SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ACT czy FBW? Poprawa sylwetki (redukcja)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2677

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Cześć. Mam za sobą kilkanaście msc przemyślanych treningów na siłowni. Od zawsze korzystałem z planu FBW. Są teraz wakacje, dużo się imprezuje, do tego dochodzi pogoda (nie chce się jeść), generalnie ciężko teraz cokolwiek sensownego ze sobą zrobić. Jednak jak nie chodzę na siłownię to czuję się nieswojo, dlatego postanowiłem trochę poćwiczyć. Poczytałem trochę o planie ACT, wygląda obiecująco. Chętnie bym spróbował, ale ciężko znaleźć jakąś sensowną wypowiedź na temat tego treningu.

Cel jest prosty: poprawić definicję mięśni, spalić maksymalną ilość fatu (dieta będzie)

Tak więc, jest sens robić ACT?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
https://www.sfd.pl/Ankieta_w_dziale.-t411741.html

FBW o wiele lepiej sprawdza się niż ACT.

zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Płeć : Facet

Wiek : 20

Waga : ~90kg

Wzrost : 180/1

Cel treningowy : Poprawa definicji mięśni, spalenie tkanki tłuszczowej

Staż treningowy na siłowni : kilkanaście msc

Uprawiane inne sporty : Wakacje, sporadycznie piłka nożna, rower

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : ławka z regulacją kątów, gryf prosty, lamany, hantle, drążek, podporki do pompek

Dieta : jest

Przeciwskazania medyczne : -

Zażywane suplementy : kreatyna, wpc, nitrobolon II

Ostatnio przerabiany plan: FBW

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): brak

Okey. Powiedz mi czy przy FBW można pobawić się w obwody - jak przy ACT? Jaka powinna byś intensywność treningu FBW, żeby czuć się naprawdę zmęczonym? Po treningu siłowym wrzucić jazdę na rowerku stacjonarnym przez 10-20min?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Po co robić obwody ? Normalnie Ćwicz.

O wiele lepiej sprawdzają się interwały
http://www.body-factory.pl/showthread.php?p=88609#post88609

Proponowałbym FBW 1 zestaw.

zdr
1

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Na czym dokładnie polega trening interwałowy? Co z zachowaniem kolejności - od największej do najmniejszej partii mięśniowej?

Wracając do FBW, 3s po 12 powt na daną partie mięśniową będzie odpowiednią ilością? Druga sprawa, znasz jakieś ciekawe ćwiczenia którymi można urozmaicić program? Mówię tutaj o ćwiczeniach typu: PushPress etc.

Zmieniony przez - crytek w dniu 2011-08-01 16:11:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Daj 3s 10 pow.

Można zrobić plan, w którym bedą 2-3ćw dynamiczne.

https://www.sfd.pl/[art]_Ćwiczenia_dynamiczne_by_georgu_dynamika_-t371552.html 

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
ok. Masz jakiś plan FBW z którego ostatnio korzystałeś i byłeś zadowolony?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Ułóż sam 1 lub 2 zestawy

A
nogi,plecy(góra),klata,biceps

B
plecy(góra i dół),barki,triceps

Daj po 1ćw dynamicznym w A i B.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Założenie FBW jest takie, żeby na jednej sesji treningowej wykonywać ćwiczenia na kazdą partie miesniowa. Wybierajac jeden zestaw - w takiej kolejnosci jaka przedstawiles automatycznie przekreslam idee planu FBW. Np. barki beda tylko wspmagaly wyciskanie na lawce poziomej, ale nigdy nie beda miesniem glownym zaangazowanym w cwiczenie.

Wiec, nie lepiej po prostu na kazda partie dac po jednym cwiczeniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Założenia FBW już dawno zostały obalone(przynajmniej nie które)

Ułóż coś wg schematu, który podałem.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 877 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13694
Nogi: Przyiad 3s/10 powt
Plecy: Drązek 3s/ max - bez obciazenia
Klatka: Wyciskanie na plaskiej 3s/10 powt
Biceps: Hm, Uginanie ramienia ze sztanga 2s/ 10 powt

Coś mało.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co dalej??

Następny temat

OCENA PLANU!!!!!

WHEY premium