SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Początkujący/ dylemat: duża aktywność fizyczna, a siłownia

temat działu:

Trening dla początkujących

Ilość wyświetleń tematu: 1425

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 207
Na samym początku chciałem się przywitać, jako że to mój pierwszy (i mam nadzieję nie ostatni) post na Forum.

Zacząłem niedawno ćwiczyć. Na razie wykonuję treningi ogólnorozwojowe, żeby przyzwyczaić mięśnie do wysiłku i nadrobić pewne straty, gdyż jedne partie mięśni mam silniejsze (biceps, triceps, nogi), inne słabsze (klatka, barki).

Mój problem to pewnego rodzaju dylemat. Trzy razy w tygodniu wykonuję ćwiczenia aerobowe (godzinka jazdy rowerem, 15-25km, zależy od intensywności). W ten sposób próbuje spalić tkankę tłuszczową (chociaż gruby nie jestem). Poza tym bardzo to lubię i sprawia mi wiele przyjemności, poprawia samopoczucie.

Po zakończeniu treningu ogólnorozwojowego planuje zacząć siłowy. Jako, że masy nie chcę mieć dużo, a rzeźbić nie ma jeszcze zbytnio co.

Teraz, czy trening na siłę pomoże mi rozwinąć mięśnie (powiększyć, nadać im zarys)? Nie chcę zalewać się, żeby potem się męczyć i próbować odsłonić swoje mięśnie. Wydaje mi się bez sensu ćwiczyć na siłowni i nie móc pograć w piłkę, w obawie przed spadkiem masy. Ale nie chcę się także odchudzać. Mam zamiar straconą wagę z tkanki tłuszczowej nadrobić wagą mięśni, tym samym pozostając mniej więcej w tym samym stanie.

Więc jaki możecie poradzić mi trening przy dużej aktywności fizycznej? Moim głównym celem jest dobra rzeźba. Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 67

Wzrost: 173

Cel treningowy: Dobra sylwetka

Staż treningowy na słowni: Praktycznie zerowy

Uprawiane inne sporty: Rower, piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki

Dieta: Żadna. Ograniczam słodycze, lekka kolacja, nie jem po 22.

Przeciwskaznania medyczne: brak

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
na temat sily http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=2284 masz wszystko tutaj napisane. ja Ci powiem tyle jest za wczesnie zreszta z tego artykulu tez sie dowiesz o tym.
ogolnie cwiczac i tak sila Ci wzrosnie ale zeby typowo nastawic trening na sile to nie dla Ciebie jeszcze.
FBW x3 tygodniu rozpisz pomoz sobie postami podwieszonymi(SPIS TRENINGOW)

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 207
Jak długo powinienem ćwiczyć FBW? 2 miesiące wystarczą, żeby się później jakoś ukierunkować? No i czy chęć spalenia tłuszczu (rower) nie zaburzy budowania mięśni?
Pozdrawiam, Rafał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
nie zaburza. tak okolo 8-10 tygodniu potem powinna nastapic roztrenowanie okolo tygodnia.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 207
Ok. Dość sporo poczytałem o FBW. Jednak mam kilka wątpliwości/pytań.

"ROZGRZEWKI/PROGRESJA STALA

Na kazdym treningu masz jakis ciezar roboczy (CR) do serii glownej!

15: 60%CR*15/ 80%CR*15/ 100%CR*12-15p
10: 60%CR*10/ 80%CR*10/ 90%CR*3-5/ 100%CR*7-10p
5: 60%CR*5/ 70%CR*2-5/ 80%CR*5/ 90%CR*1-2/ 100%CR*2-5powt "

W ogóle nie wiem o co chodzi. Czy te serie rozgrzewkowe są potrzebne?

I nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale Przy 2 zestawach ćwiczeń i treningach 3x w tygodniu mam robić, np. Poniedziałek 2,3 serie po 15 powtórzeń na każde ćwiczenie z zestawu A, a w środę po 2,3 serie po 10 powtórzeń do każdego ćwiczenia z zestawu B itd. ?

I nie wiem jeszcze jak z dokładaniem ciężarów oraz ile ćwiczeń wykonywać na daną partię mięśni?


Tak w ogóle, jeśli to nie byłby dla Ciebie problem, mógłbyś mi jakiś cykl złożyć FBW na 8-10 tyg.? Bo laik jestem straszny...


P.S. W ogóle czy metoda 15-10-5 jest taka dobra? Nie lepiej będzie samemu skompletować 2 zestawy po 2,3 ćwiczenia na partię mięśni?

Zmieniony przez - szopuś w dniu 2009-07-04 22:56:53
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ogólny trening - pomoc dla pocztkujacego

Następny temat

Proszę o pomoc z ułożeniem treningu na masę

WHEY premium