SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Cykl na kreatynie+HMB

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Pod koniec czerwca planuje pierwszy cykl na kreatynie, konkretnie na mono universal'a. Kreatynę chcę połączyć z HMB olimpa (nie interesują mnie opinie na temat braku skuteczności w.w suplementu), do tego omega 3, ZMA apteczne, witaminki olimpa, dextro juice do kretki i gain fast universal'a (lub inny, ale o tym za chwilę) do uzupełnienia ewentualnych braków w diecie.
HMB o stężeniu 1000mg (750mg czystego HMB). Zamierzam rozpisać to w ten sposób, że przez pierwsze 2 tygodnie będę brał samo HMB bez kreatyny w dawkach 4 kaps w dt (3g) i 3 w dnt (2,25g). Po 2 tygodniach zacznę cykl na kreatynie (standardowo 10g w dt i 5g w dnt) i dalej będę stosował HMB tylko, że w większych dawkach (5kaps w dt (3,75g) i 4kaps (3g) w dnt) cykl docelowo ma trwać ok. 6 tygodni. Po zakończeniu cyklu będę dalej ciągnął suplementacje HMB przez 2 tygodnie lub więcej w dawkach takich jak przed cyklem na krecie+HMB. W czasie trwania cyklu ciągła suplementacja diety ZMA, o3 i witaminami. Co o tym myślicie?
Jaki gainer polecacie? ja zamierzam kupić gain fasta, myślałem jeszcze o ultimate muscle juice, ale w nim są same węgle proste.
Przed cyklem zmienię ćwiczenia, żeby zaskoczyć mięśnie, ale będzie to dalej split 5x w tygodniu + brzuch co 4/5 dni. Ćwiczenia wykonuje metodą obwodową, ponieważ tak jest mi najwygodniej. Przerwy pomiędzy seriami na wyczucie, czasem ich brak jeżeli mam siłę od razu wykonywać następne ćwiczenie.


obowiązkowa fotografia sylwetki ( przód lub tył): brak :) wymiary w profilu

Wiek: we wrześniu będzie 18 lat

Waga: 83- 84 kg

Wzrost: 183 cm

Cel cyklu: beztłuszcowa masa mięśniowa

stosowane już wcześniej suplementy : Witaminy, omega 3, ZMA apteczne

Uprawiane inne sporty: rekreacyjnie to prawie wszystkie ;)

stosowane wcześniej spalacze : brak

suplement stosowane przez ostatnie 60 dni: ZMA, o3, witaminy

ilość dni wolnych od kreatyny: ----

przewidziane finanse na cykl: do 400 zł, wychodzi 391 zł z tego co chcę kupić

uwagi i sugestie: ----

Staż treningowy: 10 miesięcy, bedzie 11 kiedy zaczne cykl

Zmieniony przez - G.BEST7 w dniu 2009-05-18 21:02:47
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Np. robisz klatkę 2-3x w tygodniu, MNIEJ SERII i ĆWICZEŃ na każdym z treningów, za to więcej sesji treningowych w tygodniu. Zmieniasz ćwiczenia, technikę, chwyt itd.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 429
z tego rozumiem ze jestes przy kosci wiec z samym HMb jest spoko a pozniej kreta??? tez ok

W SUMIE JEST DOBRZE ALE NIECH SIE INNI WYPOWIEDZĄ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86829
Zacznij jeść, gainer zbędny. A co do HMB to

Trening nie bardzo delikatnie mówiąc

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2009-05-19 16:30:57

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Nie jestem przy kości mam 82 cm w pasie przy wzroście 183cm widać mięśnie brzucha w miarę. Przez te 10 miesięcy przybrałem na wadzę 10 kg (w pasie doszły mi 2 cm, ale może to wynikać z tego, że rozbudowałem prostowniki). Z gainer'a i dextrozy zrezygnowałem po przeczytaniu twojego tematu _Knife_, SEZON się nazywał. Poprawię jeden posiłek, który kulał i jeden dodam. Jeżeli chodzi o trening to również przeczytałem co proponujesz, ale ćwiczyłem już różnymi planami i split mi najbardziej podchodzi. puma666 proponował nawet taki plan jak ja ćwiczę komuś tzn. taki sam rozkład partii, w tej samej kolejności. Co do HMB to przetestuję na sobie jego działanie, bo zdania są naprawdę bardzo podzielone wśród forumowiczów. Widziałem badania gdzie największy przyrost masy mięśniowej był odnotowany w grupie, która była suplementowana HMB+kreatyna, a było to coś kolo 1,5 kg w miesiąc, w grupie z sama kretą jakoś 0,8 i 0,3 przy samym HMB i takie, w których nic nie odnotowano (tych drugich znacznie więcej). john2005 to nie będzie redukcja tylko przełamanie stagnacji w sile i ruszenie przyrostu, bo od 1,5 miesiąca stoję w miejscu z wagą i obwodami.

Zmieniony przez - G.BEST7 w dniu 2009-05-19 17:54:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
jak stagnacja przy takim stazu - to raczej na pewno wina diety i/lub przeladowanego (mozliwe ze - 5dni wtyg przeciez cwiczysz0 - treningu.

HMb przetestuj, ale jak chcesz wiedziec czy dziala - wrzuc samo. Kreatyna zawsze dziala - wiec dorzucenie do cyklu hmb - nie obnazy prawdy o tym suplemencie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Chce kupić mono, jakieś wpc (do posiłku przed treningowego), o3, witaminy, ZMA, może recovery drinka i HMB. Właśnie szkoda mi brać samo, bo wtedy to właściwie na 99,9% nie podziała, a branie z kreatyną było by w jakiś tam sposób uzasadnione. Zaraz wkleję swój plan treningowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Poniedziałek - nogi
1. wspięcia na palcach ze sztangą 4x12
2. przysiady ze sztangą 4x12
3. wykroki ze sztangą 4x12
4. uginanie nóg stojąc z ciężarem dowiązanym do nogi 4x15
Wtorek - klata
1. pompki na poręczach 4xmax
2. wyciskanie sztangielek na ławce poziomej 4x8/10 (dopiero dwa treningi takie miałem z tym ćwiczeniem, wyrzuciłem sztangę, ale wrócę do niej za miesiąc jak zacznę cykl)
3. rozpiętki skos górny 4x12
4. rozpiętki skos dolny 4x12
Piątek - plecy
1. podciąganie szeroko 4xmax
2. wiosłowanie sztangą 4x12
3. wiosłowanie sztangielką 4x12
4. skłony/ukłony ze sztangą 4x12 (mc zacznę w czasie cyklu)
5. przenoszenie sztangielek za głowę w leżeniu w poprzek ławki poziomej 4x12 (z przyzwyczajenia robię je z grzbietem)
Sobota - barki
1. wyciskanie sztangi zza głowy 4x10
2. unoszenie sztangielek bokiem 4x12/16
3. podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 4x12/16
4. unoszenie sztangielek w opadzie tułowia w siadzie na ławce 4x12/16
Niedziela - biceps+triceps
1. sztangielki na modlitewniku 3x10
2. uginanie ramion ze sztangielkami chwyt młotkowy 3x10
3. uginanie ramion ze sztangą podchwytem stojąc 3x10
4. pompki na poręczach (nogi na równi z ramionami) 4xmax
5. wyciskanie francuskie 3x12
6. wyciskanie francuskie jednorącz w siadzie 4x8

W nowym planie na pewno będą szrugsy, wyciskanie sztangi na ławce poziomej, mc, podciągania, wyciskanie sztangi zza głowy, przysiady. O te ćwiczenia zamierzam oprzeć pozostałe. Liczę na jakieś sugestię.

Zmieniony przez - G.BEST7 w dniu 2009-05-19 18:47:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1029 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19418
nie bede zakladal nowego topiku wiec pisze w tym , moj brat kiedys stosowac hmb i po chyba 6 tyg sila mu poszla ladnie ,chyba z 10kg na klate m.in. mam pytanko co do hmb ,staz moj to 7miesiecy i chce sie zapytac czy moge wziasc samo hmb? bo nie chce narazie kreatyny stosowac ,bo wiem ze pozniej beda lepsze efekty(przy wiekszym stazu)?? co myslicie o tym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chcesz wziac to wez. czy jest sens- watpliwy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 719 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13561
Trochę źle to sprecyzowałem. Stagnację mam w sile klatki piersiowej (najsłabsza partia), reszta jeżeli chodzi o siłę raczej na +, obwód ramienia stoi w miejscu od jakiegoś miecha (40,4cm), ale tu nie liczę na cud, bo wiem, że teraz w miesiąc nie zrobię 1 cm. Walory estetyczne na +. Waga stoi. Dietę poprawię kiedy zacznę cykl.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1029 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19418
G.BEST7 sorki ze ci pisze w temacie... ale jak sprawa o hmb to tylko chcialem sie zapytac

a inni co sadza o tym ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki bulk wybrać ??

Następny temat

xpand+mono

WHEY premium