SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Budowa masy mięśniowej - brak efektów

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 684

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 622
Cześć.

Mam problem z zalewaniem brzucha po przejściu na masę.
Krótkie wprowadzenie:
Mam 33 lata, 179 cm wzrostu, ćwiczę 3x FBW + codzienne spacery (2,5-5km), praca głównie siedząca, waga aktualnie 73,5kg.
Zapotrzebowanie, które wyliczyłem z uwzględnieniem aktywności to 2400-2500 kcal/dzień.
Od marca do czerwca redukowałem na 2100 kcal i wszystko szło książkowo (150g białka, 80g tłuszcz, reszta węgle). W 3 miesiące zgubiłem jakieś 6-7 kg i ~7cm w pasie.
Po zejściu z %BF od czerwca zacząłem budować masę. Dzienny rozkład makro: 170g B, 100g T, 280g W = 2700 kcal, więc nadwyżka niewielka gdyż celuje w czystą masę. Nie spieszy mi się.

Problem w tym, że mimo tego bardzo zalewa mi brzuch. Waga po 1,5 miesiąca pokazuje 1,5 kg więcej (od 2 tygodni waga stoi), więc teoretycznie jest ok. Niestety patrząc w lustro mam wrażenie, że to sam tłuszcz na brzuchu. W te 1,5 miesiąca obwód pasa zwiększył się o 4 cm.
W tym tempie za miesiąc znajdę się w punkcie wyjścia.

W związku z tym, że dodatkowo borykam się z innymi problemami takimi jak: rozdrażnienie, problemy ze snem, senność, zmęczenie, itp. zacząłem podejrzewać, że może mnie dotyczyć problem niskiej wrażliwości na insulinę (choć od kiedy zacząłem trzymać michę na redukcji do słodkiego już mnie nie ciągnie jak kiedyś).

W najbliższym czasie wybiorę się na szereg badań, jednak nie wiem co mam z sobą robić do tego czasu.

-Czy przeszacowałem z nadwyżką i powinienem odjąć trochę kalorii?
-Czy sensowym jest zmniejszenie ilości węglowodanów na rzecz tłuszczy? Jeśli tak to do jakiego poziomu?
-Czy może taki początek pierwszej masy to normalne i robić swoje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Nie zalewają nas makroskładniki tak samo jak nie tyje się lub nie chudnie od makro a bilansu kalorycznego wiec masz za duża nadwyżkę kaloryczną której organizm nie jest w stanie przerobić i magazynuje wiec albo utnij kcal albo dodaj kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Zdecydowanie nie będzie to wynikało z ilości spożywanych węglowodanów, a kalorii w Twojej diecie. Poza tym, czytając opis tego, jak się czujesz, można dojść do wniosku, że coś tam jest nie tak z hormonami i wynik jest tego jaki jest. Nie napisałeś niestety nic na temat zmian obwodów ciała w perspektywie całości okresu redukcji. Wklej nam wszystkie pomiary obwodów ciała, a nie tylko obwód w pasie. Wrzuć zdjęcia sylwetki po redukcji i obecne.

Nie wiem również czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale budując masę mięśniową trzeba liczyć się z tym, że odłoży się również tkanka tłuszczowa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
Tutaj nie ma jakiejś szczególnej filozofii, o ile w przypadku redukcji masy ciała mogą dojść problemy z hormonami czy chorobami autoimmunologicznymi które utrudniają nam redukcję masy ciała, motyle na Marsie nie stanowią aż takiej dużej przeszkody i to co odpisujesz może sugerować że popełniasz Na którymś etapie gdzieś jakieś błędy. Mogą to być błędy w diecie, zbyt duża ilość kalorii, zbyt dużo przetworzonej żywności, jest zbyt dużo cukru. Być może zbyt słaby trening, może kiepska technika ćwiczeń przez co mięśnie nie otrzymują odpowiedniego bodźca do wzrostu, A ta nadwyżka kalorii musi gdzieś zostać wepchnięta. Wypełniłem cię to działo żebyśmy więcej informacji mili o tobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jak najbardziej, warto jest przeanalizować kilka przykładowych dni Twojej diety. Najlepiej jakbyś wrzucił je do sprawdzenia, zgodnie z opisem w regulaminie działu. Zoabczymy jak to wygląda. Poza tym, analiza treningu siłowego. Może być tutaj lub też w dziale trening dla początkujących. Do tego opis jak wygląda Twoja regeneracja, zdjęcia sylwetki przed okresem budowy masy mięśniowej i obecnie. Wszystkie pomiary obwodów ciała w perspektywie tych tygodni dodatniego bilansu energetycznego. Wiele zmiennych będzie tutaj istotne.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Odżywianie - porady

Następny temat

Odchudzanie - brak efektów

WHEY premium