SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co pijecie podczas jazdy na rowerze..

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3493

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294
...jakiś sok z cytryną czy może jakieś napoje izotoniczne ??
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 56 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 249
Jak mi sie chce to sok z cytryny, cukier, szczypta (mała) soli.
A jak na szybko to jakiś sok z kartona , ew sok do wody

www.Rowerowe.Org - Wyprawy rowerowe

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Robisz statystyke?
Ja pije wode mineralna z dodatkiem soku z cytryny.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 294
nie robię, tylko od poniedziałku będę miał wolny tydzień i będę mógł gdzieś dalej pojechać rowerem i nie wiem czy kopić jakiś izotonik czy z coś zrobić z wody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
GORĄCO POLECAM:

Woda sredniozmineralizowana (moja ulubiona) oczywiscie niegazowana + 100/120 g GLUKOZY spożywczej i dwie musujące tabletki z zawartoscią KOFEINY.

Jeżdze na tym górskie maratony i zawsze kilka małych łyków takiego płynu sprawia ze momentalnie mam wiecej sił i podjazd nie wydaje sie juz taki meczacy, umysł staje sie inny, zmeczenie "przechodzi".

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
woda z sokiem z cytryny dobrze gasi pragnienie. Na pewno nie polecam nic slodkiego do picia, bo sie chce pic coraz wiecej. A izotoniki to moim zdaniem wywalanie kasy, no chyba ze jest sie sportowcem wyczynowym.
Jesli juz jakis dlugi wyjazd, to polecam jakies batony z weglami, zeby energii nie zabraklo.

Dzieki za SOG'a.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
do Matrix89: kiedys na pierwszy dluzszy wyjazd rowerowy wziolem wode mineralna gazowana - nigdy wiecej, ty byla porazka.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
Jesli juz jakis dlugi wyjazd, to polecam jakies batony z weglami, zeby energii nie zabraklo.

bez dwóch zdań, o tym autor nie moze zapomniec (!!) i lepiej miec tego wiecej niz mniej... batony lub żele (które łatwiej sie wyciska w czasie jazdy)

zdr.


edit:

dlatego napisałem ze woda oczywioscie NIEGAZOWANA.

Zmieniony przez - Matrix89 w dniu 2009-08-04 23:39:04

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Nie mowie oczywiscie o jedzeniu batonow w czasie jazdy.
Przeciez po to robi sie co jakis czas przerwy, chyba ze ktos jezdzi wyczynowo, to batony moga byc nie wygodne.
Wychodze z zalozenia ze kagar1989 nie bedzie jezdzil wyczynowo, bo gdyby tak bylo to by sie pewnie o napoje nie pytal. Zakladam ze bedzie robil przerwy na odpoczynek i batony. Nie polecam w czasie przerw sie obzerac.

Do Matrix89: Temat wody mineralnej nie byl krytyka z moje strony.
Wiem ze napisales o wodzie mineralnej NIEGAZOWANEJ.
Wspomnialem jedynie o bledzie jaki kiedys popelnilem. Wszyscy musieli na mnie czekac, bo jak mi sie zaczelo bekac to pod gore nie umialem podjechac no i mnie zoladek rozbolal. To byl wyjazd porazka.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 52 Wiek 38 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 176
różnica jest wielka jeździć na wodzie, wodzie zamajonej czy "zupie" izotonicznej/hypotonicznej

zwykłą wodę nie majoną to się moment wysika po kilku minutach jazdy jak się jej dużo będzie pić :) dlatego lepiej maić z jakimś sokiem żeby się zatrzymała na dłużej,

i zgadzam się z tym co jest w tych art. poniżej:

http://kopalniawiedzy.pl/bialko-bialka-regeneracja-weglowodany-kolarstwo-kolarz-rower-wyscig-wysilek-sport-6417.html

jadąc na zupie jest różnica wielka, rzeczywiście mózg od zaraz reaguje na to co pływa wokoło języka, a jak się pojeździ na takich z tydzień to odczuwanie bólu i przemęczenia mięśni jest mniejsze... a Powerade to lipa takie stężenia ze podziała przez 5-10min i potem znów kapeć...

http://kopalniawiedzy.pl/kawa-kofeina-kolarstwo-wytrzymalosc-wydolnosc-glikogen-miesnie-miesien-kolarz-triatlon-6110.html

kawy unikam, potem trzeba uzupełniać wszystko żeby nogi z betonu nie były i by mięśnie nie bolały, przynajmniej ja tak reaguje po jeździe na kofeinie.. to już chyba lepiej powdychać inhalator i trzecim płucem jechać ;P

jechałem na soku grejphrutowym nawet nie patrzcie na nie :/ sucho w pysku ze masakra i jeszcze gorzkawy,
nektar bananowy, ummm ummm :) tylko tak lepi buzie ze hej :D słodki poprawia psyche ale nie gasi pragnienia :/
sok cytrynowy jest ok :) słodziłem także glukozą...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 4230 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26217
MaximusRex

Do Matrix89: Temat wody mineralnej nie byl krytyka z moje strony.

okej, wydawało mi sie troche inaczej :) (ze zle przeczytałes moja wypowiedz i uznałes ze pisałem o Gazowanej)

--------

Cytat z linka:

Liczne wcześniejsze badania wykazały, że kofeina przyjmowana przez sportowców przed wysiłkiem lub w jego trakcie zwiększa dostępność glukozy, podstawowego paliwa dla mięśni i jednocześnie substratu do syntezy glikogenu.

Czyli jednak Glukoza + kofeina - czyli jestem za***isty ze na to wpadłem, bez pomocy naukowców

zdr.

"Staraj się dążyć do doskonałości, rób więcej niż możesz,
kochaj przyjaciół, mów prawdę, bądź wierny oraz szanuj swojego ojca i matkę.
Te zasady pomogą Ci osiągnąć mistrzostwo, uczynią Cię silniejszym,
napełnią nadzieją i wskażą Ci drogę ku wielkości." - Joe Weider®

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 836 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7776
Ja tam po rowerze lubie wypić piwko albo nawet dwa świetnie gasi pragnienie :)

Zmieniony przez - Thomy w dniu 2009-08-10 15:38:22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obciążniki

Następny temat

Jak naprawic przezutke w piescie

WHEY premium