SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co pracuje podczas skakania?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 427
Witam, mam pytanie odnośnie mięśni oraz ścięgien, które pracują podczas skoku. Na pewno będą to mięśnie: 4-głowy uda, brzuchaty łydki, taki wąski z boku wydki co jest jak się napnie :), wiem też, że mięśnie brzucha, ale nie wiem dokładnie które (pewnie te od kaloryferka, ale nie znam nazwy :) ) oraz ścięgna nóg (tylko które dokładnie?). Zatem jeśli ktoś posiada wiedzę medyczną na ten temat, to bym prosił o rychłą odpowiedź :)

PS. ponoć rozciągnięcie to klucz do dobrego wyskoku, czy to prawda?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 292 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 8519
sprawa z tymi wszytskimi partiami jest prosta bardzo:
w cwiczeniach takich jak przysiady i roze ich modyfikacje,wykroki,ciagi,rwania i wiele innych ,pracuje wszystkie te partie!!!!!!!!!!
dlatego nalezy sie skupic na podstawowych cwiczeniach i wystarczy,sa one stosowane juz kilkadziesiat lat i sa sprawdzone.
jednak sa to ceizkie cwiczenia i bez wczesniejszgo przygotowania nie nalezy sie za nie brac.
najlepiej isc do trenera,na kazdej silce jest albo klubowego.

natomiast odnosnie programów to sa tutaj autorstwa hansa juniora i pare innych ciekawych.wszytsko w nich jest opisane.

a tu link o przysiadzie polecam przeczytac wyjasnie wszytkim dlaczego trzeba całosciowo cwiczyc i co to sa słabe ogniwa!!!!!!
https://www.sfd.pl/temat124143/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
rychla odpowiedz dobre

Moze najpiew rozciagniecie. Rozciagniecie sciegien i miesni odnosi sie do mozliwosci ruchowych (ROM)i musza one byc tak rozciagniete aby nie blokowaly wyskoku przy gwaltownym naprezeniu ciala. Nie znaczy to ze im wieksze rozciagniecie tym lepiej, a moze to miec odwrotny skutek do zamiezonego.

Co do pracujacych miesni :

Wyskok z jednej nogi :

10% Biodra
40% Miesien 4-glowy
15% Lydki
15% Sciegno udowe
10% Ramiona

Z dwoch nog :

65% Miesien 4-glowy
20% Lydki
15% Ramiona

Bezposrednio na wyskok nie maja wplywu miesnie krzyza i brzucha ale sa bardzo wazne do utrzymania poprawnej sylwetki i balansu.

To chyba wszystko. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 427
Fantastycznie, o takie coś mi własnie chodzi:)
A co do tego rozciągnięcia, to są jakieś ogólne granice, do których warto się rozciągać (np. położenie rąk płasko na podłodze przy prostych kolanach albo coś...), czy może to zależy od osobistych predyspozycji? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Mysle ze jak bedziesz dotykal rekami do ziemi to wystarczy spokojnie a i robienie szpagatu nie jest potrzebne. Wazne jest zebys przed skakaniem, gra porozciagal te miesnie zeby je przygotowac.


Ja moze nie bede zakladal osobnego tematu i zadam pytanie tutaj.
Co zrobic zeby zwiekszyc swoja szybkosc. Ze skoku w dal z miejsca mialem 2;30 i dosiezny to okolo 65-70 a z rozbiegu z 1 nogi ponad 80. Doszedlem do takiego wniosku ze wyzej skacze z rozbiegu bo mam ta szybkosc nabyta podczas nabiegu a przy dosieznym predkosc jaka sam rozwijam przy wyjsciu w gore jest bardzo slaba. Nie jest to wina braku sily bo taka jako tako posiadam tylko wlasnie szybkosci. Ze sprintem tez jest tragicznie.
Czy jak bym cwiczyl sprint to sie przelozy na szybkosc wyskoku ? Czy powinienm zastosowac trening silowy z malymi obciazeniami.
Tak juz mam to uwarunkowane genetycznie bo od zawsze bylem wolny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 880 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 5219
ShaQ14 o czym ty wogole gadasz? przy wyskoku z dwoch nog nie pracuja miesnie brzucha? co z dwuglowymi? poza tym napewno wiecej miesni pracuje podczas wyskoku chociazby taki posladkowy...skad wytrzasneles te informacje chyba z glowy

"Co Cie nie zabije to Cie wzmocni!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 427
To może Andy doprecyzujesz wypowiedź Shaq'a? :)
Bo nie wiem które mięśnie dokładnie rozwinąć, a całych nóg mi się nie chce - wole skupić się na tych najważniejszych solidnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Czy ja napisalem ze nie pracuja miesnie brzucha ? Chodzi mi o to ze bezposrednio nie wplywaja na wyskok bo jak bedziesz cwiczyl miesnie brzucha to ci sie wyskok zwiekszy. A skad mam to mam, na pewno nie z glowy.
Ja wypisalem miesnie ktore pracuja i maja wplyw na wyskok. Takich miesni ktore sie napinaja mozna wymieniac w nieskonczonosc bo tak na prawde napina sie cale cialo. Wyjasnilem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1754 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 12578
a gdzie miesnie 2 glowe ? a brzuch napewno pracuje przy wyskoku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 34 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1402
Przeciez napisalem ze pracuje. A od dwuglowym fakt nie napisalem przy jednej nodze ale przy dwoch nogach nigdzie nie wyczytalem zeby ten miesien pracowal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 445 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1951
przy naskoku napewno pracuje prostownik plecow. mysle ze w ogole oszacowanie tego ile procent ktory miesien jest szalenie trudne. nie da sie na to napisac proporcji szczegolnie ze kazdy czlowiek ma proporcjonalnie roznie rozwiniete miesnie. mysle ze to pytanie mialoby sens jesli pytac co cwiczyc aby miec duzy wyskok.

moim zdaniem 1. czworoglowe 2. prostownik plecow 3. dwuglowy 4. lydki

aha no i miesnie naramienne przy zamachu tez sie moga troche przydac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 265 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1227
Bo nie wiem które mięśnie dokładnie rozwinąć, a całych nóg mi się nie chce - wole skupić się na tych najważniejszych solidnie.

Hehe, chcialbym to zobaczyc Ja was ludzie po prostu nie rozumiem. Jak bys cwiczyl bicepsy to tylko prawy, ale solidnie, bo lewa reka i tak sie rzadziej przydaje??


ShaQ - skad takie dane?? Sam je wymysliles??

Kazaja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bloki i pedały

Następny temat

3km w 13min

WHEY premium