SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

186 15 lat koszykowka wyskoki

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Witam , mam 15 lat i 186 wzrostu, jutro zamierzalem kupoc obciazniki aby moc skakac wyzej , bo koledzy o glowe niźsi skacza wyzej niz ja i blokuja wyzej niz ja w siatkowce , wyzej skacza do kosza , to paranoja , wiele czytalem niedawno o obciaznikach i ich wyplywie na stawy i zrezygnowalem z nich, mozecie mi ulozyc jakis plan cwiczen poprawiajacych skocznosc? albo chociaz powiedziec jakei cwiczenia powinienem wykonywac , skacze na oko 10 cm - 15 to bardzo malo mam nadzieje ze znajde tutaj pomoc, przepraszam za interpunkcje ale dzisiaj nie mam do tego glowy.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15

Waga: 80

Wzrost: 186

Cel treningowy: wyzsze skakanie

Staż treningowy na słowni: 0

Uprawiane inne sporty: 0

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 0

Dieta: 0

Przeciwskaznania medyczne: astma , zaleczona

Zażywane suplementy: 0
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
Dzieki Viren ,
"Czym by był artykuł o wyskoku bez przykładowego treningu... Postanowiłem napisać coś nadającego się dla średniozaawansowanych zawodników," Nie dokladnie o to mi chodzilo , pytalem nauczyciele na wfie co moge robic by skakac wyzej powiedzial ze brzuszki i podskoki z obciaznikami,myslalem ze cos w tym stylu mogloby mi pomoc , autor tego linku ktory podales wymienia cwiczenia w tym treningu o ktorych nawet nie slyszalem , ja nie chce wiedziec co musze robic zeby skakac , ja chce skakac! zrobie wszystko tylko niech ktos mi objasni jak to robic nie musze wiedziec czemu ale po co , poprostu to zrobie i zobacze rezultaty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ćwiczeniami z obciążeniem sobie możesz stawy rozwalić.

Ćwicz całe ciało.

Masz drazek lub coś do podciągania i możliwość załatwienia sztangielek lub chociaz baniaków z wodą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
baniakow z woda ? mam hantle 2x 2 kg i 2x 7 albo 8 kg a te baniaki dam rade zalatwic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
drazka niestety nie posiadam (istnieje tu opcja edytuj ? )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Kartka z ołówkiem.

Drążek by się bardzo przydał...

Ogólnie cięzko ułozyć plan pod wyskok, najpiej jakbyś skonsultował to z trenerem np. koszytkówki czy siatkówki.



Plan mógłby wyglądać np.

Jump squat 3x8
Podciąganie na drazku 3x8
Thrusters ze sztangielką 2x10
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc 2x12
Pompki w podporze tyłem 2x12


Ale to nie jest plan na wyskok choć są w nim uwzględnione ćwiczenia eksplozywne, najpiepiej by było jakbyś zastosował się do rad które napisał junior_23 w linku który podałem.



Zmieniony przez - Viren w dniu 2010-09-22 22:11:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
z podciaganiem na drazku u mnie bardzo cienko , zrobie moze 2 ,3 i to strasznie sie zmecze , to tez moze mi sie przydac wiec co robic by moc podciagnac sie te 8 razy ktore mi zaleciles?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Najprościej to zacząć się podciągać...

Podkładaj pod nogi krzesło i pomagaj sobie nogami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 34
ok, bardzo Ci dziekuje, to co jestem w stanie zrobic bede robil zobacze jak efekty, jeszcze raz dzieki , dobranoc ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 350
Jaki masz zasięg wyskoku??
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

garbienie

Następny temat

Rzeźba czy Massa??

WHEY premium