SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co trenować dalej ??

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 9272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
http://mma-core.pl/?p=2930&lang=pl

A tu masz walkę kolesia, który jako styl bazowy ma wpisane "kung fu". To ten ciemnoskóry - Lorenz Larkin.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Scorpion17 - masz 12 lat - to widac slychac i czuć
Powodzenia życze

bujing yishi bu zhang yi zhi

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
Pragnę zauważyć tylko jedno, ćwiczenie jakiejkolwiek SW pod ulicę jest charakterystyczne dla początkującego. Nikt,trenujący poważnie jakąkolwiek SW przez dłuższy czas, nie będzie tego robił tylko i wyłącznie żeby być dobrym na ulicy.

I nie wrzucałbym wszystkiego do jednego wora.
W Polsce mamy pewien rodzimy styl karate,patrząc nieraz na filmikach co jego adepci wyrabiają można umrzeć na zawał ze smiechu, płaczu lub wstydu(zależy kto jaką ma wrażliwość),ale czy to oznacza ze od razau wszystkie karate są do dupy? Nie.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
QUEBLO - to nie chodzi o bezpośredni przekaz filmiku, bo pośmiewisko można zrobić z każdego sportu. Nie chodzi tutaj również konkretnie o fakt, że Pan trenujący aerobiko-balet przegrał, gdyż taka sytuacja może się zdarzyć nawet najlepszym. Widać jednak, że delikwent w stójce i parterze walczyć, w nawet sportowej konfrontacji opartej na jakiś zasadach (bo przecież nadal nie jest to walka realna), zwyczajnie nie potrafi. Nie ma żadnego przygotowania mimo wielu lat treningu.

Ponadto problem stanowi fakt, że wchodząc na ring wydawało mu się, że sobie bezproblemowo poradzi (lekcoważąc przeciwnika, nie podnosząc nawet gardy). To typowe dla ludzi, którzy nigdy nie mieli okazji skonfrontować swoich salowych umiejętności w prawdziwej walce.

Abstrah.ując już od filmików z internetu przytoczę pewien fakt z rzeczywistości. W czasach, gdy trenowałem jeszcze KK sensej z klubu aikido przyszedł na naszą salę zmierzyć się z naszym sensejem KK. Pół biedy, że skończyło się to kilkudniowym pobytem w szpitalu (po sportowej konfrontacji, sic!) mistrza aikido (który wcześniej przez kilka lat wygrażał się jakby pas mistrza świata wagi ciężkiej był w jego przypadku tylko kwestią czasu), ale walka przypominała parodię, gdyż ... praktycznie jej nie było. Próbował wykonać jakieś techniki, dostał kilka low-kicków, kin geri, kilka serii prostych na korpus i tyle. Był tak zły, że jego lata nauki poszły na marne i został ośmieszony, że później próbował ... przejechać naszego senseja na pasach, ale to osobna historia.

Podobnie ma się sytuacja w innych sportach. Po latach trenowania KK i boksu, obecności na zawodach, setkach sparingów sam byłem przekonany, że potrafię obronić się przed każdym do czasu aż .. nie zacząłem trenować przekrojowo, dołączając parter, który zweryfikował moje umiejętności realnej walki.

Niestety nie trenując przekrojowo, nie posiadając odpowiedniego przygotowania wydolnościowo-technicznego oraz nie konfrontując swoich umiejętności w walce nie można pisać o sobie, że coś się potrafi, ponieważ nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością. To jest główny problem ludzi, którzy myślą że trenują 10 lat kung fu czy aikido i są niekwestionowanymi twardzielami.


Yang32 - jesteś niekonsekwentny, miał być off topic, a mimo wszystko piszesz, w dodatku bez sensu. Nic nie potrafisz, taka jest prawda, przykro mi, że wszystkie lata twojego treningu poszły na marne.

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
to nie chodzi o bezpośredni przekaz filmiku, bo pośmiewisko można zrobić z każdego sportu. Nie chodzi tutaj również konkretnie o fakt, że Pan trenujący aerobiko-balet przegrał, gdyż taka sytuacja może się zdarzyć nawet najlepszym. Widać jednak, że delikwent w stójce i parterze walczyć, w nawet sportowej konfrontacji opartej na jakiś zasadach (bo przecież nadal nie jest to walka realna), zwyczajnie nie potrafi. Nie ma żadnego przygotowania mimo wielu lat treningu.


ale to nie znaczy że styl który on trenuje jest słaby,tylko że on sam jest słaby.
Nasz słynny "bokser" Najman widziałęś zapewne w jakim stylu swoje walki w formule mma przegrywał i czy to znaczy że boks jest beznadziejny?

A co do karateków przedstawicieli kung-fu itd.
Zbyt uogólniasz niestety znów.
Na podstawie paru filmików robiących furrorę na necie(sam jeden wkleiłeś) piszesz ze(nawet jeśli nie dosłownie to mocno sugerujesz) że przedstawiciele karate,kung-fu i innych dalekowschodnich SW są twardzielami uważającymi się za niepokonanych trenującymi jedyny słuszny styl...
jak w każdej innej dziedzinie życia,znajdą się kompletne palanty,ale i znajdą się też tacy którzy zdają sobie doskonale sprawę z tego że jeszcze dużo muszą się uczyć(nie tylko ze swojego stylu).

i prosiłbym o nie jeźdzenie po sobie,dyskusja ma być merytoryczna a nie chamska.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1939 Napisanych postów 17102 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 90281
Scorpion chyba jeszcze nie wpadł na to, że w sekcjach od kung fu są sparingi.

"Dzięki za złoto, mój ty bohaterze" - 100 dan Diego.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 676 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5389
Rzecz w tym, że ja właśnie piszę o konkretach, bo przedstawiam dowody na to, że ktoś trenujący dany styl zwyczajnie nie jest przygotowany do walki poza swoja formułą. Zapaśnik nie jest przygotowany do walki w stójce, bokser w parterze, a aikidowiec czy adept kung fu (zakładając, że 2 dni treningi w tygodniu pozwoliły mu w ogóle po paru latach się czegoś nauczyć) nie jest przygotowany do niczego poza swoją formułą. Sporty aerobikowe mogą wyrobić pewną mentalność, stanowić podstawę u danego człowieka, jednak efektywnej walki nie są w stanie z wielu powodów nauczyć. Nie ma to żadnego znaczenia czy w danej sekcji są sparingi, walki czy ich nie ma.

Przykład Najmana jest niefortunny, ponieważ ten wykreowany na potrzeby mediów człowiek jest bardzo słabym bokserem, który dodatkowo nie posiada umiejętności walki w formule MMA.

Reasumując chciałbym stwierdzić, że jeśli ktoś uważa, że dany styl nadaje się do czegoś poza spędzeniem czasu na sali, duchowego oświecenia czy utrzymania formy niech skonfrontuje się z kimś kto posiada rzeczywiste umiejętności walki. To zweryfikuje jego myśli na temat własnej osoby i stylu, który trenuje.

Niestety taka jest prawda, 99% ludzi trenujących czy raczej uczestniczących w treningach dalekowschodnich sztuk walki itp. uważają, że potrafią walczyć choć nigdy na poważnie nie walczyła.

Zmieniony przez - Scorpion17 w dniu 2011-06-17 11:35:27

Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
dowody?
historyjka którą każdy moze opowiedzieć, a nikt nie moze sprawdzić to nie jest żaden dowód.

dalej,idą tokiem który podałeś,ze zapaśnik jest przygotowany tylko pod parter a bokser tylko pod stójkę...cóż,wg Ciebie wychodzi na to że wszystko prócz MMA to nic nie warta strata czasu.
Tyle ze w tym momencie nie wiem już co chcesz udowodnić,bo to że trenowanie przekrojowe jest najlepsze to wie każdy(nawet chyba taki który nic nie trenuje)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 338 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 3190
Ufff, troche mi zajelo przeczytanie calego tematu. Teraz mam dwa tygodnie wolnego od poniedzialku, bo moja klasa juz zakonczyla rok szkolny, potem tylko poprawkowicze:)

Przepraszam za nieudzielanie sie we wlasnym watku, ale wlasnie duzo na glowie miala i przy okazji szpital wyskoczyl ze wzgledow zdrowotnych a nie " przemocowych" na szczescie:)

W kazdym razie planuje w tym czasie pochodzic na kilkoro zajec i wybrac cos dla siebie. Wiem juz na pewno ze boks sobie daruje, po prostu nie mam do tego serca. Zainwestowalam tez w dobry gaz wiec w razie czego powinno starczyc.

Przeszlam tez delikatny sparing z moim bratem trenujacym jakis czas MT i mma, i nie ma co ukrywac, Masa ok 20 kilo wieksza, i o ile stojac jeszcze dawalam rade unikac, to juz w parterze bylam bez szans. Moglam sie szarpac, gryzc, kopac, i nic mi to nie dalo. Dobra nauczka.

Nie wlecz się w ogonie postępu, bo przy odwrocie oskarżą cię, że jesteś przywódcą dezercji.:>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1921 Wiek 48 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14221
Scorpion17 - dziecko drogie nie masz pojęcia ocznym piszesz, nie wiesz co ja trenuję, wiedzę o kung fu masz z neta O stylach o których się wypowiadasz też.
Dla ogółu jeszcze raz. Kung fu to nie jest coś podobnego do karate! Karate powstało 100 lat temu i każdy styl karate jest mniej lub bardziej podobny do drugiego. W kung fu jest setki styli, gdzie jeden do drugiego może być całkowicie niepodobny! To jest efekt ewolucji tysiąca lat plus obszar Chin dziesiątki jak nie setki razy większy od malej Japońskiej wysepki.
Pisanie o kung fu jako o całości, że coś tam, jest przykładem dyletanctwa w temacie, brakiem elementarnej wiedzy. To jest tak jakby powiedzieć że w europie są tylko Szwedzi. No są Szwedzi, ale oprócz szwedów, także Niemcy, Polacy i mnóstwo jeszcze.
I jeszcze jedno podział na parter i stójkę. W stylach kung fu jest niezasadny. W większości styli kung fu jest stójka, ale też cały system dźwigni, łamań, przechwytów, obaleń. Nie ma "kulania się po ziemi" - tylko tego.

Scorpion17 - cieszę się że ty dobrze wybrałeś i gratuluję

Przepraszam za off top jeszcze raz. Naprawdę kończę ten kuriozalny temat.

bujing yishi bu zhang yi zhi

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Combat nauka samemu + full sprzetu

Następny temat

Plyometryka

WHEY premium