SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można jednocześnie redukować tłuszcz i robić masę ? - powrót po 15 latach.

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 5941

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

mężczyzna

Wiek

39

Waga

78

Wzrost

176

Cel treningowy

redukcja tkanki tłuszczowej i przybrania kilku kg czystej masy mięśniowej

Staż treningowy na siłowni

1,5 roku ale 15 lat temu

Uprawiane inne sporty

biegania

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

ławeczka ,sztangi proste i łammane, hantelki, dźwignia do tricepsa

Dieta

węglowodany złożone, brązowy ryż, kasza gryczana, ciemny chleb, białko- jajka twaróg, pierś z kurczaka

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
A co z treningiem pleców i nóg ? Bo ich nie umieściłeś w planie.
Co do odżywki białkowej nie powinny zostawać w niej grudki, piłem różne białka ale zawsze po kilku machnięciach konsystencja była jednolita bez grudek

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
sss
Krawat, zaleciało mi Karmowskim jeśli chodzi o tę kaszę jaglaną


Hehe zupełny przypadek nawet nie miałem pojęcia że on to poleca. Moje dzieci sa na diecie i codziennie jedza jaglaną. Dlatego i ja czasami wciagne. Do tego 2-3 łyżki dzemu plus za kilka minut białeczko i jest całkiem spoko szybki posiłek :D


Co do planu-tak myślałem :)


Zmieniony przez - krawat w dniu 2016-10-24 12:32:05

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Mam problemy z kolanami przez bieganie, a tak ogółem to mięsień 4-głowy mam podkurczony ciągnie mi rzepkę która ma ciężko wskoczyć w swoje miejsce.
Miałem już rehabilitację i nadal ból i strzelanie w kolanie.
Ja wiem że nie tak powinien wyglądać plan, że nie tak wygląda kulturystyka, ale gdybym chciał wszystko robić zgodnie ze sztuką, to musiałbym albo się zwolnić z pracy, albo porzucić rodzinę.

Co do tego co ćwiczę jest ok ???
Za jakiś czes dołożę jeszcze biceps, zaznaczam że ćwiczę w domu, gdybym miał 2-3 godziny czasu dziennie to bym ćwiczył wszystkie partie , ale ja mam czas dla siebie max 1,5 h gdy zawożę syna na trening i nie czekam na niego tylko wracam szybko do domu poćwiczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
Musisz znaleźć ogarniętego fizjoterapeutę, który ogarnie Ci temat z czwórkami to bardzo ważne bo z czasem dolegliwości się pogłębią.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
Poczytaj o treningu bo w tym co piszesz zupełnie nie ma prawdy.

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
trening wszystkich partii FBW można w godzine zmieścić nie potrzeba na to 2-3 godzin. Mozesz zawsze sensownie to podzielić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 139 Napisanych postów 6265 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34223
FBW 2-3 zestawy, push pull 2 zestawy cwiczac aba bab, albo push pull + 3 dzień fbw.
np https://www.sfd.pl/push_pull_+fbw_w_domu_czyli_plan_dla_zapracowanych-t1112546.html#post7 

>>> Maszeruj albo giń <<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 1361 Wiek 46 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31130
Poczytałem i jeśli dobrze wnioskuję to ćwiczę za dużo ? To znaczy za dużo ćwiczeń na daną partię , tak ?
Drążek ma w garażu, podobnie jak rurki w ścianie do wypychania się na rękach, najgorzej a raczej niewykonalne są te przysiady :(

Jeszcze pytanko odnośnie diety, ile białka na raz mogę dostarczyć, ile organizm jest w stanie wchłonął ? Np 150 gr piersi na jeden posiłek to nie jest za dużo ? Do tego 100 gr brązowego ryżu.


Zmieniony przez - OTTO w dniu 2016-10-24 22:14:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
białko ok 1,6-2,2 nie ma maksymalnej ilości jaką można przyjąc w jednym posiłku 150g to około 30 g białka, u mnie np nieraz mam 250g piersi czyli 50g białka, wszystko zależy od danej osoby od organizmu

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6513 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777689
krawat
sss
Krawat, zaleciało mi Karmowskim jeśli chodzi o tę kaszę jaglaną


Hehe zupełny przypadek nawet nie miałem pojęcia że on to poleca. Moje dzieci sa na diecie i codziennie jedza jaglaną. Dlatego i ja czasami wciagne. Do tego 2-3 łyżki dzemu plus za kilka minut białeczko i jest całkiem spoko szybki posiłek :D


Co do planu-tak myślałem :)



Zmieniony przez - krawat w dniu 2016-10-24 12:32:05


Jaglana z dżemem ? To dla mnie jakiś hardcore

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawne FBW?

Następny temat

Czy mam ginekomastie?

WHEY premium