SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zakrecone miejsca do zjazdu na rowerze

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3457

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez zaborek z działu Sporty Extremalne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1177 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6173


Typ miejsca: była skocznia narciarska
Gdzie: Gdańsk-Wrzeszcz

Nazwa wzięła się od znakomitego niegdyś zjazdowca. Johnny'ego Tomaca. Jeszcze za czasów, gdy nie było wąskiej specjalizacji, ścigła się zarówno w cross-country, jak i w downhillu, nie stroniąc od slalomu. Jeździł zawsze na sprzęcie, którego nikt jeszcze nie używał, a wielu lekceważyło. On pierwszy dosiadł aluminiowej ramy w XC, pierwszy też zastosował do crossu ramę z pełną amortyzacją. Teraz produkuje nienajtańsze rowery noszące dumną nazwę "Tomac". Przejdźmy jednak do obiektu w Trójmieście...

"Tomac" o którym piszemy to nic innego jak górka w Gdańsku, na której można osiągnąc niezłe prędkości na rowerze. Przed wojną była to skocznia narciarska. Prawie codziennie w ciepłe dni słychać tam dudnienie pędzących rowerów z niebagatelną prędkością. 60 km/h można osiągnąć po prostu puszczając 'klamki', lepsi mają po 80 km/h, a rekordziści dochodzą do 95 km/h. A to przecież tylko kilkadziesiąt metrów różnicy terenu! Obiekt ma charakter siodła: najpierw zjazd a potem wytracający prędkość podjazd. Nie ma na trasie zbyt wielu nierówności (należy jednak sprawdzić, czy deszcz czegoś nie wypłukał), ale mimo to adrenalina podczas zjazdu nieźle skacze. Cóż... sprawdzcie sami!

Pierwszy moj zjazd zakonczyl sie mala kontuzja. Przy 70km/h wyrzucilo mnie przez kierownice co skonczylo sie wybiciem stawu barkowego :)


rzeka

"Moimi afrodyzjakami są smar na rękach i błoto między zębami."
OLD SCHOOL MTB GDAŃSK
http://www.facebook.com/#!/OldSchoolMtbGdansk 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 225 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1393
heh niom przesadzilem 5 minut to sie nie zjezdza ale troche nie chce klamac ile ale sie zjezdza troszke

I love gołe baby and ciepły bigos and rowerki ofcoz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1177 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6173


Kolejny spadek terenu, który doczekał się specjalnego określenia od trójmiejskich rowerzystów. Tym razem jest to "Siatkówka". Nazwa pochodzi od zakończenia zjazdu - wylatuje on wprost na boisko do tejże gry zespołowej. Placyk o nawierzchni piaskowo-bito-zarośniętej już raczej nie jest uczęszczany, ale nazwa pozostała.

Zjazd krótki, raptem kilkadziesiąt metrów, za to kilkanaście metrów w pionie. Nie wiem kto go znalazł, ani kto mu nadał nazwę. Moja pamięć sięga roku 1997 i wtedy "Siatkówka" już istniała. Domniemywać należy iż "odkrył" go jeden z "Bugowiczów", czyli zawodników niegdyś bardzo aktywnego amatorskiego klubu Buga Sport. Ale pewności nie ma. Może Wy wiecie?

W każdym razie zjazd niebezpieczny. Bardzo szybki. Cytat: "Nie opłaca się hamować, bo i tak nie ma sensu. Lepiej trzymać kierownicę". Wersja "light" - tak jak stoi rowerzysta poniżej na zdjęciu. To mniej więcej 3/5 wysokości zjazdu. Wersja hard zaczyna się kilkanaście metrów wyżej.

No i zapomniałbym o czymś. Stamtąd absolutnie nie powinno się zjeżdżać! To chory wymysł i "Siatkówkę" odnotowuję w "Zakręconych miejscach" jako ciekawostkę i jedynie z obowiązku ;) Właściwie uśmieszka internetowego też nie powinienem stawiać bo ludzie się tam już łamali...



rzeka

"Moimi afrodyzjakami są smar na rękach i błoto między zębami."
OLD SCHOOL MTB GDAŃSK
http://www.facebook.com/#!/OldSchoolMtbGdansk 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
niezły sajgon szczegolnie ta skocznia

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
kumaty teren

Pozdrawiam

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
Teren za***isty

U nas w oklicach ełku też są spoko pagórki i takie tam inne. Raz jechałem akurat hamulce miałem zepsute to myślałem że już pomnie o mało do bagna bym nie wjechał. Za***ista adrenalina

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/27.gif[/img]CZŁONEK MAFII SFDCZŁONEK MAFII SFDCZŁONEK MAFII SFD

MAFIA SFD RULEZZMAFIA SFD RULEZZMAFIA SFD RULEZZ[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wam jest spoko w okolicach białegostoku nie ma fajnych miejsc do zjazdów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
musza byc, zawsze mozna sobie cos zbudowac

Doradca w dziale Sporty Extremalne

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" -Albert Einstein

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 455 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11252
no usypać jakieś 100 metrowe przwyższenie terenu to przecież żaden problem joke

a jak nie ma górek to trzeba poszukać wąwozów, fortów czegokolwiek, gdzie można chociaż poskakać, jeżeli nie ma gdzie zjeżdżać
wystarczy chcieć

___ No_Fear ___

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
ale hopy mozna wybudowac no nie?? 100 m

Doradca w dziale Sporty Extremalne

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota, chociaż co do pierwszego nie mam pewności" -Albert Einstein

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
CUDAKK jak w okolicak bialego nie ma fajnych terenow? a ogrodniczki, albo nawet pietrasze to co? jak ci wlasnie ogrodniczki za malo to ja juz nie wiem ale tam sa spoko gorki i mozna sobie pojezdzic. a no i na zwirowniach starych w lesie kolo grabowki jest fajnie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wlasnie ja chcialbym zjezdzac z czegos takiego tylko mam takie pytanie czy rama wheeler 5900 ALUMINIUM nadaje sie do tego?? czy lepiej kupic jakoms nowom.... czy bardzo konieczne ssom do tego amorki ??? co jest eszcze wazne jak sie zjezdza z takich szlakow

jesli jestes fajny kliknij na to w prawym dolnym rogu mojej wypowiedzi czyli na czytelnik dzialu... bede cie lubial
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bmx

Następny temat

skakanie do wody na rowerze

WHEY premium