SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

jazda na rowerze-zaangażowanie mięśni

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 12988

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27417
Witam szanowne grono sportowców

chciałem poruszyć pewną kwestię związaną z jazdą na rowerze i koszykówą(o tym niżej). Czytałem, że jazda na rowerze pogarsza wyskok, za to szybko i dobrze kształtuje mieśnie nóg(pyt.-jakie najszczególniej kiedy stopa leży płasko na pedale, a ten na środku stopy-większe zaangażowanie ud niż łydek). Jak to jest pod względem fizjologicznym(fizjologicznym? bo sam nie jestem pewien ), że kiedy biegamy/gramy w kosza mamy lepszy wyskok, a jazda na rowerku nadaje nam "większej masy grawitacyjnej"?? nie umie tego rozgryźć


pozdrófka

---==={Kontroluj przeszłość, by chronić przyszłość...}===---
*...ale odpowiadając na twoje pytanie, em tak-jednak jestem super HEROSEM
**Członek i Szef wyimaginowanej przez chory mój umysł mafji "STRAŻNIKÓW CZASU" !
** \\-_-_'...>> I LovE BaSKeTBaLL <<...'_-_-//
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27417
a ja to piernicze- jeżdże i biegam na zmiane(tak będzie najlepiej)-będzie fajny wyskok, poza tym z brzuszka i nóg sadełko zejdzie(bo widać już kostke pod moim bandziorem ino trzeba mu pomóc wyjść )...i dzięki że zainteresowaliście się tematem spoko goście jesteście(w wolnym tłumaczeniu: idźcie już sobie stąd )

PZDR zbuje !

---==={Kontroluj przeszłość, by chronić przyszłość...}===---
*...ale odpowiadając na twoje pytanie, em tak-jednak jestem super HEROSEM
**Członek i Szef wyimaginowanej przez chory mój umysł mafji "STRAŻNIKÓW CZASU" !
** \\-_-_'...>> I LovE BaSKeTBaLL <<...'_-_-//
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
patrz, a ja slyszalem, ze rower nie zmienia wyskoku, a nawet czasem poprawia hmmm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1565 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27417
ostatnio pisane było , że mocna jazda właśnie pogarsza wyskok.. kurde ja już sam nie wiem..ale jestem pewny na 100% że tutaj tak właśnie przeczytałem

---==={Kontroluj przeszłość, by chronić przyszłość...}===---
*...ale odpowiadając na twoje pytanie, em tak-jednak jestem super HEROSEM
**Członek i Szef wyimaginowanej przez chory mój umysł mafji "STRAŻNIKÓW CZASU" !
** \\-_-_'...>> I LovE BaSKeTBaLL <<...'_-_-//
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja tutaj przeczytalem wlasnie to co wyzej napisalem hehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 48 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 519
Ja pociskam na rowerku i mam do kitu wyskok.

Rower,to jest to co kocham.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wydaje mi sie, ze gdy jedziesz na rowerze twoje miesnie za wolno pracuja i byc moze traza dynamike, tzn. gdy np. biegasz albo skaczesz ruszasz sie kilka razy szybciej niz pedalujac

the secret is there's no secret
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3654
Hans napisal kiedys ze dluga jazda na rowerze nie miala wplywu na jego wyskok, za to obnizyla mu szybkosc, co w konsekwencji i tak wplynelo na wyskok (z rozbiegu).
Moim zdaniem jazda na rowerze potrafi zmeczyc miesnie nog, dlatego po jezdzie wydaje nam sie ze skaczemy nizej niz zwykle. Jednak jak juz sie miesnie zregeneruja to wszystko wraca do normy. Czytalem, ze jazda na rowerze pod gorke moze poprawic wyskok. Pozdr!

Jeśli nie masz nic do ukrycia, nie dziw się, że kobiety ziewają na Twój widok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wydaje mi sie, ze podczas jazdy na rowerze nogi ruszaja sie kilka razy wolniej niz przy bieganiu czy skakaniu i byc moze traca troche na dynamice

the secret is there's no secret
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 215 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 3654
Ale jednak sie ruszaja

Jeśli nie masz nic do ukrycia, nie dziw się, że kobiety ziewają na Twój widok

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Rzadziaq to nie byla odpowiedz na twoj post tylko przez przypadek wyslalem tamta dwa razy ;)

the secret is there's no secret
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 82 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 966
heh no widzicie a ja mam kumpla ktory sporo smiga na rowerze i skik mu poszedl swietnie wsadza az milo zreszta w poprzednim roku sam sporo jezdzilem i tez zauwazylem ze wyskok poszedl w gore tyle tylko ze jezdzilem prawie codziennie przejezdzajac okolo 1h dystans 30km wiec trzeba bylo sie sporo nakrecic

pozdrawiam

be strong...

be strong...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jump - czy to cos pomoze!!!!!??????

Następny temat

Chce poprawic...

WHEY premium