SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko i problem w postaci wzdętego brzucha.

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15405

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Witam serdecznie.

Mam spory dylemat,a w zasadzie, to jestem w kropce.

Po raz pierwszy zacząłem zażywać odżywki. W tym m.in białko w postaci proszku. Rozrabiam je z mlekiem 1,5 %. Każdego dnia wypijam kubek rano na czczo. W dniu, gdy ćwiczę wypijam kubek po siłowni, a w dniu, gdy nie ćwiczę wypijam 30 minut przed snem.

Problem w tym, że czuje i widzę, że mój brzuch jest wzdęty, większy, "wywalony".

Dodam, że dodatkowo jestem na diecie białkowej ( z przymrożeniem oka ;) )

W dniu, gdy nie idę na siłownie wygląda to tak:
6:00 - zażywam białko

7:00 rano - posiłek np. płatki owsiane, jajka

10:00 rano - owoc

12:20 - dwie kanapki z twarogiem

16:00-17:00 - obiad ( co popadnie, ale w niewielkiej ilości )

20:00 - kolacja, najczęściej tuńczyk

20:30-21:00 - zażywam białko

Dzień treningowy wygląda podobnie z tym, że

+ 15:00 - jem jedną kanapkę z twarogiem

+ 16:00 - jadę na siłownie.

+ 18:30 - wracam z siłowni i zażywam białko

Pomyślałem, że po pierwsze, to zredukuje liczbę mleka do 1/3 kubka.

Po drugie w dni nie treningowe nie będę zażywał białka przed snem, ale w ciągu dnia, tylko nie wiem kiedy .... :>

Jakieś sugestie ?
Czy coś jest nie tak ?
Czy białko może powodować takie wzdęcia ?
Jak się ich pozbyć ?

Proszę o pomoc :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
Więc tak ...
Waga ciała stoi w miejscu, więc jest dobrze. W ciągu niecałych dwóch miesięcy zrzuciłem 7 KG.
Twaróg jem często, bo moim zdaniem najlepiej nadaje się na kanapki do pracy. Nie jem szynek itp. badziewia.

Ktoś napisał, że jem mało, lol, a skąd wiesz jaką mam wagę, co robię w ciągu dnia, jakie mam zapotrzebowanie ? :/

Moim zdaniem jem akurat tyle ile potrzebuje. Nigdy nie chodzę głodny i napchany.

Fakt, że teraz białka mogę przyjmować za dużo. Ale ta powyższa dieta nie wygląda cały czas tak samo. Napisałem w nawiasie, że to dieta z przymrożeniem oka. Weekendy zazwyczaj sobie odpuszczam i jem co popadnie w małych ilościach.
Dzisiaj zjem bardzo syte dwa naleśniki :P
Niedawno jadłem pizzę, spagetti itp.

Moje dziennie zapotrzebowanie na białko to ~ 140g. Z odżywki biorę około 60g ( wliczone mleko ). Więc zostaje sporo, bo 80g białka.

Wczoraj wieczorem zjadłem na kolacje winogrono, a dziś wypiłem pół kubka mleka z białkiem i nie mam takich wzdęć. Być może kolacja po białku była nie potrzebna. Lepiej dorzucić owoc na sen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 91 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1890
Chyba zależy to od dawkowania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 320
Jakiej firmy jest to białko?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 320
Ten twaróg to przed snem powinieneś jeść:) tak ze 40 minut:) bo jak zapewne wiesz twaróg ma działanie antykataboliczne:)
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez faftaq za pkt 6 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 320
Tak patrząc po Twojej diecie to jesz zdecydowanie za mało. Spróbuj zrobić dietę od nowa, policz zapotrzebowanie kaloryczne by nie brać białka na darmo. Jeżeli jesz za mało to białko zamiast budować mięśni, idzie Ci w zapotrzebowanie kaloryczne i po prostu je spalasz. :) musisz mieć bilans dodatni w diecie, bo z tego co jesz teraz nie zbudujesz nic, a jedynie stracisz pieniądze wydane na odżywki:)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
do dupy

jesz samo bialko tylko?

dzial odzywianie

Za duzo bialka poza tym

Twarog to gowniane zrodlo bialka jesli juz

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 263 Wiek 38 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5410
sprobuj pic bialko z woda, gorzej smakuje ale tez mniej zapycha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 320
Twarogu się nie je jako źródła białka, tylko jako antykatabolik... Napisałem o tym parę postów wyżej...

A co do picia białka z wodą to nie ma różnicy, moim zdaniem jednak białko z wodą jest okropne, ale lepiej w wodzie się rozpuszcza. Jak to mówią o gustach się nie dyskutuje więc sam musi wybrać czy lepsze z mlekiem czy z wodą:)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Kulany - Twarogu się nie je jako źródła białka, tylko jako antykatabolik - cos Ci sie pomyliło i to grubo.

hazardzik - Ty tez masz poprzestawiane. Ogranij diete, nie pij bialka rano na czco i w ogole jakos bez sensu. Zacznij od podstaw - dzial odzywianie. Jak masz wzdecia po bialku, to albo bialko jest gowniane, albo CI po prostu nie sluzy...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 320
A po co się je twaróg na sen? Po to aby organizm nie sięgał po białko zawarte w mięśniach i nie przerabiał go na węgle. Je się po to twaróg. Nic mi się nie pomyliło raczej:/
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

rozpiska animala

Następny temat

Animal pump. POMOC.

WHEY premium