SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy taki zestaw jest odpowiedni?? Proszę o odpowiedzi!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2155

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Witam,
szczerze mówiąc to przesiedziałem dzisiaj na forum 4 godziny bez przerwy(codziennie odwiedzam forum ale nie po takim długim czasie)... Szukałem odpowiedniego treningu dla siebie,lecz wyczytałem,że każdy z nas potrzebuje czegoś innego. Moje pytanie jest następując:czy taki zestaw będzie odpowiedni?
Pon: Klata+biceps
Środa: Plecy+triceps
Piątek: Barki+przedramię(przedramię zastąpił bym czymś innym tylko czym)?
Jest to trening który wymyśliłem sam. Domyślam się,że nie jest on odpowiedni dlatego proszę was o poprawki.(ćwiczenia i powtórzenia dodam później,narazie chcę się dowiedzieć czy takie zestawienie będzie odpowiednie)???
Do tej pory ćwiczyłem na całkiem innym "treningu" ćwiczyłem każdą partie mięsni 2 razy w tygodniu,co zajmowało mi ponad dwie godziny dziennie. Dowiedziałem się,że nie jest to odpowiednie i postanowiłem wszystko zmienic,bo tak jest NA NIC:/. Ćwiczyłem bez diety:/,lecz to też się zmieni,bo od poniedziałku ją zaczynam co mnie bardzo cieszy.
Nie ćwiczę nóg(ZABIJ !!! :( )...spowodowane jest to domowymi warunkami,które "dały mi" tylko sztangę,ławeczkę,hantle dążek no i obciążenie. Ale daję sobie radę,znam wiele
ćwiczeń które zastępują mi atlas itp.
Trochę o mnie:
Wiek:18
Waga:79
Wzrost:178
Ob bice:38,5
Ob klaty:106 :(
Ob pasa:84
Wycis.leżąc:105
Cel: MASA MIĘŚNIOWA !
Pozdrawiam i jeszcze raz proszę o odpowiednie odpowiedzi;)

-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Tak też myślałem. Dzięki Crazy_Thug. Cały czas dręczy mnie to,że np.taki mięsień jak klata czy plecy to za mało jak raz w tygodniu;). Ale to może tylko takie moje odczucie.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 169
"Nie ćwiczę nóg(ZABIJ !!! :( )...spowodowane jest to domowymi warunkami,które "dały mi" tylko sztangę,ławeczkę,hantle dążek no i obciążenie. "

Jesli masz sztange - rob przysiady. Wodyn rozpisywal sie nad zaletami tego cwiczenia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Jeszcze staż: Idzie drugi rok z wakacyjną przerwą...

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Wezmę to pod uwagę...

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 972 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 26955
Cóż za idiotyczne tłumaczenie się. Do dobrego treningu nóg nie trzeba ci nic więcej oprócz tego co masz. Sam podział nie za fajny, jeśli split to bym dzielił na dwie góra trzy części ciało. Jeśli jednak od samego początku nie robiłeś nóg, to trzeba jak najszybciej nadrobić dysproporcję i najlepiej by było gdybyś w swoim planie umieścił na większości treningo chociaż przysiady(najlepiej jakaś asysta jeszcze do tego) i do tego lżejszy trening na górę żeby nie pogłębiać dysproporcji.

Módl się tak jakby wszystko zależało od Boga, pracuj tak jakby wszystko zależało od ciebie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Ależ każdy się czepia tych nóg. Zrobię i nogi tylko narazie chce bardziej skupić się na "górze".Czyli zestawienie złe? Jak tak to prosze was abyście to trochę przemienili. Dzięki za odpowiedź,ale to jeszcze za mało.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 88
nie masz tez co przesadzac z tymi nogami jeśli chce tylko podpakować a nie zaczynac kulture kulturysty, wiec to ze nogi sa nieproporcjonalne widac juz naprawde tylko u tych ktorzy dlugoo ćwiczą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 355 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4231
Tyle, ze cwiczenie nog (przysiady) to ogromny wyrzut testosteronu, a chyba kazdy wie co daje testosteron. Tak wiec chcesz przypakowac "na gorze" to musisz robic tez nogi, pomijajac dysproporcje prowadzace do kontuzji i schorzen, to wyrzut tescia pobudzi reszte miesni, pamietaj siadow nie zastapisz niczym!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Aha,czyli jak będę robił nogi to pobudzi to "górę" do szybszego "wzrostu"? Jeszcze nikt mi tylko nie napisał czy takie zestawienie będzie dobre? Zamiast przedramienia wstawiam nogi,obiecuję. Samę przysiady ze sztangą wystarczą? Jakie obciążenie ile powtórzeń i serii? Dziękuję za odpowiedzi.Porszę o więcej.

-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Dokładnie tak, ogólnie trening jak największej części ciała, bazowe, wielostawowe ćwiczenia- w szczególności przysiady, MC, drążek pobudzają pozostałe mięśnie do wzrostu przez tzw. efekt anaboliczny czyli wyrzut hormonów. Oczywiście to w dużym przybliżeniu.

Nogi trenuj co najmniej jak inne duże partie... Dla ud: dwa ćwiczenia na czwórki (np. przysiad i wykroki) po 4 serie, jedno na dwugłowe (np. żuraw) 4s, dodatkowo dwa ćwiczenia na łydki (wznosy w staniu i w siadzie) po 3s. W sumie 12 serii na uda i 6 na łydki.

Zakres powtórzeń na uda 12-6, na łydki zwiększ do powyżej 20, ze względu na specyfikę tych mięśni :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 205 Wiek 31 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1225
Nikt się nie czepia zestawienia czyli będę tak ćwiczył. "Tg3"bardzo Ci dziękuję. Po obserwuje na you tube jak poprawnie wykonywać te ćwiczenia w domu. I jeszcze jedno takie pytanie. Czy każda partia mięśni raz w tygodniu to nie za mało??? Zależy mi również na sile np.przy wyciskaniu. Nie stanę w miejscu? Przy takim treningu będę również szedł w siłe? Masa=sieła(tak wyczytałem).

-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc ogólna dla amatora

Następny temat

Plan treningowy do poprawy

WHEY premium