SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepsze na redukcję FBW czy SPLIT?

temat działu:

Trec

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8663

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
Cześć,

dopadła mnie stagnacja, która trwa już 8 tygodni, dlatego poszukuje informacji co mogę zmienić, żeby redukcja ruszyła. Mam 30 lat, 186 cm, waga 120kg (zredukowana już ze 135, w przeciągu 4 miesięcy). Walczę ze sobą, żeby wyglądać lepiej i nie musieć martwić się o stan zdrowia spowodowany nadwagą.

Na początku wszystko szło dobrze, teraz stoi. Chcę wrócić do treningów biegania 3x w tygodniu po 30 minut i do tego dorzucić siłownię tylko nie wiem co lepsze dla mnie w tym momencie( na początku robiłem FBW, potem przerzuciłem się na split).

Dieta, na którą też proszę rzućcie okiem czy w miarę poprawna:



i FBW jakie sobie rozpisałem na samym początku:


Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą wskazówkę.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10507
Witam
Zdecydowanie lepszym połączeniem będzie FBW z treningiem tlenowy, bezpośrednio po treningu.
Co do diety udział składników odżywczych ustawiłbym na następującym poziomie:
- Białko 20-25%
- Węglowodany 45-50%
- Tłuszcze 25-30%

Moim zdaniem w Twojej obecnej diecie masz zbyt dużo białka, I posiłek jest najmniejszym posiłkiem a powinien być największym posiłkiem w ciągu dnia, nie ma tam praktycznie białka, z czego wynika tak mała objętość kaloryczna w tym I posiłku? W kolejnych posiłkach znów za dużo produktów które są źródłem białka w nie których nie masz w ogóle warzyw , brakuje również źródeł zdrowych tłuszczy. Parmezan na redukcji wyrzuć, IV posiłek to samo białko praktycznie czemu tak ?

Proponuje porobić porządek w diecie, pamiętaj w każdym posiłku musi znaleźć się białko, węglowodany oraz tłuszcze. W posiłkach około treningowych postaraj się nie zawierać zbyt dużo tłuszczy. W razie pytań pisz. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
Dalej wiem, że nic nie wiem i mam ogromny mętlik w głowie odnośnie węglowodanów. W masie informacji jaką przyswoiłem było napisane, żeby wyrzucać węgle, stąd takie posiłki z dużą ilością białka i tłuszczu, żeby nadrobić KCAL...

Co do ćwiczeń to zrobię tak jak radzisz. Wrócę do FBW i kupię kurtkę do biegania i wracam do biegania na zewnątrz, nie ma co czekać aż bardziej się ociepli.

Teraz ta dieta nie daje mi spokoju w końcu to 70% sukcesu ...


Zmieniony przez - sysol w dniu 2014-02-19 21:19:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Nitroman Trec Nutrition
Znawca
Szacuny 39 Napisanych postów 3262 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 10507
Witam
Ale nie aż tak dużą ilością białka, organizm potrzebuje zarówno białka, węglowodanów oraz tłuszczy przy redukcji wagi. Ustaw sobie w tej chwili:

- białko 20% ( także 20% kcal w Twojej diecie ma pochodzi z źródeł białkowych )

- węglowodany 50% (także 50% kcal w Twojej diecie ma pochodzi z źródeł węglowodanowych)

- tłuszcze 30% ( także 30% kcal w Twojej diecie ma pochodzi z źródeł tłuszczowych

Pamiętaj żeby liczyć każde źródło białka bez względu czy to białko roślinne czy zwierzęce będzie.

Jeżeli możesz to najlepiej będzie jeżeli będziesz wykonywał trening siłowy a bezpośrednio po nim wykonujesz trening tlenowy ( połączenie tych dwóch wysiłków spotęguje redukowanie wagi)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 39 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 343
Dzięki za odpowiedź, wezmę to mocno pod uwagę. Już dziś zrobiłem split i pobiegałem 20 min (3km), fajnie jest wrócić do biegania na zewnątrz a nie jak chomik na bieżni. Powiedz mi proszę czy jeśli po ćwiczeniach idę do domu zostawić torbę i się przebrać i wtedy idę biegać to tak może być ? Czy raczej próbować tak to robić, że tuż po wyjściu z siłowni biegać, czy te 10 minut będzie robić jakąkolwiek różnicę.

Co do diety to wg kalkulatora potrzebuje na teraz:
Twoje dzienne zapotrzebowania na kalorie to 2687 kcal.
Twoja dieta to 5 posiłków dziennie w tym:
węglowodany-50%, białka-30%, tłuszcze-20%

Dzienne zapotrzebowanie na makroelementy
gramy kcal
Węglowodany: 335 1344
Białka: 201 806
Tłuszcze: 59 537


Zapotrzebowanie na makroelementy w każdym posiłku
gramy kcal
Węglowodany: 67 268.8
Białka: 40.2 161.2
Tłuszcze: 11.8 107.4

Zwracać uwagę na to, żeby posiłki miały po tyle samo czy bardziej, żeby zgadzał się dzienny bilans?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 15
Pewnie temat już nieaktualny,ale nasz organizm nie potrzebuje dużej ilości PRZETWORZONYCH węglowodanów takich jak płatki owsiane :) Zdecydowanie polecam je zamienić na owoce i warzywa (nie muszą być to tak bardzo polecane przez kulturystów WĘGLOWODANY ZŁOŻONE) Nasz organizm,zanim strawi węglowodany i tak po kolei musi rozbić te łańcuchy węglowodanów (złożonych) więc polecam dostarczać glukozy i fruktozy wyłącznie z owoców i warzyw ! :) Tłuszcze spowalniają proces trawienia i nie pozwalają odczuwać nam tak szybko głodu,a białko jest bardzo ważne. Pamiętaj o odkwaszaniu organizmu,bo z taką ilością białek,szybko możesz do tego doprowadzić. Osobiście wyrzuciłbym produkty mleczne. NO I SOJA ZAWIERA DUŻO ESTROGENÓW,TAK WIĘC TŁUSZCZ BĘDZIE ZBIERAĆ CI SIĘ W OKOLICACH KLATKI PIERSIOWEJ-PO PROSTU,MOGĄ ZACZĄĆ ROSNĄĆ CI CYCKI :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan - opinia

Następny temat

[Zapytaj Trenera] Mobilność bioder, a bóle kręgosłupa

WHEY premium