SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Brak progresu. Czy oczekuję niemożliwego?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1041

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 94
Cześć,
Jestem w stagnacji i chyba muszę coś zmienić.
36 lat, 180 cm, obecnie 84 kg wagi. Ćwiczę kilka lat (średnio regularnie, średnio wytrwale), ale od roku ostro i regularnie (rok temu ważyłem 96 kg). Wagę traciłem stopniowo (średnio 1kg miesięcznie).
Mój plan:
Poniedziałek: klata (sztanga/hantle płasko około 4x10, rozpiętki hantlami płasko 4x10, hantle w skosie z głową w górę 4x10, rozpiętki na bramie 4x10, sztanga z głową w dół 4x10) i biceps w skrócie 3x4x10.
Wtorek, czwartek, sobota: kardio - 30 minut schody interwałowo z tempem na maxa, 30 minut bieżnia pod górę (15%) interwały 50/50 szybki marsz i bieg - obecnie robię 3,7 km w ww. czasie.
Środa: Barki i brzuch. Wszystko średnio 4x10: wyciskanie siedząc na ławce 90st., unoszenie hantli przód, unoszenie hantli na boki, unoszenie siedząc z głową w dół, brzuszki na ławce, wznoszenie nóg w zwisie.
Piątek plecy i tricpes. Plecy: Podciąganie 4X10, wiosłowanie z ławeczki z jednym kolanem na ławeczce 4x10, ściąganie na wyciągu za głowę 4x10, przyciąganie linki oburącz siedząc 4x10, Triceps 3x4x10 (pompki rzymskie, hantle, linka ze sznurem).

Z kardio jestem zadowolony, to trening pod aktywność górską i jestem b.zadowolony z efektów. Obecnie fajnie progresuję. To co mi się nie podoba, to bardzo powolny progres w:

- treningu siłowym - od roku tracę wagę, przez pierwsze pół roku traciłem siłę lub stałem w miejscu, drugie pół roku to bardzo powolny progres przy tym samym tempie redukcji wagi.

- redukcji tkanki tłuszczowej - mając 96kg byłem ulany (równomiernie), jestem b.zadowolony z tego co było przez pierwsze 10 miesięcy, bo ładnie spalałem tłuszcz, przy bardzo niewielkiej redukcji mięśni. Problem w tym, że teraz się zatrzymałem, a jeszcze odrobinę chcę zrzucić (mam malutką oponkę na brzuchu).

Przez jakieś 11 miesięcy co miesiąc, bardzo równomiernie, stopniowo traciłem 1 kg. Jednak miesiąc temu doszedłem do wagi 82 kg i mój organizm uznał, że to chyba za mało, bo nagle dostałem wilczego apetytu i szybko strzeliłem na 84kg. Co ciekawe moja wytrzymałość kardio nagle znacząco się poprawiła mimo zyskania 2 kg.

Teraz pytanie: co zrobić, żeby zwiększyć progres w treningu siłowym? Czy nie staram się pogodzić dwóch rzeczy, których w pewnym momencie nie da się pogodzić (trening siłowy i dosyć ostry trening kardio)? Może moje ciało już samo nie wie czy ma rosnąć czy chudnąć ? :D
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 94
Zrobiłem w grudniu przerwę od areobów (zrobiłem 3 treningi przez miesiąc), wpier****em jak zwierz i cisnąłem trening siłowy. Przytyłem 5 kg. Od stycznia wróciłem do areobów i dołożyłem trening nóg, którego wcześniej nie robiłem. Obecnie: pon-klata,bic; wtor-kardio i 4 serie podciągania); środa-barki i brzuch; czwartek-nogi,4serie hantle płasko na klatę, piątek-plecy,tric; sobota-kardio, niedziela rest). Na bieżni pod górę i schodach (takie kardio robię) czuć te 5 kg bardziej niż się spodziewałem, ale progres w treningu siłowym bombowy co widać nawet po sylwetce. Kluczowe było chyba dołożenie kalorii.

W styczniu nadal jem dużo i niekoniecznie czysto (wrzucam trochę słodyczy), ale cisnę kardio tak jak wyżej pisałem. Od lutego zamierzam redukować kcal i powolutku ciąć.


Zmieniony przez - Zyponiusz w dniu 2023-01-16 20:51:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106172
Twoje ciało to może Ci jedynie dawać sygnały a nie że steruje sobie samo co ma robić. Będziesz dalej w deficycie to redukcja będzie postępować dołożysz zaczniesz być na zero albo waga będzie rosnąć;)

Ciężko progresowac siłowo jeśli waga jest coraz bardziej niska i spada z tygodnia na tydzień bo orgaznim ma coraz mniej energii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Za dużo aerobów nie sprzyja regeneracji. Ciężko też o jakieś spektakularne progresy siłowe.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kalorii trzeba dołożyć. Inaczej postępów siłowych nie odnotujesz.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 94
ronie220
Kalorii trzeba dołożyć. Inaczej postępów siłowych nie odnotujesz.


Ok, przyjmowanie kalorii to nie problem... ale co z treningami? Czy przy nadwyżce kalorycznej trenując 5-6 razy w tygodniu (3 razy siłowy, w 2 lub 3 interwały/areoby) jestem w stanie progresować siłowo? Co do tych areobów nie robię długich treningów wytrzymałościowych, tylko godzinne ostre interwały... ale jednak 6 treningów w tygodniu to dużo...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 94
ronie220
Kalorii trzeba dołożyć. Inaczej postępów siłowych nie odnotujesz.


no i oczywiście nie chcę się zalewać tłuszczem... :D a jak będę żarł więcej, to zapewne zacznę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 39 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 94
nightingal
Za dużo aerobów nie sprzyja regeneracji. Ciężko też o jakieś spektakularne progresy siłowe.


Pytanie czy godzinne, intensywne interwały to za dużo areobów...?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Zyponiusz
ronie220
Kalorii trzeba dołożyć. Inaczej postępów siłowych nie odnotujesz.


no i oczywiście nie chcę się zalewać tłuszczem... :D a jak będę żarł więcej, to zapewne zacznę.



Największe postępy siłowe notowałem jedząc 6-7tys kcal dziennie. Owszem, ulewało, ale 2-5 kg dodawałem co tydzień. Nie bez powodu najsilniejsi ludzie są zalani fatem. Wybierz co jest Twoim priorytetem.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2022-11-17 10:10:47
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 76 Napisanych postów 720 Wiek 34 lat Na forum 3 lata Przeczytanych tematów 8637
Zyponiusz, jeśli pomimo takiego stażu udawało Ci się progresować na redukcji, to brawo, jest to rzadkie zjawisko nawet wśród osób na dopingu. To jest tak, że albo budujesz i siła rośnie, albo redukujesz i nic budujesz miesni, bo jesteś w deficycie. Napisałeś, że chcesz jeszcze dociąć, a pytyasz o prtogres w treningu siłowym - dwie wzajemnie wykluczające się rzeczy (z reguły). Wybierz albo jedno albo drugie, wybierz kaloriami, Twoj organizm nie wybiera, to Ty wybierasz zależnie od tego ile dasz kalorii i czy będziesz w nadwyżce czy w deficycie. Nie napisałeś nic o kaloriach, a to jest zależne od tego czy jesteś w deficycie, chyba nie doceniasz aspektu diety w tym wszystkim nawet pisząc w temacie treningu zaawansowanych. Po takiej długiej redukcji warto wejść na zero kaloryczne na 10-14 dni, zatankować organizm, ograniczyć cardio, a następnie uciąć kalorie, np. o 500 i docinać i cardio. A w treningu siłowym skupić się na utrzymaniu, a jak sie uda dołożyć to szampany.

W poście piszesz o nadwyżce kalorycznej i progresie siłowo. To chcesz być w nadwyżce kalorycznej, robić cardio i dociąć oponke? xDDDDDDD Brzmi jakbyś sądził, że cardio spala tkanke tłuszczową xDDDDDD

Na Twoim miejscu wybrałbym jedno z tych rozwiązań, albo jak masa, to chociaż 3 miesiące - albo dużo lepsze rozwiązanie, te zredukowanie poprzedzone zerem kalorycznym. Wtedy możesz kręcić te intensywne interwały.
Czy intensywne interwały? To zależy jakie, pojęcie względne. Najprawdopodobniej będziesz wtedy musiał po prostu jeść więcej, bo aktywność fizyczna to (tylko i aż) narzędzie do kreowania deficytu kalorycznego.

ronie220
Największe postępy siłowe notowałem jedząc 6-7tys kcal dziennie. Owszem, ulewało, ale 2-5 kg dodawałem co tydzień.

Na jakich ćwiczeniach? A na izolacjach typu biceps triceps hantlami czy wznosy hantlami też dodawałeś ciężaru? Możesz przykładowo podać jakiś okres? Na biceps dołozyłeś 2 kg przez np. pół roku masy? Wiecej, mniej? Jakiś punkt odniesienia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Kogo obchodzi biceps, triceps czy wznosy boczne?

Martwy, siady, wyciskanie leżąc, podciąganie. Tu się buduje siłę a nie w takich p******ach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
No może triceps ma z nich największe znaczenie, bo w wyciskaniu jest jednak ważny. Ale ogólnie to drobnica która na ogólną siłę ma wpływ taki sobie.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy Siłownia Siłownia Streetlifting rzut okiem na "świeżo"

Następny temat

Trening do oceny

WHEY premium