SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból barków. Stan zapalny

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 698

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2130
Witam. Od dłuzszego czasu mam problem z barkami. Występuje on głownie podczas wyciskań. Mam problem również, gdy muszę trzymać coś chwilę ponad głową. Czuję taki dziwny (tępy?) ból oraz spory dyskomfort. Ostatnio sporo zacząłem się rolować. Głownie problem czułem podczas rolowania mięsnia czworobocznego. Wczoraj odkryłem fajne miejsce jeśli chodzi o ból. Gdy podnoszę rękę mogę fajnie dostać się do mięśni na łopatce. Jeśli się nie mylę, jest to obły mniejszy i większy, bardzo możliwe, że coś jeszcze. Było to niesamowicie bolesne, dlatego uważałem, aby nie przesadzić z siłą nacisku. Wyrolowanie tego miejsca nie dało mi ulgi, a wręcz przeciwnie, dzisiaj czuję tam spory ból, mam wrazenie jakby nawet stan zapalny - tak jakbym tylko zdenerwował to miejsce tą piłeczką Podobna sytuacja ma się na przednim aktonie barku, gdzie również dość mocno rolowałem. Czy mam nadal to robić? czy raczej jest tam jakiś stan zapalny i każdy dotyk jeszcze bardziej podrażnia? Jeśli chodzi o fizjoterapeutę, odwiedziłem z tym problemem już dwóch, jednak dostałem od nich informacje, które mogę znależć na pierwszej lepszej stronie - nie pomogli.
Jpg pokazuje miejsce, gdzie odczuwam bół podczas rolowania. oczywiście podczas podnoszenia ręki rolowałem, ponieważ wtedy to miejsce jest fajnie dostępne

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jak jest uszkodzona tkanka miękka to rolowanie pogorszy sprawę, zamiast się regeenrować to Ty ciągle naciskasz na ten obszar, rolowanie nei zawsze jest dobrym wyjściem jak coś boli.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2130
A po czym poznać, że jest uszkodzona? Ból w tym miejscu nie jest odczuwalny, jedynie podczas dotyku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2130
Myślałem nad wstrzyknięciem w to miejsce BPC 157, jednak czy będzie to mieć sens?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
ja bym się bardziej skoncentrował nad poprawą/indywidualizacją techniki wszystkich wyciskań, żeby tego problemu nie pogłębiać i nie doprowadzić do poważniejszej kontuzji.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2130
Oczywiście, jednak myślę, że technika aktualnie już jest w porządku. Raczej jedyne co wadzi, to te mięśnie na łopatce, które są bolesne. Co z nimi mogę zrobić, aby się zregenerowaly? Jak w domowych warunkach mogę poznać, że są uszkodzone, w nie po prostu bardzo pospinane?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Uszkodzenie może powodować właśnie to nadmierne spinanie - ale moze ono też wynikać z nadmiernej eksploatacji tych mięśni w różnych ćwiczeniach, które wynikają ze złego ustawienia ciała, złej techniki wykonania, braku odpowiedniej mobilności w obrębie barków. Warto pójść do dobrego fizjoterapeuty. A pełen obraz da rezonans. ja na przykład mam wszystkie mięśnie rotujące w stawie ramiennym ponadrywane i wyszło to na rezonansie. Można tak dobrać ćwiczenia i technikę ich wykonania że nie przeszkadza to w dalszym trenowaniu.
2

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
nightingal
Uszkodzenie może powodować właśnie to nadmierne spinanie - ale moze ono też wynikać z nadmiernej eksploatacji tych mięśni w różnych ćwiczeniach, które wynikają ze złego ustawienia ciała, złej techniki wykonania, braku odpowiedniej mobilności w obrębie barków. Warto pójść do dobrego fizjoterapeuty. A pełen obraz da rezonans. ja na przykład mam wszystkie mięśnie rotujące w stawie ramiennym ponadrywane i wyszło to na rezonansie. Można tak dobrać ćwiczenia i technikę ich wykonania że nie przeszkadza to w dalszym trenowaniu.
Racja.
Poza tym rolowanie było zbyt intensywne i pogłębiło problem. Teraz to tydzień przerwy od aktywności tego obszaru bólowego (można dodać delikatne rozcieranie z minimalnym bólem - chociaż z bólem bym uważał gdyż wydaje mi się, że masz obniżone jego odczuwanie w tym miejscu ).
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 76 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2130
Dzięki za odpowiedzi. W takim razie dam odpoczynek przez jakiś czas dla tych mięśnie i jedyne co będę robił, to bardzo delikatnie je masował. Jeśli chodzi o dobrego fizjoterapeutę, jest to póki co nie możliwe przez wirusa. Czy są jeszcze jakieś sposoby, aby przyspieszyć regenerację tej strefy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Ciepłe okłady.
Można też robić wznosy ramion bez obciążenia
2 lata temu nie byłem zdolny do podniesienia rąk w górę bez bólu - nie pomogły nawet zabiegi u osteopaty.
Teraz nic mi nie dolega. Robiłem: wznosy ramion bokiem w górę nad głowę po kilkanaście powtórzeń a zaraz po nich wznosy ramion w bok w pochyleniu tułowia
Najpierw bez obciążenia 3 serie (potem doszło do 5) a z czasem z obciążeniem ale dokładnym wykonaniem (w opadzie lekkie przytrzymanie w pozycji wznosu).


Zmieniony przez - ojan w dniu 2020-03-29 13:41:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36028 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679732
Mi na przykład pomaga stawianie chińskich baniek jak mnie bolą rotatory.
1

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening dla osób młodych zawansowanych

Następny temat

Ćwiczenia na wzrost

WHEY premium