SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Bardzo proszę o ocene planu

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1485

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11472
Płeć : Mężczyzna

Wiek : 19

Waga : 82

Wzrost : 190

Cel treningowy : masa

Staż treningowy na słowni : nie da się jasno określić ponieważ ćwiczę kilka miesięcy, później przestaje i znowu wracam ale teraz chce zacząć już na poważnie

Uprawiane inne sporty : kolarstwo ale jak wrócę na siłownię to zrezygnuje z roweru

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : sztanga/sztangielki

Dieta : będzie

Przeciwskazania medyczne : brak

Zażywane suplementy -

Plan Treningowy:

Poniedziałek
Klatka:
Wyciskanie na ławce poziomej 4s
Wyciskanie sztangielek na skosie głową w gore 4s
Rozpietki 4s

Biceps:
Uginanie ramion ze sztanga stojąc 4s
Uginanie ramion ze sztangielkami w siadzie na ławce skośnej 4s

Środa
Plecy:
Wiosłowanie 4s
Podciąganie na drążku 4s w każdej ilość powtórzeń ile się da
MC 4s

Triceps
Wyciskanie jednorącz francuskie w siadzie 4s
Prostowanie ramienia ze sztangielka w opadzie tułowia 4s lub pompki w podporze tylem

Piątek
Nogi
Przysiad ze sztanga na barkach 4s
Przysiady wykroczne 4s
Wspięcia na palcach w staniu 4s

Barki
Wyciskanie sztangi zza głowy 3s
Unoszenie sztangielek bokiem w gore 3s
Unoszenie ramion w przód ze sztangielkami 3s

Wtorek, czwartek, sobota i niedziela wolne
Teraz proszę o ocenę tego planu ( na pewno jest sporo błędów) Chciałbym wiedzieć czy dobrze dobrałem ćwiczenia, czy odpowiednio połączyłem ćwiczenia na dane partie, kiedy i z jaka intensywnością mam ćwiczyć mięsnie brzucha.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11472
Czemu piszesz nieszczesne A6W? Czy ten rodzaj trenigu jest gorszy od ABS? Sorry ze tak dopytuje ale jesli chodzi o trening miesni brzucha to jestem totalnie zielony poniewaz nigdy ich nie trenowalem bo uwazalem je za niepotrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 402
elo ja zrobilbym klatke z tricepsem a plecy z bicem niektorzy twierdza ze klatka z tricem to pomylka ale na mnie dziala swietnie wyciskanie sztangielek mozesz zrobic skosem w dol do bica jesli mozesz to modlitewnik dorzuc swietne cwiczenie bynajmniej dla mnie, nogi z barkami to troche duze obciazenie dla kregoslupa ale da sie tez tak cwiczyc tylko nie przesadzaj z ciezarem ja wyznaje zasade ze lepiej mniejszy ciezar a dokladnie i w odpowiednim tempie niz masz sie kolysac na wszytkie strony by dzwignac pare kilo wiecej pozatym to trening na maxa i bedzie szlo :) pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11472
A moze jednego dnia zrobic tylko nogi a w ktorys z pozostalych dni wolnych zrobic barki razem z brzuchem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 402
mozesz tez tak zrobic ale jesli racjonalnie podejdziesz do treningu to nie bedzie takiej potrzeby chyba ze twoim priorytetem sa nogi i chcesz z nim ostro jechac to wtedy mozesz taka zmiene zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11472
tzn nogi nie sa dla mnie najwazniejsze ale chce miec w miare rowno rozwinieta sylwetke, a pozatym trening nog podobno bardzo pozytywnie wplywa na rozwoj innych partii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11472
sorry ze podbijam ale chcialbym zeby ktos jeszcze wyrazil swoja opinie, i odpowiedzial mi ile razy tygodniowo najlepiej cwiczyc brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 133 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16465
ja cwicze 4 razy w tyg. ale mozna i 2 raz.

Praca jest swietnym środkiem,aby w cierpieniu postawić nas na nogi?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Brzuch mozna cwiczyc codzinnie, nie wiecej jak 20 minut. Specyficzny miesien, ktory lubi byc cwiczony czesto i dynamicznie (uczucie palenia). Dlatego jesli chodzi o brzuch sie nie przejmuj. Ale...8 serii na bicka to za duzo. Wywal po 1 serii z cwiczneia, tak by lacznie bylo 6.

Duze partie miesniowe-9-12 (max) serii tygodniowo, w twoim wypadku na 1 trening.
Male-okolo 6.

Zalezy jednak rowniez od ilosci powtorzen, ale 2 cwiczenia po 6 serii wykonane technicznie, zdecydowanie wystarcza, by bicus rosl zdrowo:)

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Skerx

Co ty piszesz?! Na małe partie 6s tygodniowo, ale nie w splicie!
I niezgodze się też z tym, że brzuch można ćwiczyć codziennie. Lepiej 3-4x w tygodniu, a porządnie.

Edit: Teraz znowu piszesz, że 2 ćw. po 6s?

Zmieniony przez - ferenc w dniu 2008-09-06 18:15:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11472
ferenc
Czyli jak trenuje biceps raz w tygodniu to mam robic 8 serii? Bo kazdy mowi co innego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
2 ćw. po 4s lub 3 ćw. po 3s. Ja preferuję to pierwsze.

W razie wątpliwości zajrzyj tutaj:https://www.sfd.pl/[art]_Split_czyli_zabawa_na_calego_dla_bardziej_zaawansowanych_by_georgu-t350792.html

Zmieniony przez - ferenc w dniu 2008-09-06 18:41:18
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ukladam trening i mam pytanie

Następny temat

Masówka a WF

WHEY premium