SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Biały chleb na masę

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2593

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 39 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 339
Nie ukrywam, że czarny nie wchodzi mi i drogi jest. Dopóki sam czegoś upichcę muszę jeść zwykły? Skład to mąka pszenna i żytnia 50:50, woda, sól.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6284 Napisanych postów 76113 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755290
Istotna jest kwestia całości Twojej diety, a nie jednego produktu w niej obecnego. Z tego też względu sugeruję dać do sprawdzenia kilka przykładowych dni tego jak się odżywiasz. Jeżeli wszystko w diecie będzie w porządku, to nie widzę problemu aby włączyć pieczywo gorszej jakości. W przypadku gdy jednak gorszej jakości produktów będzie sporo, to robi to znaczną różnicę. Poza tym pieczywo mieszane pszenno-żytnie nie jest aż takie źle jak typowe pszenne. Jak najbardziej warto piec chleby samemu. Będzie to najlepsze rozwiązanie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 503 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9798
Nie jesteś zawodowcem, nie popadaj w paranoje, zamieszaj sobie rodzajami pieczywa, raz taki, raz takie, żadne nie zaszkodzi, a urozmaicanie smaków to podstawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132171 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460727
Sam go robisz to jest plus, wiesz co masz a nie jakieś marketowe gnioty, mozesz go stosować

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33179 Napisanych postów 23266 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278284
Jak masz możliwość to rób swój .najlepszy i wiesz co w środku , chyba że.masz dostęp do dobrych wyrobów w piekarni lokalnej to poproś o skład i się zorientuj . Zależy też ile tego chleba jesz ( ten co podales jak ma taki skład to jeszcze tragedii nie ma ). Ja robię chleb na swoim zakwasie żytnim i dwa bochenki mam na tydzień , koszt około 7 zł i jakieś 20 minut pracy + 60 min pieczenia .





Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2020-01-28 21:27:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9063 Napisanych postów 82765 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699983
Mąka nieoczyszczona, z której wypieka się chleby wysokiej jakości różni się od mąki rafinowanej barwą – jest wyraźnie ciemniejsza. Stąd też wydawać by się mogło, że dobre jakościowo pieczywo od tego gorszej jakości rozróżnić można po kolorze. W praktyce jednak sytuacja wygląda inaczej, gdyż piekarnie często dodają do swoich wyrobów składniki zmieniające ich koloryt. W efekcie nawet chleb otrzymany w 100% z mąki oczyszczonej dla niewprawionego oka może kolorem przypominać chleb razowy. Niestety jest to tylko złudzenie, na które na co dzień nabiera się wielu konsumentów. Warto sobie zapamiętać, że chleb ciemniejszy nie musi być jakościowo lepszy od chleba jasnego. Liczy się przede wszystkim skład, a nie barwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29913 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
jak nie zjadasz bochenka dziennie tylko 2-3 kromki cyz bułka i wszystko wliczysz to nie ma co się streswać, aczkolwiek nie da się ukryć, że o niebo lepsze będzie pełnoziarniste na zakwasie
...
Napisał(a)
Usunięty przez flex1976 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
flex1976
W praktyce jednak sytuacja wygląda inaczej, gdyż piekarnie często dodają do swoich wyrobów składniki zmieniające ich koloryt. W efekcie nawet chleb otrzymany w 100% z mąki oczyszczonej dla niewprawionego oka może kolorem przypominać chleb razowy. Niestety jest to tylko złudzenie, na które na co dzień nabiera się wielu konsumentów.

Tak jest... Dodają karmel (między innymi?)

Prawdziwy razowy chleb jest ciężki i zbity (nie wyrośnie tak jak jasny chleb!) i jedząc go czujesz te drobiny otrębów. Ja trafiłem na sklep z takim chlebem z lokalnej piekarni. Jest też twardy, trzeba się przyłożyć żeby go ukroić ale innego chleba już nie chcę i to nie tyko z powodów prozdrowotnych. po prostu jest pyszny. 1 kg kosztuje 5,5 zł Wcześniej kupowałem ciemny z Biedronki, raz kupiłem, w sklepie firmowym innej piekarni też niby razowy i jeszcze z dwóch innych sklepów niby razowe ale to zupełnie inne chleby... Nazywają je razowymi ale to nie są chleby razowe... Może nie są barwione (są ciemniejsze od jasnego pieczywa) ale są lżejsze, bardziej wyrośnięte, nie czuć w ustach tylu drobin otrębów.


Zmieniony przez - ochotnik w dniu 2020-01-29 08:31:32

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 422 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 2307
P.S. Tym prawdziwym razowym bochenkiem jakbyś w kogoś rzucił w głowę, to możesz krzywdę zrobić.

Od teraz nie udzielam szacunów ponieważ po pierwsze, nie bywam tu regularnie i mogę nie być w stanie przeczytać wszystkie udzielone mi rady / odpowiedzi i wyrazić szacun każdemu kto udzielił pomocnej odpowiedzi / rady. Po wtóre, mogę nie być w stanie docenić niektórych odpowiedzi / rad które są pomocne. Konkludując, nie chcę nikomu sprawić przykrości wyrażając szacun dla innych osób a dla tego kogoś - nie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1676
monkey22
Jak masz możliwość to rób swój .najlepszy i wiesz co w środku , chyba że.masz dostęp do dobrych wyrobów w piekarni lokalnej to poproś o skład i się zorientuj . Zależy też ile tego chleba jesz ( ten co podales jak ma taki skład to jeszcze tragedii nie ma ). Ja robię chleb na swoim zakwasie żytnim i dwa bochenki mam na tydzień , koszt około 7 zł i jakieś 20 minut pracy + 60 min pieczenia .






Zmieniony przez - monkey22 w dniu 2020-01-28 21:27:43


Wygląda mega. Czy mógłbym prosić o przepis / wskazówki jak go robisz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33179 Napisanych postów 23266 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278284


tyle że musisz mięc wczesniej zrobiony zakwas, wpisz sobie na yt jak zrobic zakwas i juz bedzie ( tydzień trwa )
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy taka dieta ma sens?

Następny temat

Redukcja Grubasa - zapotrzebowanie

WHEY premium