SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy dobrze wyliczłem zapotrzebowanie ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1336

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

21 lat prawie ( urodzony 30.10.1993 )

Płeć

Mężczyzna

Waga

107

Wzrost

186

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Od pon do soboty po 9 godzin dziennie praca - przy biurku itp

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Posiadam tylko i wyłącznie 2 hantelki i 20 kg obciążenia ( 1,25kg, 0,5kg, 2,5kg )

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

BRAK

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Elegancko cię czuję

Stosowana lub planowana suplementacja

Stosowałem Revex. Ale waga spadła z 8 kg ale co z tego, jak tłuszcz dalej został i to mały spadek wyglądzie
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Witam !
Muszę się koniecznie odchudzić/zrzucic KILOGRAMY. Waże 107 kg przy wzroście 186cm. Mam prawie 21 lat. W pasie mam 113 cm. Udo 70 cm. Pod klatką się mierzyłem to mam 98cm. Codziennie praca po 9 godzin dziennie od pon do soboty. Posiadam tylko i wyłącznie ze sprzętu 2 hantelki i 20 kg obciążenia. Kiedyś jakieś 3 lata temu cos tam ćwiczyłem na siłowni jakieś 4 miesiące. Jakaś tam "technikę posiadam"

Muszę się koniecznie odchudzić, ale teraz czy dobrze mam wyliczone zapotrzebowanie Kcal, Biało, Węgle, Tłuszcz. Dobrze ??

Jeśli źle to proszę mnie poprawić.

Kcal: 2791.98
Węglowodany 55% 1535.59kcal = 383.9 gram
Białko 15%% 418.8kcal = 104.7 gram
Tluszcz 30% 837.59kcal = 93.07 gram

Wszystko się zgadza tak ? Jeśli tak to przy diecie to ile muszą poobcinać, kcal, białka, tłuszcze węgle ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
niekoniecznie cieńcie kcal na prawo i lewo będzie dobrym pomysłem przy planowo długiej redukcji. To co policzyłeś to nie Twoje zapotrzebowanie, a teoretyczne założenie, że masz takie zapotrzebowanie, więc jak pisałem zacznij z tej wartości i obserwuj, czy lecą centymetry.

Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2014-03-27 17:41:57

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Kcal wyliczył Ci kalkulator, z tym że korzysta on z proporcji nie koniecznie właściwej dla osoby trenującej nawet delikatnie, czy też osoby ze sporą nadwagą. Policz sam tym wzorem https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Liczę już 10 raz i dalej mi nie wychodzi...

Z zawodu jestem kierowcą tira,

Nie jestem leniem ani w ogle, ale proszę

Może ktoś wyliczyć, bo ja licze i nie mogę się doliczyć ... !

Zmieniony przez - DariuszMicek w dniu 2014-03-26 22:26:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Wyliczy mi ktoś bo mnie coś trafi....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Przecież to matematyka na poziomie szkoły podstawowej.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
Ale tam nie pisze, ile białka, węgli oraz tłuszczy potrzebuję. KCAL mam wyliczone, że aby utrzymać swoją dotychczasową wagę to potrzebuję 2798 kcal. Ale teraz jak obliczyć białko, węglę oraz Tłuszcze ?
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9348
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
czyli białka będzie wtedy - ile. BO nie wiem jak to wyliczyc. Omg cięzko wam podać.... Jak byście mieli problem z samochodem to normalnie bym gadał, a tutaj jak ja sie neie znam. KCAL mi wychodzi 2798. Ile teraz B,W,T konkretnie możesz napisać? PROSZĘ
...
Napisał(a)
Usunięty przez Koniu151 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 173 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 9348
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
kolegę wyżej olej. Możesz przyjąć standardowe wartości - ok 2g białka na kg LBM, 1-1,3g tłuszczu na kg masy ciała, reszta kcal - węglowodany. Przyjąć na start możesz wyliczone wartości kcal, obserwować i ewentualnie obciąć.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 44 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 888
hmmm czyli moje zapotrzebowanie wynosi 2978 KCAL

Ważę 107 kg i mam 186 cm.

Muszę schudnąć/spalić tłuszcz. Oponkę, boczki bo rozlany jestem. BF to ze 30 wychodzi.



Więc muszę zejść do 2 g białka na 1 kg mojej masy ciała czyli w granicach 200 g białka, 120g tłuszczy a resztę to węglowodany.

Dobrze rozumiem tak ? a KCAl 2978 mam zmniejszyć do ilu ? 2300 ? będzie ok ??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

czy jest cos do poprawki

Następny temat

Masówka do oceny

WHEY premium