SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bieganie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 8001

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Mam pytanko związane z bieganiem
3 tydzień robie trening ACT w celu redukcji tkanki tłuszczowej,przez ten czas jeździłem tez rowerem 3 razy w tyg. okolo 60 min.Postanowiłem zamienic rower na bieganie i dzisiaj na pierwszy raz pobiegałem 30 min.Problem w tym ze pulsometr caly czas wskazywal puls okolo 175-185.Czy to nie za duzo??Chce co jeden,dwa treningi dodawać 5 min,tak zeby w koncu biegac przez godzine.Czy ten wysoki puls to wynik niedotrenowania,bo nigdy w zyciu nie biegalem??Dodam ze na rowerze musialem jeździc bardzo duzo zeby wogle sie zmeczyc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 528 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10185
Początki takie są nie masz formy i szybko sie męczysz a co za tym idzie puls rośnie

Yo, yo mada faka bicz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Czyli na luzie moge biegac dalej??Pytam,bo czytałem gdzies ze najlepszy puls przy aerobach to chyba 120-140.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 528 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 10185
Jak po kilku treningach nie spadnie ( przy tej samej intensywności) to wtedy mozesz sie zacząć martwić
Moze to byc spowodowane tym ze źle oddychasz

Zmieniony przez - NameNotDis w dniu 2007-05-23 23:21:43

Yo, yo mada faka bicz!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Może też być problem z przyswajaniem tlenu - kiepawa hemoglobina. Nieraz wystarczy wzbogacić dietę w czerwone chude mięso, najwięcej żelaza hemowego ma wątróbka

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Ok,bede biegal dalej,zobacze czy puls bedzie mniejszy.Aha,jesli chodzi o to co napisal Jogger,to czy przy jezdzie rowerem nie mialbym takich samych efektów??Bo moge jeździc dlugo szybkim tempem i nie męczę sie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Spróbuj na rowerze tak przycisnąć, żeby mieć efekt jak przy bieganiu, i sprawdź wtedy tętno.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Na rowerku musze jechac max zeby wyciagnac taki puls jak przy wolnym biegu,ale pobiegam jeszcze,w koncu to byl pierwszy raz.Aha,ale to dobrze jak biegam w pon,sr,pt,a we wt,i czw robie HIITa??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 3542 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11507
Bobby sprobuj od szybkiego marszu a pozniej powoli zwiekszj intensywnosc tj trucht ,bieg wolny itd.
Ilosc treningow to sprawa indywidualna, zalezy od tego jak sie z tym czujesz itp.
Pozdr.

Wal śmiało - odpowiem na każde pytanie

TRENING OSOBISTY 604 971 921

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
ale to dobrze jak biegam w pon,sr,pt,a we wt,i czw robie HIITa??
Nie wspominałeś wcześniej o HIITcie, ja na 2gi-3ci dzień po nim mam jeszcze tętno biegowe 15-20 ud./min. większe niż normalnie biegnąc w tym samym tempie . Wygląda na to, że przyśpieszenie tętna przez HIIT (również spoczynkowego) daje właśnie efekt zwiększonego przyswajania tlenu (EPOC) co bezpośrednio się przekłada na więklze potreningowe i spoczynkowe spalanie tłuszczu (utlenianie )


Zmieniony przez - jogger w dniu 2007-05-25 13:11:38

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 480 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16628
Aha,czyli biegam dalej,bo w sumie pomimo wysokiego pulsu nie czulem az takiego zmeczenia i bylbym w stanie w miare rozmawiac podczas biegu,moze jeszcze zmniejsze troche tempo.I jeszcze ostatnie pytanko,czy dobrze jest biegac zaraz po silowni??Na razie trenuje ACT,i tak 15 min. po treningu ide biegac.To dobry plan,czy powinienem znalezc inna pore dnia na aeroby??

Zmieniony przez - bobbybobby w dniu 2007-05-25 15:28:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Posiłek po treningu

Następny temat

dieta do poprawy na mase

WHEY premium