SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chęć przybrania na masie i prośba o pomoc

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2599

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

18

Waga

55

Wzrost

179

Cel treningowy

nabranie masy

Staż treningowy na siłowni

1.5 miesiąca

Uprawiane inne sporty

streetball

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

sztanga ławeczka prosta sztangielki

Dieta

raczej ktoś by musiał pomuc

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Split robisz 1 partie mięśni raz w tygodniu (najczęściej , bo możesz ułożyć split nawet na 3 dni + )
Efektywny staje się wtedy jak wiesz jak go wykorzystać , kiedy , jak dobrze dobierzesz ćwiczenia , czyli szereg ćwiczeń zawięrający w sobie podstawowe ćwiczenia takie jak wl , mc , przysiad etc dające bodziec dla całego organizmu , oraz ćwiczeń izolowanych dobranych specjalnie pod swoje ciało , czyli z priorytetem na te partie które masz słabsze .
Ja osobiście nigdy nie robiłem fbw , cały czas tylko split i myśle że dobrze na tym wyszedłem , jednak teraz chce się w końcu zdecydowować na push pull legs , jednak to jak skończę mój split czyli za parę tygodni , ale mniejsza ze mną .
Każda metoda jest dobra , czy split czy fbw , czy hst . Musisz się tylko do niej przyłożyć , efekty od siedzenia nie przyjdą i "plecy się same ku*wa nie zrobia " także niezależnie od tego jaki plan wybierzesz to jeszcze zależy od twojego wykonania , chęci itd czy przyniesie on zadowalające Cię skutki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Postaw na FBW czyli trening całościowy oparty na podstawach- najlepszy dla robienia masy, dodatkowo przy budowie ektomorfika liczy się krótki intensywny i częsty trening.

Co do pytania odnośnie suplementów diety, to z rozsądkiem kreatyne, białko, aminokwasy, witaminy, minerały - bez żadnych mocniejszych stacków czy kuracji hormonalnej :) Ogólnie przez pierwszy rok nie ma sensu ładować kasy w suplementy, trzeba się skupić na trzech filarach - ODŻYWIANIE, TRENING, REGENERACJA.

Zmieniony przez - tg3 w dniu 2012-02-20 21:20:35

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
i już coś dzięki wam rozumiem, a z tym że od siedzenia nic nie przyjdzie się zgodzę dlatego jakiś czas temu wziąłem się za siebie i choć z masą jest jak jest to na pewno zauważyłem wzrost siły i delikatną poprawę sylwetki. dziś się pomierzę i wstawię wymiary ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Jak masz zamiar robić masę to podstawą jednak będzie odżywianie, które musi być na prawde solidne, a nie na zasadzie "nie jem słodyczy, pije mleko" . :) Na wymiary i fotki jeszcze będzie czas, teraz zadbaj o rozwój... Ułożyłeś już plan FBW?

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Postanowiłem że plan ułożę na następny tydzień a ten skończę na starym planie ale jeżeli to FBW jest efektywniejsze to dalsze jechanie na tym planie nie ma sensu i poszukam w tematach jakiegoś dobrego planu chyba że macie jakiś w swoich zasobach i się podzielicie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
Poniedziałek / Środa / Piątek
1.Przysiady ze sztangą na barkach 4x6-8p
2.Wiosłowanie sztangi podchwytem 4x6-8p
3.Wyciskanie sztangi na ławce poziomej 4x6-8p
4.Wyciskanie sztangi z przed głowy 4x6-8p
5.Wyc. francuskie leżąc na ławce 4x6/8p
6.Uginanie z prostym gryfem 4x6/8p

A coś takiego ? Mam wykonywać w każdy treningowy dzień te same ćwiczenia ? I czy mam wykonywać 4 serie a z powtórzeniami zmieścić się w widełkach od 6 do 8 ? Zadaje tyle pytań że aż mi głupio ?

Zmieniony przez - chudszy94 w dniu 2012-02-21 22:30:12

Zmieniony przez - chudszy94 w dniu 2012-02-21 22:35:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
No coś takiego, tylko na barki, biceps, triceps raczej 3 serie, a zakres powtórzeń 12-6. Możesz robić np. jedna seria 12 -> dokładasz obciążenia i 10 -> dokładasz obciążenia i 8 -> dokładasz obciążenia i 6

Polecałbym zrobić jeszcze plan B w którym by był MC i drążek, i rób naprzemiennie, raz A, raz B.

Jak coś jeszcze nei wiesz to pytaj

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 17 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 147
Ja też jak zaczynałem byłem patyk 28w łapie 58kg a teraz 36w łapie i 70kg.potrzebna ci jest jakaś dieta i dobry plan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
To mi daje motywacje :) jak na razie nie mam drążka więc póki co muszę darować ale jak go kupie to dodam. tg3 wszystko tu jasno napisałeś dzięki. A wyciskanie sprzed głowy to jest te ćwiczenie na barki bo nie wiem czy dobrze myślę. A Prezesszymon123 jaki twój staż i rodzaj treningu??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 432
A na przemian może z czymś takim bo są tu zaangażowane trochę inne części mięśni ćwiczonych zestawem wcześniej podanym, raczej jest to dobry pomysł ale pewien do końca nie jestem.

Nogi: Przysiady ze sztanga na barkach 4s
Plecy: Wiosłowanie sztanga 4s
Klatka: Wyciskanie sztangi na skosie 4s
Barki: Wyciskanie sztangi z za glowy 3s
Biceps: Uginanie ramion ze sztanga 3s
Triceps: Wyciskanie sztangi wasko 3s
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmeczenie na treningu co robic ?

Następny temat

Boks na redukcje?

WHEY premium