SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Aktywność fizyczna dla dziecka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 592

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 111
Wiek: 13
Wzrost: 163cm
Waga: 58kg
Płeć: damska
Cel: schudnięcie

Witam, czy moja aktywność jest jak najbardziej okej? 4 razy lub 5 razy w tygodniu rower, dystanse się różnią, czy jadę sama czy z rodzicem, ale jeśli jadę sama to około 15-20km, przy czym spalam 350-450kcal, oczywiście wliczam te kalorie do do bilansu i mojego zapotrzebowania bez żadnej aktywności. Jeśli jadę z mamą to jest to około 10km z 330kcal. Także od kolejnego tygodnia mam w planach dodać około 3 treningi i rower 3 lub 4 razy. Moim celem jest schudnięcie i pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Bazuję na produktach zdrowych typu: twaróg, chude mięsa i szynki, skyry naturalne i shake proteinowe bez cukru ( planuję także kupić odżywkę ). Jem około 1500-2200kcal, zależy od aktywności, bo czasem mam dni, że nic nie robię. Około 100-160g białka, 50-80g tłuszczy i 130-170g węglowodanów. Czy moja aktywność i dieta jest jak najbardziej okej? Od wakacji mam w planach zrobić własną domową siłownie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607846
W Twoim wieku powinno się skupić przede wszystkim na zdrowym odżywianiu a dieta powinna być urozmaicona. Z tego co widzę bazujesz głównie na chudycj produktach będących źródłem białka. Ograniczanie składników odżywczych i liczenie kcal nie jest najlepszym pomysłem, bo Twój organizm rośnie i się rozwija, układ hormonalny zaczyna pracować, ciało się zmienia dlatego oprócz białka potrzebuje też tłuszczu i węglowodanów. Dieta powinna być urozmaicona i kolorowa, oparta na produktach nieprzetworzonych. Oprócz chudego mięsa i nabiału źródłem białka są też ryby (szczególnie tłuste ryby są bardzo wartościowe ze względu na zawartość omega 3) oraz jajka - https://www.sfd.pl/-t1135440.html-
Tłuszczu w diecie nie należy się bać - https://www.sfd.pl/-t1135648.html 
Węglowodany też są ważne, szczególnie przy dużej aktywności https://www.sfd.pl/-t1135388.html Do tego najróżniejsze warzywa i owoce, teraz zaczyna się sezon więc warto skorzystać. Niestety liczenie kcal i makro może prowadzić do zaburzeń odżywiania i problemów ze zdrowiem a dodatkowo zbyt niska ilość kcal paradoksalnie sprawi, że wcale się nie schudnie i niedożywiony organizm będzie łatwiej tył. 1500 kcal dla rosnącej dziewczyny to zdecydowanie za mało.

Natomiast aktywność może zostać, ważne żeby się ruszać dla przyjemności i zdrowia a nie dla spalonych kalorii Trzeba też pamiętać żeby nie przesadzać z ilością treningów, odpoczynek też jest ważny. Więcej nie zawsze znaczy lepiej i nie zawsze ilość przekłada się na szybsze chudnięcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33146 Napisanych postów 23219 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278173
Twoja aktywnosć jest dobra a jeśłi dołożysz kolejne treningi to będzie bardzo duża jednak idziesz w złą stronę i nie popełnij tego błędu aby opierać redukcje tylko na aktywności typu rower/bieganie ( cardio ) podstawą przy odchudzaniu, redukcji powinien być trening silowy bo to trening siłowy najlepiej kształtuje i modeluje ciało a redukcja na bazie siłowym daje znacznie lepsze efekty końcowe. Postaw na siłowy całego ciała 3x a do tego dopiero cardio jako dodatek , pamiętaj że jak będziesz w deficycie i nie dasz bodźca siłowego to organizm w pierwszej kolejnosci potrakttuję mięsnie jako zbędny balast i z nich będzie też znikac a są zbyt cenne zeby je tracić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 111
Viki. Tłuszczy też jem sporo, bowiem około 50g-60g i często ich źródłem są orzechy, jajka i tłuste ryby :) To ile wkońcu mam jeść tych kalorii, bo już nie mam pojęcia ( niektóre aplikacje liczyły mi nawet wartości równe 1300kcal i się zastanawiałam, czy to dobrze liczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607846
W Twoim wieku nie powinno się liczyć kcal, ponieważ ciągle rośniesz i się rozwijasz. Podstawą powinna być dieta oparta na zdrowych, nieprzetworzonych produktach, zawierająca odpowiednie źródła białka, tłuszczu, węglowodanów oraz witamin i minerałów. Ważna jest odpowiednia ilość warzyw. Należy przede wszystkim unikać słodyczy, fast foodów, przetworzonych produktów, słodzonych napojów a jeść to co zdrowe i pełnowartościowe.
Żadna aplikacja nie wyliczy prawidłowego zapotrzebowanie bo żadna nie bierze pod uwagę, że jeszcze rośniesz. Te kalkulatory przeznaczone są dla osób dorosłych. Normy żywieniowe Narodowego Instytutu Zdrowia zalecają dla dziewczyn w wieku 13-15 lat od 2100 do 2800 kcal w zależności od aktywności. Uważam że schodzenie poniżej 2000 kcal stwarza ryzyko konsekwencji zdrowotnych, organizm nie dostanie wszystkich potrzebnych składników do prawidłowego rozwoju.
Zawsze można też skonsultować się z dobrym dietetykiem mającym doświadczenie w układaniu diety dla nastolatków.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76055 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754966
Każdy rodzaj aktywności fizycznej będzie dobry dla zdrowia i sylwetki. Bez względu na wiek. Oczywiście dla dzieci czy osób starszych należy z tym uważać. Jeżeli lubisz jeździć na rowerze, to czemu nie. Śmiało możesz. Poza tym, jakieś spacery, sporty zespołowe, może sporty walki. Musisz próbować i zoabczyć co sprawia Tobie największą przyjemność. Na pewno w tak młodym wieku bym nie trenował siłowo na własną rękę. Jeżeli już, to tylko pod okiem trenera personalnego.

1500kcal to głodówka, więc musisz się zastanowić ile jadasz. 2200kcal to już zupełnie inna podaż.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 111
To postawie na ilość kalorii równą liczbie 1800
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12975 Napisanych postów 20734 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607846
Uważam że 1800kcal to nadal za mało dla kogoś kto rośnie i się rozwija. Jak napisałam wyżej w Twoim wieku nie ma sensu liczyć kcal. Wystarczy aktywność i odpowiednia, zdrowa dieta. Poza tym redukcję zawsze zaczyna się od jak najwyższych kcal, żeby było z czego stopniowo odejmować. Zaczynajac od 1800kcal, które jest dużo poniżej zaleceń nie ma już za bardzo z czego ciąć, a głodówki naprawdę mogą się negatywnie odbić na zdrowiu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10 Wiek 1 rok Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 111
Dobrze to nie będę liczyć kalorii i starać się jeść zdrowo. Dziękuję :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6274 Napisanych postów 76055 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754966
Sugeruję zamiast liczenia skupić się na zdrowym odżywianiu. W miarę możliwości unikanie produktów przetworzonych, takich jak chociażby: fast food, przekąski, słodycze, przetwory mięsne, itp. Będąc aktywną fizycznie i odżywiając się zdrowo sylwetka na pewno będzie również wyglądała dobrze. Warto bazować na zalecanych źródłach składników odżywczych. Poza tym, polecam często odwiedzać dział junior sfd i czerpać wiedzę z tematów i artykułów tam dostępnych. Poniżej link do tego działu. Zapraszam:

https://www.sfd.pl/Junior_SFD__pierwsze_kroki_na_siłowni_i_w_sporcie-f429.html 

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Smolova na ławkę płaską

Następny temat

Trening push pull legs - ocena

WHEY premium