SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

7 dni treningu 5 dni przerwy?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1340

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

26

Płeć

mężczyzna

Waga

126

Wzrost

176

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

32

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

pobudka 5:00 lub 11:00, praca od 7:00-15:00, lub 15:00-23:00 przerwa 30 min około 4 godziny pracy. Sen od 23:30 lub 5:30

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

aktualnie brak

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

aktualnie brak

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Wszystko ok.

Stosowana lub planowana suplementacja

aktualnie brak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13
Witam.

To mój pierwszy post na tym forum jako, że pierwszy raz w życiu potrzebuje pomocy od ludzi, którzy mają doświadczenie i wiedzę z zakresu tematów w których ja leżę i kwiczę.

Otóż sprawa wygląda tak, mam 26 lat, ważę 126kg i mam 176cm wzrostu. Mam wielką ochotę coś z tym zrobić bo nie wystarcza mi już kondycji nawet w łóżku. Nie przejadam się, moja dieta jest w miarę zbalansowana o czym może świadczyć fakt, że moja waga od około 8 lat jest taka sama.
Dlatego jako sposób na pozbycie się nadwagi chciałem wybrać ćwiczenia siłowe.
Problem polega na tym, że pracuję na dwie zmiany 7-15 i 15-23. Nie wyobrażam sobie pójść przed pracą na siłownię, bo nie mogę być zmordowany w pracy, to dość niebezpieczne. Dlatego zastanawiam się, czy 7 dni treningu i 5 dni przerwy to dobry pomysł. Czy jest coś co przemawia przeciw takiemu rozwiązaniu? A może macie jeszcze inne pomysły?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 47 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 353
A co myślisz o zapisaniu się na crossfit 2 razy w tyg. ? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
Od razu na szkolenie Seal.
Sam jestem ciagle w rozjazdach i trenuje w podobny sposob - mocno nieregulărny, jednak potrafie tak dobrac trening, by te kilka dni treningow bylo zgrane z regenerăcja, u osoby na Twoim poziomie nie wyobrazam sobie tego.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13
Co zatem? Mam sobie odpuścić?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
W dni na ranną zmiane nie ma problemu, gorzej z drugą zmianą. Po 23 wszystkie siłki pozamykane wg mnie jedyną opcją to kupić podstawowy sprzęt tj. ławka, sztanga, hantle, stojaki, drążek i jechać w domu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 296 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13840
co ty gadasz ze wszystkie silki pozamykane, s4 wszystkie otwarte calodobowo, dla chcącego nic trudnego

' Dla pewnego swego i chcącego nic trudnego ... '

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 13
Nie każdy mieszka w Wawie. We wrocławiu takich obiektów nie ma, sprawdzałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj, rozumiem, rzeczywiście Twoja sytuacja jest problematyczna i nieregularne godziny pracy to na pewno uciążliwe. Niemniej dla pocieszenia powiem ci, że jest mnóstwo ludzi, którzy mają podobny problem, ale cel motywuje ich tak bardzo, że nie dość, że mają siłę to w dodatku staną na głowie, a znajdą sposób, żeby ćwiczyć.

Przede wszystkim pierwsze co musisz zrobić, to trzymać michę. Nie ma diety, nie pomoże nawet trening w twojej sytuacji rzecz jasna. Wydaje ci się, że po treningu z rana będziesz zmęczony- może przez parę pierwszych 10-ciu kilogramów, które polecą ci na pewno bardzo szybko. Później poczujesz mega przypływ energii, a to co musisz przejść to musisz, nie ma na to rady. Redukcja to ciężka praca i nie dla ludzi o słabej woli i charakterze. Domniemam, że ty taki nie jesteś i że pomimo zasiedzenia chcesz zmienić stan rzeczy

Przede wszystkim pomyśl na jaką siłownie chciałbyś się zapisać. Później zobacz, w jakich godzinach ona funkcjonuje. Rozpisz godziny swojej pracy na tyle ile możesz. Porównaj i poszukaj miejsca, gdzie mógłbyś wrzucić trening. Masz sobote i niedzielę wolną? masz juz 2 dni na siłowy, wystarczy ze znajdziesz w tygodniu 2 dni, w których będziesz mógł zrobić siłowy. W ramach cardio możesz biegać, lub hiit jest dobrym rozwiązaniem. Pływalnie itp również.

Podstawą na redukcji jest micha. Pokaż swoją dietę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do sprawdzenia.

Następny temat

Dieta na masę

WHEY premium