SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy dobrze rozumiem zapotrzebowanie, prosze o pomoc

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1773

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Hej!
Wyliczłam sobie zapotrzebowanie, którey wynosi 2500kcal.
Zakładając, że zapotrzebowanie na przykładzie białka wynosi 2g na 1kg m.ciala, to znaczy, ze potrzebuje 106g bialka na kg masy ciala. Zakładając, że zamierzam dostarczyć białka tylko z twarogu to,:
twaróg chudy w 1 plastrze (30g)
Energia 26kcal
Białko 5.4g
Tłuszcz
Węglowodany 1.1g
Błonnik 0g, to znaczy, ze aby zjeść 106g białka, powinnam zjeść ??? całą kostkę??:O
Błagam, niech mi ktos to wyjasni bo juz głupieje od tego wszystkie. Wielkiej filozofii w tym nie ma, ale ja nie chce juz sie ciagle zastanawiać czy aby na bank robie dobrze, czy gdzies nie popelniam bledu w wyliczeniach. Prosze o pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
przecież to komputer za Ciebie liczy w dzienniku. Ty tylko wzrok masz wytężyć i sprawdzić czy się zgadzają cyferki bwt Twojego i bwt, które się pojawiło po wprowadzeniu jedzenia do miski
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 228 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15931
jeśli w 1 plastrze (30g) masz 5,4 g białka, to aby dostarczyć 106g białka musisz zjeść 589g sera, czyli ok. 15 plastrów. Dlaczego chcesz dostarczać białko tylko z jednego źródła? są jeszcze mięsa, jajka, ryby, strączki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
aaa widzisz.... ! WIELKIE DZIĘKI! w końcu jest to dla mnie jasne. NIe, chodziło mi tylko o zrozumienie istoty przeliczania zapotrzebowania na miary. CZy dobrze to rozumiem. Teraz juz wiem, że nie bedzie grzechem w moim wypadku zjedzenie np pół kostki sera, i np. 5plastrów polędwicy z indyka lub w ogóle bez obaw zjeść cała pierść ugotowaną z kurczaka. Dobrze rozumuje mniej wiecej??? tak to sie przelicza?
...
Napisał(a)
Usunięty przez obliques za pkt 4 regulaminu
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 934 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 7072

Tetrahydrocannabinol z nim mi chwile płyną

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dziękuje!!:) ale link mi nie działa, mozesz jeszcze raz? albo wiadomosc prosze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
na gorze strrony masz lnki do kalkulatorow i bazy produktow
http://potreningu.pl/kalkulatory
http://potreningu.pl/diety/produkty
itd itp
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a teraz z koleii wyliczyło mi, ze potrzebuje Całkowite dzienne zapotrzebowanie kcal przy idealnej wadze (64.5 kg): 3020 kcal

Z czego, wartość kaloryczna poszczególnych posiłków powinna się rozłożyć w sposób następujący ( oczywiście nie musi to być dokładność co do 1 kcal- powiedzmy odchylenie może się wahać w granicach +/- 5%):

Śniadanie 755 kcal (+/- 38 kcal)
Drugie śniadanie 302 kcal (+/- 15 kcal)
Obiad 1057 kcal (+/- 53 kcal)
Podwieczorek 302 kcal (+/- 15 kcal)
Kolacja 604 kcal (+/- 30 kcal)

Aby Twoja dieta była odpowiednio zbilansowana, powinieneś wraz z pożywieniem jakie spożywasz w ciągu doby, dostarczyć odpowiednio:

Białko: 151 g
Węglowodany: 415 g
Tłuszcze: 83 g - czyli teraz kazdy produkt motłuje pod wzgle b/w/t tak? aby ułatwic sobie sprawe z obliczaniemn na poczatek moze poradzicie mi jakis program komputerowy?? miałam pewnie, ale nie miałam tam wszytskoch produktów i for aktywnosci, nie zgadzały mi sie i nie odpowiadały mi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i analogicznie, na przykładzie ryżu:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w 100g w 1 szklance (140g)
Energia 129kcal 181kcal
Białko 2.8g 3.9g
Tłuszcz 0.8g 1.1g
Węglowodany 30.7g 43g
Błonnik 3.5g 4.9g - to aby dostarczyc organizmowi 415g weglowodanów, powinnam zjesc 10 szklanek ugotowanego ryzu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
po co Ty to analizujesz w taki sposób? jak jedziesz z Warszawy do Gdyni to też wybierasz opcję przez Moskwę??? Masz ustalone bwt, wchodzisz na dziennik posiłków, wklepujesz je i ich wagę (tam już są wprowadzona wartości odżywcze), kalkulator sami Ci wyliczy ile to jest i wtedy dopiero analizujesz czego jest za dużo/za mało, gdzie i decydujesz co zmienić. Szkoda czasu na takie dziwne teorie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
bo chce byc pewna, ze dobrze robie. Nie ejstem jaks super-extra w rpzeliczaniu a nie chce zburzyc efektów wiec dokladnie musze wszystko przeanalizowac.. ::)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mariolla / dziennik redukcynjy / prośba o pomoc

Następny temat

Redukcja? Zwracam się o pomoc.

WHEY premium