SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Codziennie krótki trening

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20796

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ajazy
fanslaska
kabo9
nie ma obowiązku wyciskania sztangi


Jest


Przepraszam, Fan, ale nie ma Jeśli komuś nie zależy na wyniku w wl, a chce zbudować mięśnie klatki, to nawet lepiej będzie, jak zrobi wyciskanie sztangielkami,
pompki na poręczach i przenoszenie hantla leżąc A siłę, jeśli chce, może budować w pionie, czyli robić ciężkie wyciskania stojąc...lub nie, jeśli go to nie interesuje. Z drugiej strony, może warto by się przyjrzeć technice wyciskania leżąc? Pod jakim kątem idą ramiona, gdzie ląduje sztanga, jest czy nie ma mostka, jak szeroki jest chwyt...Ale jeśli Autor nie chce zagłębiać się w detale, to nie musi wyciskać sztangi. Odnosnie częstotliwosci treningu...3 - 4 x w tygodniu + dwie sesje cardio w dni nietreningowe może być idealne. Weź gotowca jak np. 5/3/1 Triumvirat i czy cokolwiek innego na początek i zobacz, czy Ci podpasuje...większość programów działa, o ile dasz im szansę przez dłuższy okres czasu.
531 triumvirate:
Workout 1
Military press
 Week 1 3x5 (65, 75, 85%)
 Week 2 3x3 (70,80,90%)
 Week 3 5 3 1 (75,85,95%)
 Week 4 3 x 5 (40,50,60%)

B Dip 5x15
C Chin-Up 5x10

Workout 2

A Deadlift
 Week 1 3 x 5
 Week 2 3x3
 Week 3 531
 Week 4 3 x 5

B Good Morning 5 x12
C Hanging Leg Raise 5x15

Workout 3

A Bench Press
 Week 1 3x5
 Week 2 3x3
 Week 3 531
 Week 4 3x5

B Dumbbell Chest Press 5x15
C Dumbbell Row 5x10

Workout 4

A Squat
 Week 1 3x5
 Week 2 3x3
 Week 3 531
 Week 4 3x5

B Leg Press 5x15
C Leg Curl 5x10

W pierwszym ćwiczeniu wszędzie podstawiasz procenty z pierwszego dnia. W tygodniu 5 zwiększasz po prostu obciążenie o 2,5kg i apiat. Nie musisz znać swoich maksów. Zacznij tak, żeby ostatnią serię robić z 2-3 powt. w zapasie. 45 minut i pod prysznic





Zmieniony przez - ajazy w dniu 2017-06-29 01:01:10

Zmieniony przez - ajazy w dniu 2017-06-29 01:02:45



Czy mogę prosić kolegę o rozszyfrowanie skrótów ?
bo to będe szukał wertował godzinami internet
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
"więc po krótkiej chwili namysłu postanowiłem porażkę przekuć w sukces i "wzmocnić" trochę to htz
najpierw co tydzień robiłem a potem co 4 dni a potem co 3 ...
no i niedawno własnie trochę chorowałem bo złapałem podłą infekcję po długim antybiotykowaniu minęło ... ale też zaczęło mnie boleć serce więc się zmartwiłem i postanowiłem przynajmniej na chwilę odpuścić, zwolnić, zejść na dawki realniejsze dla HTZ
"
To jest ten brak szacunku do własnego zdrowia o który mi chodziło. Myślę, że miedzy nami żadnego dialogu być nie może - bo po prostu inaczej na te sprawy patrzymy. Ból serca połączony z przerostem mięśnia sercowego - powinno Ci dać znacznie więcej do myślenia. Również ta diagnoza, o której właściwie nie piszesz nic poza tym, ze w jej wyniku masz HTZ do końca życia - też pewnie szukałabym innych rozwiązań, a przynajmniej pewności że HTZ naprawdę jest koniecznością.
Powyższe oczywiście nie zmienia nic w zakresie mojego kibicowania Twoim treningom:) Może po prostu zacznij? Z tym czy innym planem - ale zacznij:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Paatik
"więc po krótkiej chwili namysłu postanowiłem porażkę przekuć w sukces i "wzmocnić" trochę to htz
najpierw co tydzień robiłem a potem co 4 dni a potem co 3 ...
no i niedawno własnie trochę chorowałem bo złapałem podłą infekcję po długim antybiotykowaniu minęło ... ale też zaczęło mnie boleć serce więc się zmartwiłem i postanowiłem przynajmniej na chwilę odpuścić, zwolnić, zejść na dawki realniejsze dla HTZ
"
To jest ten brak szacunku do własnego zdrowia o który mi chodziło. Myślę, że miedzy nami żadnego dialogu być nie może - bo po prostu inaczej na te sprawy patrzymy. Ból serca połączony z przerostem mięśnia sercowego - powinno Ci dać znacznie więcej do myślenia. Również ta diagnoza, o której właściwie nie piszesz nic poza tym, ze w jej wyniku masz HTZ do końca życia - też pewnie szukałabym innych rozwiązań, a przynajmniej pewności że HTZ naprawdę jest koniecznością.
Powyższe oczywiście nie zmienia nic w zakresie mojego kibicowania Twoim treningom:) Może po prostu zacznij? Z tym czy innym planem - ale zacznij:)


diagnoza o której właściwie nic nie piszę - co mam napisać ?

brak szacunku do własnego zdrowia, pewnie masz rację, pewnie masz dużo racji .
przerost mięśnia sercowego- porównałem wynik nowy z wynikiem starym i taka jest różnica a co to znaczy w rzeczy samej ... to nie mam jeszcze odpowiedzi od kardiologa, natomiast przerost przegrody międzykomorowej powiedziała, że jest minimalny

czy HTZ jest koniecznością - życie z takim testosteronem jak miałem przed podjęciem walki z tym, było kiepskie, miałem wiele złych objawów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
maniusz - jesteś pod "opieką" lekarzy i dla mnie oni są wyrocznią. Forumowicze mogą pisać o swoich doświadczeniach i tyle. Podobno przerost mięśnia sercowego mają wszyscy sportowcy (a także zwolniony rytm serca w stanie spoczynku).
Moja żona łyka tabletki stosowane przy meno-pauzie i libido jest ekstra

Obojętnie czym trenujesz - sztangielki czy sztanga - po prostu trenuj (jeśli masz taką potrzebę - na mięśnie brzucha najlepsze są planki dynamiczne z głębokimi wrażeniami)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
znalazłem proste, chyba podstawowe ćwiczenia w takim zestawieniu
pytanie czy to by mogło być na 3 x w tyg


Trening:
Dzień 1
Mięśnie piersiowe, mięśnie naramienne, tricepsy, brzuch
-Wyciskanie sztangi na ławce poziomej leżąc 4x12 - zamiana na hantle
-Wyciskanie hantli na skosie dodatnim 4x10
-Pompki na poręczach 4x10 - nie mam poręczy :'-( na co zamiana ?
-Wyciskanie żołnierskie 4x8-10
-Odwodzenia (wznosy boczne) 4x12-15
-Wyciskanie francuskie leżąc 4x10
-Wyprosty przedramion na wyciągu górnym 3x12 - nie mam wyciągu
-AB Roller 3x12
-Plank boczny (side plank) 3x max

Dzień 2
Nogi
-Przysiady ze sztangą 4x12
-Zbieranie grzybków 4x12
-Wykroki z prostym tułowiem 4x10
-Uginanie podudzi w leżeniu 4x12
-Wypychanie na suwnicy 4x10 - nie mam suwnicy, zamiana na co ?
-Wspięcia na palce stojąc 3x 25
-Wspięcia na palce w siadzie 3x20

Dzień 3
Mięśnie grzbietu, mięśnie naramienne tylne aktony, bicepsy
-Podciąganie na drążku nachwytem 4x8 - nie znalazłem w obejściu nic na czym by mozna się podciągnąć - da się to na coś zamienić ?
-Wiosłowanie hantlą 4x10
-Martwy ciąg klasyczny 4x8
-Ściąganie wyciąg górny na prostych ramionach 4x12 - nie mam wyciągu w domu zamieńmy to na coś
-Szrugsy 4x12
-Odwrotne rozpiętki 3x12
-Uginanie młotkowe hantli 3x8
-Uginanie hantli w oparciu o kolano z supinacją 3x12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Zaj**iście krótkie będą te treningi..... W każdym ćwiczeniu dasz z siebie maximum? Wiem, że jesteś na soczku, ale podobno wyrównuje on tylko to, co nierówne, więc nie można Cię traktować jako osobnika na bombie, a raczej quasi naturala. Gdzieś tam obiło mi się o oczy, ze ważna w takim przypadku jest częstotliwość, tak żeby każdą grupę 2-3 x week potraktować...a to mi na jakiś taki bardziej zawodowy split wygląda Zresztą, zrobisz jak zechcesz, uważam, że niepotrzebnie komplikujesz sprawę. Już się nie wtrącam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Nie mogę...kto to napisał, ten program???? Wiosło 4 x 10 a potem raźnym krokiem idziemy do ciągów i robimy 4 x 8, a wszystko to poprzedzone lekkim 4 x 8 na drążku....Pozdrawiam. A po treningu jeszcze trzy panny z Ukrainy. Idę, dobranoc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


https://www.sfd.pl/SPLIT_klasyczny-t1135958.html

mógłbyś pisać trochę jaśniej, bo nie wiem jak mam rozumieć to wszystko .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311151
Dobrze, napiszę jaśniej, ale napisz proszę:
Jaka jest twoja najlepsza seria wyciskania leżąc, stojąc, przysiadów i martwego ciągu i ile razy podciągniesz sie na drążku. Tzn. np. moja najlepsza seria przysiadów to 15 powtórzeń x 100kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
prawidłowo wykonane podciągnięcia kiedyś 8-10
ważę obecnie jakieś 95
leżąc ze sztangą nie pozwalałem sobie na rekordy bo na bank pół roku bym sobie wykluczył bark
sztangielkami czy tam hantlami jeśli to to samo po 28 kilo 12x
martwy ciąg 80 kilo x 8
przysiady ze sztangą 80 kilo x 9..10
pół roku temu

i ogólnie- nie ma we mnie czegoś takiego, że dążę do bicia rekordów ciężaru, zawsze miałem obawy, bo kontuzja jakaś i niemożnośc pracowania = dupa blada
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krata na Lato 2017 moduł III,FINAŁ -zadania i głosowanie

Następny temat

Ruski Czołg w drodze na półmaraton

WHEY premium