SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Częstopliwość ćwiczeń mięśni brzucha

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2139

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 140
A więc tak mam pytanie do tego momentu robiłem brzuszki codziennie tyle zmiennie raz partie dolne a raz górne (4x50). Mam pytanie czy to dobry sposób ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
twoja teoria też jest żal.pl przykładowo

biegamy to w zasadzie glikogen czerpie się tylko z nóg bo one najbardziej pracują to oznacza że miejscowe spalanie z nóg będzie większe ? no bez jaj. To wszystko uzależnione jest od genetyki i receptorów, wedle tego w danych miejscach spala się szybciej w innych później, w innych na początku w innych na końcu etc za dużo by o tym pisać.

Lecz trzeba przyznać, że znowu zajmujecie się ******łami a nie konkretami.

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2008-06-13 17:43:35

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 826
Trenujac codzien powodujesz ze miesnie nie urosna, trenujac co kilka dni wprowadzasz je w stan nadbudowy czyli rosna . Przelozenie na zycie codzienne - masz malo tluszczu i chcesz odznaczyc miesnie - trenujesz co kilka dni,dajesz im odpoczac - masz duzo tluszczu trenujesz codziennie, powodujesz tak zwane lokalne odtluszczenie bo w innym wypadku wywali ci mięśnie i to jeszcze otłuszczone na zewnątrz. Pomysl raz gor raz gora popraw na proste - czyli gora i dol x 2 cwiczonka i skosne czyli rozne skrety 2 ćwiczonka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecałbym ABS 2 i git
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 140
czyli jak chce widoczne mięsnie mam robic codziennie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 94 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6368
Rino1234 - jakie lokalne odtłuszczenie...? zal.pl
Mania165 - 3x na tydzien wystarczy, a jak chcesz zobaczyć krate to się dietą zajmij

Zmieniony przez - Focal w dniu 2008-06-13 00:44:20

...ile tu jest, nie wiem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
1.Widocznosc brzucha = niski body fat = dieta
2.Grubosc i pelnia miesni brzucha = cwiczenia z obciazeniem = masa
3.Szerokosc bruzd miedzy miesniami brzucha = krotkie przerwy
4.Brzuch trenujesz jak kazdy inny miesien z odpowiednia dla niego czestotliwoscia, jesli z obciazeniem to statystycznie 1 raz w tygodniu wystarczy, gora dwa -totalne ekstremum ktore prosi sie o kontuzje to trzy, jesli przeciagniesz za dlugo.

ABS i A6W bez obciazenia... dla 14stki lub plazowicza.

Mowiac o stosowaniu obciazenia mam na mysli normalna progresje z ciezarami zwiekszanymi co serie i sesje.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
dokładnie jak puma

powtórzenia tak samo jak przy innych partiach

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
1.Widocznosc brzucha = niski body fat = dieta
2.Grubosc i pelnia miesni brzucha = cwiczenia z obciazeniem = masa
3.Szerokosc bruzd miedzy miesniami brzucha = krotkie przerwy
4.Brzuch trenujesz jak kazdy inny miesien z odpowiednia dla niego czestotliwoscia, jesli z obciazeniem to statystycznie 1 raz w tygodniu wystarczy, gora dwa -totalne ekstremum ktore prosi sie o kontuzje to trzy, jesli przeciagniesz za dlugo.

ABS i A6W bez obciazenia... dla 14stki lub plazowicza.

Mowiac o stosowaniu obciazenia mam na mysli normalna progresje z ciezarami zwiekszanymi co serie i sesje.

Moja propozycja na trening brzucha to:
A)
Wznosy nog z obciazeniem
Crunch kleczac z linka gornego wyciagu
Spiecia trzy stronne
Wznosy hantla w jednostronnym opadzie bocznym

lub
B)
Spiecia z obciazeniem
Crunch na lawce skosnej w dol ze sztanga
Wznosy nog trzy stronne
Sklony w bok ze sztanga na plecach

Wszystko w 3-4 seriach w zaleznosci od stazu. Powtorzenia jak na mase 12-8 lub 15-8 wedle uznania.

lub inne kombinacje

Klucz:
Dwa cwiczenia na proste stricte (po jednym na "teoretyczne" wycelowanie w gore i w dol - na co notabene naukowacy kreca glowa ze tego nie da sie nawet po czesci wyizolowac)
Jedna superseria
Jedno mocne na boczne - obliques

To plan minimum. Dopasuj pod to ile razy robisz w tygodniu.

Dodam tylko ze powazne cwiczenie miesni brzucha jest potencjalnie rownie kontuzjogenne co cwiczenie prostownikow grzbietu, powiedzialbym nawet ze duzo bardziej zdradliwe. Wazna jest technika i precyzja. Kiedys napisze o tym arta osobnego.

(sorki, nie zdazylem edytowac)


Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-06-13 01:56:08

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2008-06-13 01:57:28

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
https://www.sfd.pl/Trening_mięśni_brzucha,_jak_trenować_-t414123.html 

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Dobrze napisane. Sog. Ale i tak nikt nie poslucha... zaraz sie zleci sekta "A6W idealne na mase" i po zawodach

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 826
Focal - trenujac brzuch w okresie kiedy pobiera juz energie z tluszczy a nie glikogenu miesniowego zgromadzonego w watrobie powoduje ze w tym miejscu tluszcz spala sie predzej - tzw. lokalne odtluszczenie. Poczytaj troche wiecej niz twoja ulubiona ksiazke zal.pl Jesli nie chcesz potwierdzenia - wybierz sie na kurs instruktora - tam jest taki madry doktor - nie psychiatra a apecjalista od sportow wali , silowych i kulturystyki - albo zal-uj.pl dalej
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

TRENING NA SIłE;]

Następny temat

Trening mięśni brzucha, jak trenować ?

WHEY premium