SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biceps - jak trenować

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1512

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Cześć

Mam pytanie dość chyba oklepane ale jest u mnie z tym kłopot...

Trenuję biceps w ten sposób:
1. Uginanie sztangi prostej stojąc
2. Uginanie hantli w chwycie młotkowym stojąc
3. Uginanie hantli w chwycie młotkowym z rotacją do środka stojąc
4. Podciąganie sznurka wyciągu dolnego stojąc na steperze chwytem młotkowym

Czy to za dużo czy pewne ćwiczenia się dublują?
Jedni mówią że za dużo i się dublują inni że trzeba "dołożyć porządnie bicepsowi". Ja mam mieszane uczucia dlatego pytam.

Od jakiegoś czasu nie czuję dobrej pompy mięśniowej przy tym treningu bicepsu. Czyli coś jest nie tak a przerwy liczę ze stoperem + dokładam ciężary.

Proszę o opinie.

Dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Ale nerwy nie pomogą skoro jeden i drugi stwierdzili to samo to nie ma ciśnienia. Lepiej odpuścić tydzień czy dwa treningów niż doprowadzić do poważnej kontuzji, która wykluczy Cię z trenowania na kilka miesięcy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Ale po co tyle ćwiczeń w chwycie młotkowym ? Jak wygląda cały trening bo sam biceps ocenić w oderwaniu od całości planu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Cały plan wziąłem z postu "pierwszy rok treningów" ostatnią wersję. Zmodyfikowałem tylko ten biceps i nie wiem czy słusznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Ale który konkretnie skopiuj go i wrzuć tutaj i daj podstawowe info o sobie będziemy mieli się do czego odnieść

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Plecy 1
1. Podciąganie na drążku 4x 6/8p
2. Martwy ciąg 4x 6/8p
3. Wiosłowanie ze sztangą 4x 8/10p
4. Szrugsy 4x 15p


Biceps 1
1. Uginanie sztangi prostej stojąc 4x 8p
2. Uginanie hantli w chwycie młotkowym stojąc 4x 12/15p



Klatka 2
1. Wyciskanie sztangi leżąc 4/5x 6/8p
2. Wyciskanie hantli na ławce skośnej nad głowę 4x 8/10p
3. Rozpiętki na ławce skośnej 4x 12p - stały ciężar


Barki 2
1. Wyciskanie żołnierskie 4x 8/10p
2. Pajacyki (wznosy boczne hantli) 4x 12/15p



Triceps 2
1. California press (wyciskanie tricepsowe sztangi leżąc) 4x 8/10p
2. Pompki tricepsowe 4x 12/15p




Nogi 3
1. Przysiady ze sztangą na karku 4x 6/8p
2. Wykroki ze sztangą 4x 10/12p
3. Uginanie podudzi
4. Wspięcia na palcach ze sztangą na karku 4x 30p

Brzuch 3
1. Brzuszki pełne 4x 20p
2. Wznosy kolan do klatki w zwisie 4x 15p
3. Skrętoskłony 4x 20p (po 10 skłonów na stronę)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Info o sobie hmm. Trenuję prawie rok 10 miesięcy dokładnie. 3 razy w tygodniu, przez 3 mies trenowałem 4 razy w tygodniu. Jem BCAA i Białko z odżywek. Dietę nie mam ułożoną przez profesionalnego dietetyka ale staram się liczyć ile zjadłem białka, węglowodanów.
Mam kłopot z brzuchem - zaniedbuje jego trening co obijawia się tym że jest lekka oponka.
Chyba tyle. Na pewno schudłem bo spodnie które były na mnie na styk zdjemuję teraz bez rozpinania guzika. Klatka mi urosła biceps też chodź ostatnio mam wrażenie stagnacji w bicepsie i to mnie niepokoi. Siła rośnie. Trenuję ze stoperem robię przerwy miezy seriami od 30 sek do 1 min. Między ćwiczeniami 2 min przerwy max. Skupiam się na technice nie robię na odwal się i dbam aby cały czas czuć tętno i zmęczenie na treningu. Nie robię aerobów bo jeden gość na siłowni mi powiedział że zlecą mi mięśnie wtedy - był dobrze dopakowany więc stwierdziłem że może ma rację. Mam problem z barkami - nie rosną.
Klata fajnie się rozbudowała, plecy też
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
1 - Biceps, Nogi, Barki.

2 - Klatka, Triceps, Plecy.

Tak jeden facet kazał mi dzielić ten trening.
Powiedział że to daje najlepszy efekt.


Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-09-14 08:53:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Doradź rion10 jak robić trening bicepsu. To co pisałem wyżej z tym podziałem treningowym to tak mnie zaczepił facet żebym trenował. Zagadał poprostu sam z siebie. Ja jednak trzymam się tego co pisze w treningu wyżej. Nie wiem czy gość miał racje czy nie. Jakbyś mógł to też ocenić.



Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-09-14 09:25:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Przy takim treningu ja bym nie dawał więcej niż dwa ćwiczenia. Jedno na ogólny rozwój bicepsów czyli uginanie ze sztangą a drugie, które zaatakuje ramienno promieniowy czyli młotki. Więcej nie trzeba. Później jak zbudujesz jakiś sensowny biceps to można patrzeć, w której głowie jest brak i dostosować dfo tego trening,

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 382 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2096
Ok ale trening i podział ok? A po pewnym czasie co dołozyć do treningu bicepsu? Jakie ćwiczenie/ćwiczenia byś proponował?


Zmieniony przez - C4-C3 w dniu 2016-09-14 11:20:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Podział ok. To zależy później co trzeba w tym bicepsie poprawić. Jak już jest masa sensowna to tylko się poprawia konkretne rejony

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sylwetka

Następny temat

[blog] kalmic

WHEY premium