SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ciągłe zakwasy

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5608

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2133
Lukasz F - moi zdaniem to mój organizm przyzwyczaił się do wysiłku, bo ćwiczę już dobry rok i w miarę intesywnie

Klatka:
rozgrzewka
5x dół (70, 80, 90, 100, 110kg)
4x skos (60, 70, 80, 90kg)
4x rozpiętki pod różnym kątem

www.pajacyk.pl
chętnie przyjmę sogi :]
początkujący na forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 280 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6520
Sproboj robic po treningu naprzemienne natryski z zimnej i goracej wody. Poprostu skieruj strumien wody z prysznica na cwiczone miesnie i np. co minute zmieniaj temperature wody z zimnej na goraca i tak przez kilka lub kilkanascie minut, wedlug potrzeb.

"...maglować, maglować - do bólu do granic wytrzymałości..."
Mariusz P.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
No to coz... Moge sie troche rozpisac poniewaz borykalem i poniekad nadal borykam sie z zakwasami w niemal kazdym cwiczonym przeze mnie miesniu. W nogach i tricepsie bardziej, w plcach i klacie nieco mniej a w bicu zadko kiedy.
Przechodzac do sedna... Proces powstawania zakwasow i sposoby radzenia z nimi bardzo dobrze opisal f***master i moge tu tylko cos niecos dodac.
U mnie zakwasy redukoway sie dopiero po paru miesiacach podobnego treningu. Gdy tylko wprowadzalem zmiany w treningu znow sie bardzo nasilaly, co nie znaczy, ze zalecam Ci ten sam trening przez lata!
Pomocny w moim przypadku byl basen. W prawdzie dzien po basenie zakwasy jeszcze bardziej sie nasilaly, jednak pozniej blyskawicznie znikaly i trwaly 2-3 dni a nie 4-5. Jesli chodzi o nogi to lekki parominutowy bieg jest pomocny.
Znakomicie na zakwasy sprawdza sie kreatyna! Gdy jestem na suplementacji kretki zakwasy niemal zupelnie znikaja, a w czesci miesni po prostu nei sposob, zebym je dostal. Efekt taki utrzymuje sie przynajmniej u mnie jeszcze miesiac po cyklu.
Slyszalem rowniez, ze HMB jest przy ograniczaniu zakwasow bardzo dobre, jednak osobiscie nie sprawdzalem i porownujac cene/efekty tego srodka raczej bym nie polecal.
Do tego mozna dodac sauna, masaze (najlepiej erotyczne ), lekkie aeroby. Warto sie tez porozciagac. Mozna tez zrobic baaaardzo lightowy trening tylko dla rozruszania miesni.
O ile dobrze kojarze ktos kiedys pisal, ze picie napojow izotonicznych w trakcie treningu powodowalo, ze nie mial koles zakwasow.
Pozdrawiam

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
"Klatka:
rozgrzewka
5x dół (70, 80, 90, 100, 110kg)
4x skos (60, 70, 80, 90kg)
4x rozpiętki pod różnym kątem"

Erosik napisz może ile powtórzeń robisz z każdym z tych ciężarów bo to ile kg nakładasz to mi dużo nie powie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 391 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3644
Dobre Faku!! Wlasna wypowiedz usunales za "naruszenie pkt.1. regulaminu" buahahaha

"Sympatia jest czesto wzajemna, Antypatia - zawsze!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2133
rozgrzewka
5x dół (70x12, 80x10, 90x10, 100x8-10, 110x2-3kg)
4x skos (60x12, 70x10, 80x6-8, 90x3-4kg)
4x rozpiętki pod różnym kątem x12 w każdej serii)

Muzykmg - sog

www.pajacyk.pl
chętnie przyjmę sogi :]
początkujący na forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3913 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25673
5x dół
4x skos
to co ty na płaskiej nie robisz wyciskania ???
a pozatym jaki skos ??? głowa w dół czy w góre
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 243 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 2133
Lukasz F
dół = płaska
skos = wyciskanie sztangi na skosie głową w górę
to chyba nie jest tak ciężkie do zrozumienia?

www.pajacyk.pl
chętnie przyjmę sogi :]
początkujący na forum

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
LukaszF >>> Ja przez dlugi czas nie cwiczylem na plaskiej a mialem w klacie niezle przyrosty. Masy oczywiscie, bo jak pozniej polozylem sie na plaskiej to sie ludzie dziwili, ze z taka klatka mozna tak malo wyciskac Ale sile szybciutko sie nadrabia w takim przypadku. A skosy wg mnie lepiej buduja mase niz plaska.
Co do rozpietek to zrobilbym taka zmiane, ze ew. pod roznym katem, ale jednak nie kazda serie. Np w tym tygodniu pod takim katem a w przyszlym pod innym. Ale nie patrze tu pod katem zakwasow tylko po prostu budowy masy.
Te zakwasy to bedzie genetyka i pewnie nie wiele da sie zrobicz takich prostych rzeczy. Na pewno suple by pomogly, no ale przeciez malo jest takich ludzi co decyduja sie na caloroczna suplementacje kreatyna.
Thx za soga. Odbijam.

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 760 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4001
erosik19 - ty serio jestes brat decadeuko? To nie bierz od niego suplementow bo widzialem, ze ostatnio pytal sie o jakies sterydy weterynaryjne zeby Ci pozniej nie mowil, ze to kreatyna

===> ...::: mafia-kafary-sfd-pl :::...<===

Rzuc dziewczyne zanim ona rzuci Ciebie ;D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak poprawnie obliczyć swój max

Następny temat

KLATKA

WHEY premium