SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy HST spowoduje regresje siły w fazie 15tek?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4831

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
hej
mam dylemat ,cały czas zastanawiam sie nad treningiem HST ,caly czas cwicze tr. dzielonym ,mam zadowalajace efekty ,rośnie mi masa i siła , ,wydaje mi sie ze spadnie mi siła jak zaczne 15-stki i to z 25% mniejszym cięzarem ,bo powiem szczerze ze uwielbiam dawać duze cięzary i robic po 6-10 powtórzen ,no i nie wiem czy przy mojej masie 118 kg taki trening da mi coś ,przekonajcie mnie do HST bo nie wiem co robić :D

Zmieniony przez - MARCINSZ w dniu 2005-02-11 17:14:28
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
no niestety zmartwie cie na HST sila wzrosnie
EDIT: skoro ci ladnie rosnie masa i sila to poco HST?

Zmieniony przez - killer87 w dniu 2005-02-11 17:32:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
no bo skoro HST jest lepsze to i masa powinna lepiej rosnac ,no nie :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 260 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3672
no tak ale po co zmieniac cos co dobre. pozatym zeby rozpaczac HST musisz zmierzyc maksy (tydzien) i zrobic sobie odpoczynek (conajmniej 10 dni) wiec bedziesz mial przerwe w treningach. lepiej skoncz aktualny cykl i rozpocznij HST. a najlepiej poczekaj az sie wypowiedza specjalisci pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3062 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 29715
mozesz sprobować, kto wie może da wieksze efekty niż trening dzielony

pozdrawiam, Witek "Onkel" Pomećko

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
siła w hst jest-ze tak powiem- "skutkiem ubocznym" i w założeniach nie ma nigdzie jej wzrostu, aczoklwiek bardzo często rośnie

HST owszem, możesz spróbowac, nawet jak ci nie wyjdzie i będziesz miał spadki (pesymistyczny scenariusz ) to zawsze możesz wrócić do starego planu i to nadrobić- tym bardziej, że masz już sprawdzony plan i wiesz, ze na ciebie działa. Moim zdaniem HST nie ma ci jak zaszkodzić, w najgorszym wypadku wyniesiesz z niego tylko doświadczenie- ale i to jest ważne w tym sporcie

Także, jeżeli cie kusi HST to spróbuj, po skończeniu aktualnego cyklu

Jeszcze dodam, że jedną z podstaw HST jest progresja, a nie olbrzymie ciężary. Mięśnie reagują na zmiane cięzaru (nowy bodziec).

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
oki ,od nastepnego miesiaca HST ,tylko mam jeden mały problem ,czy macie moze program do teoretycznego obliczania ilosci powtórzen jaka zrobimy na podstawie maksymalnego wyniku ,wiem ze takowy gdzies kiedys tu był ,nie chodzi mi o obliczenie maksów a jedynie o pomoc przy ustalaniu maksów abym miej wiecej wiedzial jakie ciezary mam próbować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
niesłyszałem o taki programie, jak już to jest program do ustalania progresji

a jeżeli nie wiesz od czego zacząć to przejzyj swoje notatki treningowe i na ich podstawie oceń jaki cieżar na max jest najlepszym kandydatem. Poza tym po pewnym okresie treningów nawet bez notatek określenie teoretycznego maxa nie powinno być trudne

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 772 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 42079
http://studentw.twp.olsztyn.pl/~gubrin/przelicznik.xls

Mam cos takiego, ale o ile wiem jest to tylko na wyciskanie na prostej (pisze niby, ze do kazdego cwiczenia, ale wynik bedzie mocno usredniony jak znam zycie).

Aha nie zdziwcie sie jak pliczek zniknie za jakis czas. Jak bede sprzatal konto to pewnie poleci.

Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
mnie link niedziała :(

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 743 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18526
odnosnie max-ów to bede miał problem z 15 dla przysiadów i martwych ciągów bo nigdy nie robilem powyzej 10 powtórzen i nie wiem jaki cięzar załozyć przy próbach ,np przysiad 10 powtórzen moge wykonac cięzarem 150kg ,ale nie wiem ile odjąc aby wykonać te 15 powtózen

mi link tez nie działa :(
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Początkujący i HST?

Następny temat

wrazenia po HST

WHEY premium