SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy to jest naprawde MOZLIWE :)

temat działu:

Aktualności - Sporty Siłowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12571

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 721 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 12281
umysł napewno ma duże znaczenie ale niemożna powiedziec ,ze jest on decydujacy.W Flexiepokazywali tego kolesia,starszego który jest niby najsilnijeszy na swiecie.Na barki podniósł w góre 1 cm sztangielke ważącą 750 kg
CO do strongmenów to połowicznie moge sie z tobą tajfun zgodzic.Ale trzeba zauważyc ,ze Jan Cuber nie jest jakims specjanie wybitnym strongmenem(oczywiscie nic nie ujmujac jego wielkiejn sile).Twierdze,ze aby osiagnąc cos naprawde wielkiego w tym sporcie trzeba wspomagac sie koksem.Pudzian raczej nie jedzie na serze zółtym i mleku

"lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć"

"lepiej z mądrym zgubić niż z głupim znależć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeden z moich przedmówców napisal ze Zna Cubera osobiscie i jest pewien ze Jan Cuber nie bral koxu.Na oficjalnej stronie strongmanposlka.com sa rekordy wszystkich strongmanow i Cuber cisnie najwiecej(pudzianowski przy nim to wykoxowany szprot) bo 280kg. Jesli Cisnac 280kg nie jest Zbyt utalentowanym strongmanem to nie wiem kto jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Cóż nie wypowiadam się, nie chcę się z nikim kłócić a pewnie do tego by doszło :={.

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mów. Mów. Jesli o mnie chodzi to chetnie sie pokluce w słusznej sprawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Ok więc stwierdzę tak nie urażając nikogo(mam nadzieję) - nie wierzę w np. czystego Cubra.
Wogóle nie uważam, by jakikolwiek człowiek mógł dzięki samym predyspozycjom genetycznym wyciskać choćby 200kg niezależnie od jego własnej wagi. Gdyby to było mozliwe, to na pierwszych olimpiadach
wyniki np. w podnoszeniu ciężarów czy pchnięciu kulą byłyby conajmniej jako-takie. Były żałosne w porównaniu z dzisiejszymi. Naprawdę sport ładnie "ruszył" odkąd pojawiła się szpryca. A pojawiła się dawno, bo testosteron przeznaczony do wstrzykiwania był już znany w latach dwudziestych a i wcześniej mogły istniać przypadki jego produkcji, choć te jak na razie są nieznane. Za to w latach 20stych testosteron był znany w postaci jak już mówiłem iniekcyjnej. A od lat pięćdziesiątych dianabol.
Juz po drugiej wojnie ofiary obozów koncentracyjnych otrzymywały od wyzwalających ich Amerykanów zastrzyki testosteronu. Przez długi czas zawodnicy brali na a pojęcie dopingu było nieznane - brali ci, którzy mieli wyniki - mogę śmiało ząłożyć że po drugiej wojnie byli to wszyscy lub niemal wszyscy olimpijczycy, a w latach 50 siątych czysty sport odszedł w zapomnienie (choc ze względu na brak kontroli oraz wogóle słabą znajomość tematu nie można nazywać ówcześnie zazywających SAA "koksiarzami"
gdyż nie było to zabronione.Wogóle uważam nagonkę za doping za mocno przesadzoną. Jak ktos chce być lepszy i lepszy i lepszy w swojej dyscyplinie to szpryca go nie ominie, supermani nie wykluwaja się z owsianki.Jeśli ktoś chce ryzykować w większym lub mniejszym stopniu zdrowie to tylko jego sprawa. Moje poglądy na doping nie są szczególnie konwencjonalne. Moja dotychczasowa wiedza powstała przez konfrontację źródeł ogólnodostępnych, wiedzy przekazywanej ustnie oraz literatury medycznej której miałem pod dostatkiem tak się akurat złożyło. Zresztą zawsze byłem pod ścisłą opieką lekarską że się tak wyrażę i nadal jestem.
I zdecydowanie uważam, że 200kg na ławce to nie jest wynik do jakiego uprawnia człowieka jego naturalna budowa, jego genetyka.
Każdy dzisiejszy ciężarowiec dobrej klasy najlżejszej kategorii pobiłby bez najmniejszego wysiłku opasłych, ciężkich zwycięzców pierwszych olimpiad nowozytnich. Co innego starożytna Grecja... Ale tą sprawę drążę aktualnie intensywnie i nie będę jej tutaj poruszał, szczególnie, że brak mi pewnych danych...

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 5958 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27546
Gochan
sog
dajcie mu wodki - madrze gada :)
mniej wiecej podobnie tylko mniej naukowo napisalam to wczesniej.
Jest moze 0,00001 % populacji ktory dzwignal by 200 kg na czysto. Ale to sa swego rodzaju mutanty a nie normalni zwykli ludzie.



Jarek Olech MISTRZEM MISTRZOW w TRÓJBOJU W 2002!!!!!

-------------------------
Twarda, syntetyczna, leniwa i d****na Efka
-------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
boogie ZASŁUŻONY
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 6905 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 80672
Dobrze dobrze, jakie to wszystko mądre.
Zapomnieliśmy tylko dodać np. że przez ostatnich 100 lat powstawały i zmieniały się metody treningowe i żywieniowe (diety). (tak przeciętny czytelnik Forum mógłby pomyśleć, że to wszystko w 100% zasługa koksów.)
A tak nie jest. Niejeden stary mistrz pierwszych olimpiad (wagi superciężkiej), znając zasady treningu specjalistycznego i diety - pokonałby współczesnego ciężarowca dobrej klasy najlżejszej kategorii.
I chociaż ten drugi wciągnąłby wszystko co możliwe, to przy różnicy wagi np. 70kg zostałby zmieciony. (przy prawidłowym treningu i diecie tego pierwszego). W sumie chodzi o to - że nie wszystko jest często dokładnie tak, jak pisze Gochan. Pozdrawiam.

"..może jeszcze w tych ostatnich chwilach szukał odpowiedzi na pytanie: skąd pochodzę, kim jestem, dokąd zmierzam?.." ("BLADE RUNNER")

Zmieniony przez - boogie w dniu 2002-11-26 10:00:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dam Soga i dla Gochana bo mądrze gada, ale dla Boogi'ego tez sie nalezy i cos w tym napewno jest ze doswiadczenie i umiejetnosci starych zawodnikow nie raz przerosly by nowoczesne metody treningu w tym Szprycowania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Balrog - coś sog nie doszedł

Człowiek po to ma wolną wolę, by dokonywać samodzielnych wyborów i nikt nie powinien wpływać na jego decyzje póki nie szkodzi innym. Oznacza to także branie odpowiedzialności za własne czyny
Son Gochan Moderator działów doping i sztuki walki.

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sprawdz teraz Sogoholiku:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta ""STRONG MAN""

Następny temat

Manfred Hoeberl

WHEY premium