SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bolący nadgarstek :(

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 14164

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam problem, strasznie boli mnie prawy nadgarstek przy ćwiczeniach głównie na klatke, boli nawet po tygodnowej przerwie w ćwiczeniach, co radzicie ???
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja kiedys cwiczyłem i zobaczyłem jak ktos robi rozgrzewke nadgarstkow tez se zrobilem po treningu wzskoczla mi kosc mala kostka do dzis czasem mnie boli jak wygne nadgarstek do tyłu to ja widac nic z tym nie robie narazie nie sprawia kołopotu wiec niech bedzie pozro dla wszystkich
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2893 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17953
przede wszystkim opisz dokladniej jaki to bol

mozliwe ze ciezar za duzy i technika nie ta
1

"Czekasz na swoją szansę, ale nikt ci jej nie da
Dopóki nic nie zrobisz i sam sobie będziesz schlebiał"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Boli gdy wykonuje ćwiczenia z użyciem nadgarstka, jak na klatke czy biceps. Jest to bul przy nawet lekkim zginaniu go.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
moze gdzies wybiles go ? nie podejrzewasz kiedy i ak sie stalo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1002 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 19653
Hm ,jak mnie bolał nadgarstek to praktycznie tylko przy robieniu bicepsa .
Na klate to tylko jak sztanga "wyłamywała nadgarstek" znaczy jak dłoń stawała sie prostopadła do przedramienia .Wtedy idzie duży nacisk na nadgarstek .

Polecam robić 5-6 seri na biceps ,bez sztangi ,uginanie sztangietek stojąc ,robiąc tzw. młotki ,i np. na wyciągu .

Dodatkowo założyć bandaż elastyczny na nadgarstek ,i możesz kupić maść na ból stawów ,mięśni itp. w aptece bez recepty 5-10 zł .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heh kolego chyba masz ten sam problem co ja i wcale nie jest to miłe ... po pierwsze to ten ból najprawdopodobniej nie jest przyczynom złej techniki ćwiczenia lub przeciąrzenia nadgarstka tylko zbiera Ci się płyn w nadgarstku ... gangrion sie to nazywa hehe ... polecam abyś odwiedził lekarza i niech on to oceni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
****master - wybicie nadgarstka odpada na pewno, wydaje mi sie że to przez złe trzymanie sztangi na płaskiej ławce, faktycznie trzymałem tak, że nadgarstek był za bardzo odchylony od pionu, bardziej prostopadle do przedramienia w momęcie opuszczania sztangi do dołu. Poprawie ten element, maść i opaska powinna pomuc. Dzięki !!!
Ps. Bobero nie strasz mnie :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 591 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3116
jedyne rozwiązanie to wizyta u lekarza. jak dalej bedziesz cwiczyl to mozesz sobie zrobic krzywde. a 10 minut na lekarza cie nie zbawi. lepiej dmuchac na zimne
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 13 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1236
ee ja mialem podobny problem na wakacje. Poszedlem do lekarza i zalecil mi fastum + jakies tablety. Po 2 tyg. bol minal ale jak chcialem cwiczyc to pojawial sie znow. Miesiac przerwy i sie wyleczlo :]
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 439 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 3038
Powiedzcie mi jak to robicie ze macie nadgarstek pod kątem prostym do przedramienia? Chyba ze przy wąskim rostawie np. 20 cm.

Liczy się wytrwałość!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 1621 Wiek 44 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 17763
No wlasnie oni maja pod katem prostym- dlatego potem ich boli..
A powazniej. Zrob sobie odrobine luzu. Uzywaj masci polecanych przez poprzednikow. Polecam tez robic sobie rozcierania, ale w poprzek nadgarstka. Polega to na wykonywaniu takich malych koleczek kciukiem drugiej reki.
Na odleglosc trudno cos powiedziec, tak wiec lepiej udac sie do lekarza jesli to nie przejdzie. Podejrzewam, ze boli Cie po stronie grzbietowej? Ja stawialbym na konflikt promieniowo-lodeczkowaty, ewentualnie uszkodzenie chrzastki trojkatnej lub "nadgarstek wioslarza". Ale jak mowie- na odlegosc to mozna sobie przez telefon gadac a nie diagnozy stawiac.
Pozdrawiam
1

Nie ma ludzi nieomylnych...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

HOLIZM

Następny temat

czy do wakacji da rade?

WHEY premium