SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - brak efektów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1077
Witam. Trenuje od 10 miesięcy. Od początku leciałem splitem, najpierw 4x w tyg potem przez brak czasu 3x. masa i siła szła fajnie, nawet dało rade zgubić troche fatu. W między czasie wleciała kretka mono i starałem sie po prostu jeść więcej białka ograniczając śmieciowe żarcie. W najlepszym momencie przykładowo na ławie szło 5 powt 90 kg, jak już miałem dochodzić do tych 95 kg na 5x, nagle wszystko zaczęło iść w dół z masa i siła, więc przerzuciłem się na push/pull. Ale to nic dało ,aktualnie idzie 80 kg na 5 powt. Zacząłem zwracać większą uwage na sen i ograniczyłem weekendowe piwka i nic sie nie zmienia.

Wydaje się że to katabolizm ale z tego co słyszałem musiałbym naprawde mało jeść oraz słabo sie regenerować żeby taki proces mógł zajść.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Cześć. Według mnie musisz po prostu zrobić deload , odpoczać , zregenerować uklad nerwowy i po deloadzie zaczac znowu stopniowo progresowac ciężarem. Tylko nie zapominaj , że własnie aby rosła siła i masa mięśniowa to oprócz ciężkich treningów i progresji cięzarem musisz mieć nadwyżke kaloryczną w diecie , nie wystarczy tylko trzymac wysoko białka i ograniczac smieciowe zarcie , tylko dieta musi byc zbilansowana z nadwyżką kaloryczną , inaczej na pewno nie będziesz progresował. No i oczywiście musisz też zadbać o regenerację.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33111 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
desperados
masa i siła szła fajnie, nawet dało rade zgubić troche fatu. W między czasie wleciała kretka mono i starałem sie po prostu jeść więcej białka ograniczając śmieciowe żarcie.
sprecyzuj jak wyglada twoja dieta i jaki jest cel bo z jednej strony piszesz o budowaniu masy , siły a z drugiej o redukcji fatu a te procesy są skrajne i mało reale do realizacji razem . Może ty zwyczajnie jestes na reduckji i masz niskie kcal i zaczynają się pojawiać spadki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1077
erwinoos
Cześć. Według mnie musisz po prostu zrobić deload , odpoczać , zregenerować uklad nerwowy i po deloadzie zaczac znowu stopniowo progresowac ciężarem. Tylko nie zapominaj , że własnie aby rosła siła i masa mięśniowa to oprócz ciężkich treningów i progresji cięzarem musisz mieć nadwyżke kaloryczną w diecie , nie wystarczy tylko trzymac wysoko białka i ograniczac smieciowe zarcie , tylko dieta musi byc zbilansowana z nadwyżką kaloryczną , inaczej na pewno nie będziesz progresował. No i oczywiście musisz też zadbać o regenerację.


A co rozumiesz przez slowo odpoczynek? Tydzien przerwy? Czy mniejsze ciezary?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
desperados
erwinoos
Cześć. Według mnie musisz po prostu zrobić deload , odpoczać , zregenerować uklad nerwowy i po deloadzie zaczac znowu stopniowo progresowac ciężarem. Tylko nie zapominaj , że własnie aby rosła siła i masa mięśniowa to oprócz ciężkich treningów i progresji cięzarem musisz mieć nadwyżke kaloryczną w diecie , nie wystarczy tylko trzymac wysoko białka i ograniczac smieciowe zarcie , tylko dieta musi byc zbilansowana z nadwyżką kaloryczną , inaczej na pewno nie będziesz progresował. No i oczywiście musisz też zadbać o regenerację.


A co rozumiesz przez slowo odpoczynek? Tydzien przerwy? Czy mniejsze ciezary?


Poczytaj sobie o deloadzie , to nic innego jak chwilowe roztrenowanie , dajesz sie zregenerowac ukladowi nerwowemu. No chyba ze nie czujesz sie zmeczony , chodzisz na trening z przyjemnoscia tylko po prostu nie jestes w stanie progresowac ciezarem to wtedy pewnie jest to kwestia zbyt malej kaloryki w diecie jak kolega wyzej pisał. Jak bedziesz miał za mało kalorii to nic nie zbudujesz.Bo ja nie jestem przekonany ze u Ciebie jest to kwestia deloadu.


Zmieniony przez - erwinoos w dniu 2023-07-23 12:37:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754788
Niestety, ale nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Możemy jedynie zasugerować Tobie, co jest istotne w kwestii wyników kształtowania sylwetki i siły naszych mięśni. Jest to dobrze dobrana dieta i trening siłowy. Skoro nie ma wyników, a wręcz siła spada, to muszą w tych podstawach być jakieś ogromne braki. Zdecydowanie należy przeanalizować to dokładniej, krok po kroku.

Poza tym, polecam również zastanowić się jak długo jesteś już w cyklu treningowym i kiedy ostatnio robiłeś strategiczne roztrenowanie/deaload.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening - zalecana ilość serii

Następny temat

Bar dipy zamiast tradycyjnego dipa?

WHEY premium