
Trening klaty masz ok.
Plecy-wydają mi się niepotrzebne dwa wiosłowania, jeżeli dysponujesz eyciągiem to zamień jedno z wiosłowań na ściąganie dolnej linki wyciągu9 ostatnie ćeiczenie, czyli trzecie)
Barki ok.-spróbuj czy może nie wolisz wyciskać sztangi zza głowy.
Biceps-1.uginanie ze sztangą podchwytem 2.Uginania ze sztangielkami w oparciu o kolano ( po 4 serie) Jeżeli tak bardzo chcesz co na mięsień ramienny to jako 3.uginania młotkowe-3 serie.
Triceps-najpierw wyciskanie francuskie sztangi leżąc, potem wyciskania francuskie sztangielek siedząc, trzecie to co masz
Nogi-uginanie na dwógłowy ud i jak masz maszynę to zamiast wykroków prostowanie nóg.

Każda grupa mięśniowa raz w tygodniu, rzymski martwy ciąg kojazy mi sie ze sztangą trzymaną z tyłu ale nie jestem pewien.


BRUTUS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 850 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7958
shinobi zuwaz ze w moim planie ujalem uginani erak ze sztanga nachwytem przy bicepsie I wiem ze na przedramiona to jest bardzo dobre bosie czuje je po pierwszej serii dosc mocno ) Dla ciebie i Brutusa po sogu ) Ale nadal nie dostalem odpowiedzi czy to jest znak ze prawidlowo cwicze, ze wyciskam wiecj niz waze... I zaznacze przy tym ze nie biore nic niedozwolonego tylko gainerki i kreatyne....

QuaTro

Bez masy nie ma klasy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 850 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7958
Szrugsy na kaptury? Prosilbym dokladniej... Moje cwiczenie na kaptury jest takie ze trzymam hantle w rekach i unosze je ramionami (czasem zastepuje hantle sztanga). A ta wymiana jednego wioslowania na wyciag jest jak najbardziej trafna... zamienie to przy najblizszym treningu.. Dzieki
A co do mojego polaczenia grup miesniowych na poszczgolnych treningach to raczej nie odczuwam az takiego zmeczenia tym treningiem a cwicze tak juz okolo 2 m-ce...Nie mialem jeszcze przetrenowania dlatego staram, sie urozmaicic.... A to ze na nogi nie cwicze czegos tam jest spowodowane tym ze gram w klubie w pilke nozna i biegalem na nartach biegowych okolo 4 lata (starty nawet na Mistrzostwach Polski) wiec nogi mam wycwiczone.....

QuaTro

Bez masy nie ma klasy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
Znakiem że prawidłowo ćwiczysz są ciągłe postepy tzn.poprawianie swojego rekordu,przyrost masy i siły a nie to że wyciskasz więcej niż ważysz. Zwykle gdy rozpoczyna się przygode za sztangą postępy przez jakiś czas są szybkie i duże, potem trzeba zaczynać kombinować A ty już od początku bierzesz kreatyne więc nie ma się co dziwić ze nawet z tygodnia na tydzień mozesz stawać się silniejszy

BRUTUS
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1129 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4101
niedokładnie najwyrazniej przeczytałem trening pleców

okresowo proponuje zmieniać wiosłowanie podchwytem na wiosłowanie nachwytem
gdybyś zmienił plan tak aby trenować plecy w osobnej sesji, jako pierwsza partie to proponowałbym ci abyś dodał wiosłowanie z poprzecznym uchwytem.

tak naprawde na mięśnie pleców są tylko dwa rodzaje ćwiczeń: wiosłowania i podciągania

jest wiele rodzajów podciągań, wiele odmian, należy je okresowo zmieniać, aby zapobiedz stagnacji

Sport jest czymś niesamowitym, jest piękny i niebywale prosty.

"Nikt nie czepia się silnych ludzi" Charles Atlas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 850 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7958
Aha ok, mooze jeszcze te szrugusy czyn jakos tak mi wyjasnicie....

QuaTro

Bez masy nie ma klasy !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
No szrugsy czyli: trzymasz sztangielki (lub sztange) w rekach wyprostowanych do dolu i unosisz je do gory sila barkow - kaptura. Hmmm, moze jasniej troche. Rece sa caly czas w dol, utrzymuja te sztangielki. Hmmm, nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc.

Pozdrawiam.

"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 850 Wiek 39 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7958
Nie no kapuje to jest tak jak ja robie tylko nie wiedzialem ze to sie tak nazywa )) DZIENKX )

QuaTro

Bez masy nie ma klasy !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost a pakowanie.

Następny temat

Plecy (dobry trening)

WHEY premium