SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak zmian wizualnych

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1226

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 156
Witam, od 3 miesięcy ćwiczę na siłowni w celu zrobienia masy mięśniowej. Może sie wydawać że wszystko idzie dobrze, bo waga rośnie około 0.5kg tygodniowo, a łącznie przytyłem +/- 6kg. Problem tkwi w tym że nie widzę żadnych zmian na ciele. Dodam że mam trochę tłuszczu, aczkolwiek porównując do zdjęć z początku nie widzę żadnych zmian. Siła trochę poszła w górę, jednak spodziewałem się większej progresji. Myślicie że przejmuję się niepotrzebnie? Może efekty ukryte są pod tłuszczem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
Każdy ćwiczący na siłowni, mający na celu poprawę swojej sylwetki musi się liczyć z tym, że okres kształtowania sylwetki jest długoterminowy.
Z jednej strony budowa masy mięśniowej jest procesem powolnym i jeśli nasza masa ciała wzrosła o 1kg miesięcznie to można już uznać, że mamy dobre efekty.

Jeśli ta masa nam rośnie w szybszym tempie możemy domniemywać, że nie jest to tylko masa mięśniowa.

Podobnie jest z redukcją tkanki tłuszczowej. Najczęściej budowaliśmy ją dość długo i nie możemy liczyć, że lata zaniedbań w kwestii aktywności fizycznej i diety jesteśmy w stanie naprawić w krótkim czasie.

Musimy też mieć świadomość, że sami siebie często źle oceniamy i nie widzimy żadnych zmiany w naszej sylwetce bo widzimy się codziennie i nawet jak ta nasza sylweta się zmienia to my tego nie zauważamy.
Dlatego z naszego punktu widzenia najważniejsze są regularne pomiary naszego ciała bo tak jak w tym przypadku 6kg na plus na pewno się odbiło na naszej sylwetce nie wiadomo czy negatywnie czy pozytywnie.

Polecamy również: Brak postępów na siłowni - 10 najczęstszych powodów

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
3 miesiace 6 kg to właśnie Ci tłuszczu więcej przybyło niz mięśni, masa mięśniowa tak szybko nie idzie, a dlatego nie widzisz efektów bo kilogram tłuszczu ma wiekszą objetość niz masa miesniowa

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 156
Rozwiązaniem będzie obcięcie kalorii?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17708 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
nie wiem, nie wiem jak wygladasz, jak było przed jak jest obecnie, jak trenujesz, jak się odżywiasz.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347433
Jakim planem trenujesz? Ile sily zbudowales przez ten czas?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62316 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777876
MatSom12
Witam, od 3 miesięcy ćwiczę na siłowni w celu zrobienia masy mięśniowej. Może sie wydawać że wszystko idzie dobrze, bo waga rośnie około 0.5kg tygodniowo, a łącznie przytyłem +/- 6kg. Problem tkwi w tym że nie widzę żadnych zmian na ciele. Dodam że mam trochę tłuszczu, aczkolwiek porównując do zdjęć z początku nie widzę żadnych zmian. Siła trochę poszła w górę, jednak spodziewałem się większej progresji. Myślicie że przejmuję się niepotrzebnie? Może efekty ukryte są pod tłuszczem?


Jeśli poziom tkanki tłuszczowej jest dość wysoki to zapewne te efekty nie są dostrzegalne jednak jeśli masz poziom tłuszczu powiedzmy powyżej 15% to nie powinieneś masować w ogóle tylko najpierw obniżyć poziom tłuszczu, a dopiero później zająć się budowaniem sylwetki.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Poprawne mierzenie obwodów

Następny temat

Ergometr wioślarski pomoc z planem treningowym.

WHEY premium